Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemství choceradských Lurd

Příspěvky

Kruhy

12. 1. 2011

O kruzích vznikajících v obilí, v trávě, na ledu a jinde jste všichni už slyšeli nebo četli. Nebudu se zabývat tím, jak vznikají, kdo tomu věří a kdo ne. Prostě se občas objeví a rozhodně to není fenomém posledních 20 let, jak se nám občas někdo snaží namluvit. V době, kdy ještě nebyly tak medializované, vlastně byly úplně neznámé, jsem měla možnost se s nimi seznámit.  Přidáváme velmi zajímavý Janův komentář.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tajemství choceradských Lurd | Fotografie: Kruhy | Komentářů: 2

Tajemné zmizení čarodejnice LE FEBRE

13. 12. 2010

Když jsem pátrala, jestli někdo v Choceradech v minulosti nezmizel, narazila jsem na zmínku o tajemné vdově Lefébce. Bohužel informací bylo žalostně málo a nemá cenu si něco vymýšlet, protože tento článek navazuje na Tajemství choceradských Lurd a Jámu, aneb, jak jsme prošli časem. Moje zákaznice ze Sázavy zdědila v pozůstalosti zajímavé deníky po svém dědovi, který sbíral fakta i pověsti, mi pomohla střípky, které jsem měla, sestavit a dozvědět se víc. Zajímavý nález  v našich "Lurdech" a  tajemná deska pod domem mé zákaznice, dokládají, že se vše zakládá na pravdě. Oběma dámám tímto děkuji a ještě mnoha dalším, bez kterých by toto vyprávění nebylo.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tajemství choceradských Lurd | Komentářů: 2

Jáma, aneb, jak jsme prošli časem.

5. 12. 2010

Přírodní závrt, nebo cosi tajemného skrývá místo zvané Vachův lesík. Kam mizí celé desítky let vše, co tam kdo nahází? Co se dělo 26.12. před 10 lety?  Kdo četl předchozí článek Tajemství choceradských Lurd, má nad čím přemýšlet. Jáma totiž není daleko.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tajemství choceradských Lurd | Komentářů: 6

Tajemství choceradských Lurd

1. 12. 2010

vasek-a-lurdy-017.jpgKdyž začnete pátrat v místní historii, nacházíte více otázek než odpovědí. Mne osobně zaujala pověst o údajně loupeživém rytíři Janu Zúlovi. Po objevu místa, kterým tu říkáme "Lurdy" , jsem měla rytíře pořád v hlavě, až jsem mu tak nějak slíbila, že zapátrám v jeho životě. A věřte, že jeho život byl úplně jiný, než pověst uvádí. Už  August Sedláček si položil otázku ve své knize - byl -li vůbec. Byl, ale jeho pravé jméno ho odsoudilo k smrti.  Pomalu budem odkrývat tajemství místa zvané "Lurdy" i v dalších článcích, jako Jáma, aneb, jak jsme prošli časem, Tajemné zmizení čarodejnice LE FEBRE, Kam zmizela vesnice a chystají se další.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tajemství choceradských Lurd | Komentářů: 23