Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání s duchy, jak to vidí váš pes nebo kočka

11. 2. 2011

161hacmor20080629.jpg

     Jednou přijel zákazník pro krmivo. Nesměle se ptal, jestli může se mnou probrat problém svého psa. Už navštívil veterináře, ale s výsledkem rozhodně nebyl spokojený. Bylo mi hned jasné, odkud vítr fouká. Líčil, jak se pes vzbudí, na cosi vrčí, pak to pronásleduje po domě. Někdy je to několikrát za noc, jindy je pár dní pokoj. Klasika. Sama jsem udělala mnoho zkušeností se svými psy, ale i s kočkami. Prostě zvířata vnímají to, co mi nevidíme, tudíž to podle nás neexistuje. Za celá léta jsem nasbírala tolik materiálu, že by to vydalo na knihu. Pánovi jsem tedy sdělila, že má doma ducha. Nejdřív se moc netvářil, ale nakonec přiznal, že takových upozornění už dostal víc. Tento jev trvá už delší dobu, když měl ještě i fenu, která už dnes běhá po obláčku, tak to, cosi, rozčilovalo oba jeho psy.

Náš perský kocour King jednoho dne začal šíleně vyvádět, mňoukal, zježený běhal po bytě, až se nakonec nacpal pod nábytek a odmítal vylézt. I já jsem měla pocit, že se o mne otřelo něco chladného. Bylo to velmi nepříjemné. Jev se opakoval po několik dní. Většinou pomůže udělat „proti - duší opatření“. Použila jsem červenou svíčku, rozvěsila jmelí a keltské spirály. Ty si můžete natočit z drátu doma sami. Navíc jsem „cosi“ požádala, aby odešlo. Není to tak dlouho, co se Morgan s vrčením vrhnul do místnosti a opět „cosi“ pronásledoval. Na nic jsem nečekala a opět jsme „cosi! vypudili z domu. Od té doby byl doma klid. Máte pocit, že jsem se zbláznila? Rozhodně ne.

Další příběh mi vyprávěla zákaznice. I její psi se začali chovat divně. Přestěhovali se do nového domu, kde ona sama měla nepříjemný pocit v koupelně. Psi tam odmítali vstoupit vůbec, naopak se snažili, aby tam nechodila. V celém domě se ozývalo chroptění a sténání, několikrát za den. Pátrala, kdo v domě bydlel v minulosti. Tak se dozvěděla, že první majitel se oběsil v koupelně. Sama říkala, že ducha poprosila, aby jí neubližoval a nabídla mu spolubydlení. Od té doby má pokoj. Asi duch zmizel. Když mi to vyprávěla, neustále mne pozorovala, co já na to. Já jí naprosto věřím.

A ještě jedna moje historka. Když nám zemřel kocour Matouš na otravu, tak skoro měsíc musel komunikovat s Morganem. Ten se párkrát rozběhl, aby ho "ulovil" do pacek a pak nevěřil, že má náruč prázdnou. Působil legračně, jak si packy prohlížel, koukal pod sebe, ale nic tělesného. Vidět ho ale musel. Mezi sebou musí komunikovat psi i po smrti. Ovčačka Ívy byla náruživý aportér a hračička. Spí teď u nás na zahradě. Občas se stane, že se Morgan jakoby zamyslí, pak čapne nějakou hračku a odnese jí Ívy. Je to velmi dojemné.

 

11.2.2011 Eva  

 

Malý dovětek:

 

   

Po delší době jsem se rozhodla dopsat ještě jeden odstavec. 21. května 2012morgysek.jpg odešel náš milovaný Morgýšek na obláček. Druhý den se v naší rodině objevila Holly. Tehdy sedmiměsíční a vykulená ze všech novot, přesto nějak záhadně pochopila, co se den předtím odehrálo. Druhý den, kdy se už rozhlížela po novém domově, zcela neomylně našla místo v trávě, kde Morgýšek vydechl naposledy. Byl to náramně pořádný pejsek, tak Holly zdědila velkou krabici zcela nepoškozených hraček. Když místo objevila, vrtěla ocasem a vydatně přemýšlela. Poté si tam chvíli lehla. Nakonec vstala a začala tam nosit hračky. Nikdo jí neřekl, které měl oblíbené, ale donesla je tam. Zavedla jsem jí i k hrobečku, ten jí však nezajímal a šla si lehnout zpět na ono místo. Za několik dní se při určitých věcech začala chovat naprosto stejně, jako by se zachoval Morgan.Bylo hodně situací, kdy prostě byla jím.

Morgan rok předtím pomohl s odchovem kosat poloslepé kosici, která si udělala hnízdo u něho v kotci. Hnízdo nebylo pevné a spadlo. On měl prcky mezi packama s chránil je, zatímco mamka kosice lítala pro nášup. Kosata pak za ním chodila i v dospělosti. Říkám jim Morganky.

Holly nejdřív měla chuť je honit, ale pak si na ně zvykla a vzala je za své. Morganky jsou už jen dvě, přesto mají naprostá privilegia a Holly bdí, aby je neotravovaly cizí kosice. Ty začne vyhánět. Existuje snad nějaké přivtělení dušičky? Někdy to tak vypadá.

Holly a Morgan jsou geneticky zpřízněni, ale nikdy se osobně nepoznali. Vnímala snad Holly jeho ducha. Pevně věřím, že ano.

 

jasan-s-holly.jpg

První foto: Morgan od Dagy

 

Dole: Holly Půlnoční měsíc, o které si může přečíst víc, kliknutím na odkaz.

 

 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kocourek

(Eva, 28. 3. 2019 11:12)

Nas kocourek se z niceho nic zacal bat v pulce bytu. Nechce tam jit,porad kouka smerem do predsine a ke vchodu,mrska ocasem a je videt ze se boji. Vzdy spal se mnou,ale loznice je v casti bytu kam nechce. Nemnouka,nehraje si,je videt ze je vystraseny,boji se a leka se. Nic se mu nestalo,ani doma nic nespadlo nebo tak. Prosim nevite co se s nim deje? Cim to muze byt? Dekuji za radu

Re: Kocourek

(EVA, 29. 3. 2019 9:41)

Dobrý den, píšete směrem ke vchodu a tam bude problém. Nepohybuje se za vchodovými dveřmi cizí kocour, nebo jiné zvíře? Asi Vám příliš netěsní dveře a pach proniká do Vašeho bytu, což kocourek považuje za velký problém, protože ho ten cizí děsí. Zde tajemno asi moc nebude, jen opatrnost. Eva

Život badyho a lilinky

(Petakova Anna , 9. 1. 2018 19:56)

Já sem měla labradora menoval se bady ale umřel

Re: Život badyho a lilinky

(EVA, 10. 1. 2018 14:44)

Koukám tento komentář se nenačetl celý, ale v mailu je celý. Badyho je mi líto. Nový pejsek se pobadí, je to zvláštní, jak někdy dokáže další pejsek kopírovat chování toho předchozího.

Kočka sesnulé

(Michaela, 21. 9. 2017 17:10)

Když jedna babička která měla kocoura umřela tak se její kocour mazlil ze vzduchem otírál se o prázdnotu a vrněl na židli která se sama houpala.

Vidí duchy i jiní zvířata?

(Gabriela , 11. 9. 2016 21:37)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou nevíte, jak je to s ostatními zvířaty, konkrétně hlodavci. Vidí také nadpřirozené věci?
Předem děkuji za odpověd.:)

Re: Vidí duchy i jiní zvířata?

(EVA, 13. 9. 2016 11:49)

Myslím, že každé zvíře má tuto schopnost, možná je to nějaký druh instinktu. Každopádně zvířata jsou dokonalejší, než my lidé. Oni jsou schopni vnímat např. přírodní katastrofy, tak proč ne i jiné entity.

Re: Vidí duchy i jiní zvířata?

(kalinatorka, 3. 2. 2017 6:43)

No...
Děje se to často že
Když jdu do kuchyně za svým psem tak z ničeho nic se otočí a začne na něco štěkat
Když se to stalo po 1 tak jsem se strašně bála
Nebylo to jen v kuchyni ale i v mém pokoji a obýváku
Par dni byl klid
Ale teď se to odehrálo znova
3.2 2017 v 6:10
A tak se chci zeptat
Jestli můžou psy vidět *DUCHY*

Re: Re: Vidí duchy i jiní zvířata?

(EVA, 3. 2. 2017 11:05)

Dle mého určitě a jak jsem se přesvědčila, vidí je i foťák, viz náš letosšní článek: Otevřela se brána času? Rubrika Pes a tajemno. Zkuste fotit to místo, třeba budete mít štěští.

Viděl můj králík ducha?

(Gabriela, 11. 9. 2016 21:41)

Ještě jednou vám píši, s dotazem na králíka.
Moje roční samička králíka se jednou zahleděla na prázdné místo uprostřed postele a knihovny, dlouho na to místo koukala a když jsem se z postele na to místo koukla já, králíčice si dupla.
Samozřejmě to nic být nemusí, ale chtěla bych vědět váš názor, předem děkuji. :)

Re: Viděl můj králík ducha?

(EVA, 13. 9. 2016 11:52)

Dupnutí je známka, že se jí něco nelíbilo, tudíž vnímala něco, co jí rozhodilo. Proč ne ducha? Co já vím, právě u jiných druhů, než pes a kočka, se zabývá čím dál víc lidí.

Můj pes vidí duchy

(Tak asi, 16. 5. 2016 23:59)

Nejspíš na tom vsem něco bude. Mám starou babičku se stařeckou demencí v domově. Nedávno za ní začaly chodit imaginární lidé nejvíc tedy jeden který ji zpívá a něco vykládá. Ano přikládá se to k demencí ona je ale nevidí. Ovšem vzala jsem k ní párkrát našeho psa..ale neustále tam kňučí ..přikládala jsem to tomu že chce jít ven ze ho to tam nebaví. Ovšem dve navstevy po sobě mě to dostalo. Knucela..pak se zvedla na zadní přední tlapky měla na prázdné zidly koukala..acpak začala vrtet ocasem. Pak si sedla koukala na to a zase knucela . Zvláštní je že babí ukazuje na zeď že které zvuky jdou a náš pes cumi tím směrem. . Pak se to asi hnulo protože dělala totéž ale jiným směrem . Byla jsem v šoku ..a říkám si ..Má babina demencí nebo vážně slyší to co můj pes asi vidí :0

Re: Můj pes vidí duchy

(EVA, 27. 5. 2016 11:40)

Myslím, že máte velkou pravdu, když pochybujete o babiččině demenci. Pes nelže a zde to evidentně potvrzuje, že je něco jinak. Asi je to přátelská bytost, když se líbí i Vaší fence. Neumřel předtím někdo blízký, koho fena znala?
Děkuji za moc zajímavý komentář.

Strach...

(Luci, 15. 5. 2016 9:48)

Prosím vás dokáže i morcatko vicitit ducha?
Pokud ano..
Tak prosím popřípadě jak?

Vidí ho

(Beny, 1. 2. 2016 13:28)

My mame doma psa a celu noc knuci skrabe na dvere a pred niecim uteka az kym tam za nim niekto nepride az potom si lahne a spi ale ja jedina verim ze tam vidi ducha

Re: Vidí ho

(EVA, 4. 2. 2016 12:28)

Může to tak být, ale taky se mu může jen stýskat a nemá rád samotu. Dělá to i v jiné místnosti, když zůstane sám, nebo jen v této?

tazko povedat

(ja, 18. 1. 2016 23:09)

ja mam dvoch psov a obidvaja chrnia celu noc ako zarezani. s tym starsim som raz prejst cez nas miestny cintorin, ale on odmietol prekrocit branu cintorina a trhal sa smrom od nej spat na ulicu. neisli sme tam. to bolo prvy a posledny raz, co sa tak spraval.

Re: tazko povedat

(EVA, 19. 1. 2016 10:19)

Musel mít důvod a já připomenu starou kynologickou poučku: Naslouchej a důvěřuj svému psovi a vždy respektuj jeho pocity.
Prostě nešla bych tam také.

Duchové ??

(Gábina, 14. 12. 2015 6:36)

Zdravím Vás,čtu si tady Vaše příspěvky co se týče setkání s duchy jak to vnímají zvířata. Letos máme smutný rok,umřely mi dvě babičky,které se dožily požehnaného věku 88,92let...Mám dva velké papoušky Ary ararauny,mají 3roky a volně je pouštím i v přírodě,jsou to mazlíci...v poslední době se mi to stalo 2x,jednout u nich ve vnitřní voliéře a podruhé včera,kdy jsem je měla doma, byla už venku tma,tak pochybuju,že něco zahlédli přes okna...seděli mi na ruce a já si s nima povídala,byli rozdivočelí,najednou se rychle sklidnili a jako by se zaposouchali do zvuku co šly od dcery s pokoje...ale ty už tam byly od té doby co jsem je přinesla,najednou oba stuhli,ani se nehli a koukali jedním směrem a tak to trvalo dobrých 5minut,mohla jsem na ně mluvit,nečím je motivovat ale bez odezvy jako bych tam nebyla,byli jak přikovaný,zkoušela jsem i jim i zvedat kříkla,což někdy nemají rádi,ale nic,mohla jsem v tu chvíli jim dělat cokoliv,prostě cítila jsem, když jsem je hladila,jak byli napjatý a jak sochy...zajímavé...a pořád koukali jedním směrem bez pohnutí..má druhá babička mi umřela před 14 dny a měla strašně ráda zvířata měla dost závodních chrtů a byla asi jediná,která mě chápala,že jsem si je pořídila,měla pro to pochopení..a vždy říkávala,že kdyby byla mladší taky by si je pořídila. Vzhledem k tomu, že je naživo nikdy neviděla,tak když to tady vše čtu,věřím, že tu někde byla,protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Je pravda,že slyší více než mi lidé,ale když něco takového zvíře uslyší není možný aby tak dlouho byl napjatý a nehl se....

Re: Duchové ??

(EVA, 16. 12. 2015 11:00)

Dobrý den, i ptáci mají svá tajemství, vypadá to, že se babička přišla podivat a asi nejen na ně. Věřím, že některé milované duše jsou tu s námi nějak déle. Savci, ptáci a hmyz mají nějaký radárek, kdy jsou schopni s duchy i kominukovat. Zajímavé, že nikdy jsem nečetla ani neslyšela o ničem podobném v případě plazů. Naopak například včely, kniha Babička, kde umírající babička Barunce říká, aby řekla o její smrti včelám, je krásný příklad. Bylo pár případů, kdy právě včely přilétly na pohřeb svému včelaři. Ptáci jsou naopak pověstní svým vnímáním duchů.