Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání s duchy, jak to vidí váš pes nebo kočka

11. 2. 2011

161hacmor20080629.jpg

     Jednou přijel zákazník pro krmivo. Nesměle se ptal, jestli může se mnou probrat problém svého psa. Už navštívil veterináře, ale s výsledkem rozhodně nebyl spokojený. Bylo mi hned jasné, odkud vítr fouká. Líčil, jak se pes vzbudí, na cosi vrčí, pak to pronásleduje po domě. Někdy je to několikrát za noc, jindy je pár dní pokoj. Klasika. Sama jsem udělala mnoho zkušeností se svými psy, ale i s kočkami. Prostě zvířata vnímají to, co mi nevidíme, tudíž to podle nás neexistuje. Za celá léta jsem nasbírala tolik materiálu, že by to vydalo na knihu. Pánovi jsem tedy sdělila, že má doma ducha. Nejdřív se moc netvářil, ale nakonec přiznal, že takových upozornění už dostal víc. Tento jev trvá už delší dobu, když měl ještě i fenu, která už dnes běhá po obláčku, tak to, cosi, rozčilovalo oba jeho psy.

Náš perský kocour King jednoho dne začal šíleně vyvádět, mňoukal, zježený běhal po bytě, až se nakonec nacpal pod nábytek a odmítal vylézt. I já jsem měla pocit, že se o mne otřelo něco chladného. Bylo to velmi nepříjemné. Jev se opakoval po několik dní. Většinou pomůže udělat „proti - duší opatření“. Použila jsem červenou svíčku, rozvěsila jmelí a keltské spirály. Ty si můžete natočit z drátu doma sami. Navíc jsem „cosi“ požádala, aby odešlo. Není to tak dlouho, co se Morgan s vrčením vrhnul do místnosti a opět „cosi“ pronásledoval. Na nic jsem nečekala a opět jsme „cosi! vypudili z domu. Od té doby byl doma klid. Máte pocit, že jsem se zbláznila? Rozhodně ne.

Další příběh mi vyprávěla zákaznice. I její psi se začali chovat divně. Přestěhovali se do nového domu, kde ona sama měla nepříjemný pocit v koupelně. Psi tam odmítali vstoupit vůbec, naopak se snažili, aby tam nechodila. V celém domě se ozývalo chroptění a sténání, několikrát za den. Pátrala, kdo v domě bydlel v minulosti. Tak se dozvěděla, že první majitel se oběsil v koupelně. Sama říkala, že ducha poprosila, aby jí neubližoval a nabídla mu spolubydlení. Od té doby má pokoj. Asi duch zmizel. Když mi to vyprávěla, neustále mne pozorovala, co já na to. Já jí naprosto věřím.

A ještě jedna moje historka. Když nám zemřel kocour Matouš na otravu, tak skoro měsíc musel komunikovat s Morganem. Ten se párkrát rozběhl, aby ho "ulovil" do pacek a pak nevěřil, že má náruč prázdnou. Působil legračně, jak si packy prohlížel, koukal pod sebe, ale nic tělesného. Vidět ho ale musel. Mezi sebou musí komunikovat psi i po smrti. Ovčačka Ívy byla náruživý aportér a hračička. Spí teď u nás na zahradě. Občas se stane, že se Morgan jakoby zamyslí, pak čapne nějakou hračku a odnese jí Ívy. Je to velmi dojemné.

 

11.2.2011 Eva  

 

Malý dovětek:

 

   

Po delší době jsem se rozhodla dopsat ještě jeden odstavec. 21. května 2012morgysek.jpg odešel náš milovaný Morgýšek na obláček. Druhý den se v naší rodině objevila Holly. Tehdy sedmiměsíční a vykulená ze všech novot, přesto nějak záhadně pochopila, co se den předtím odehrálo. Druhý den, kdy se už rozhlížela po novém domově, zcela neomylně našla místo v trávě, kde Morgýšek vydechl naposledy. Byl to náramně pořádný pejsek, tak Holly zdědila velkou krabici zcela nepoškozených hraček. Když místo objevila, vrtěla ocasem a vydatně přemýšlela. Poté si tam chvíli lehla. Nakonec vstala a začala tam nosit hračky. Nikdo jí neřekl, které měl oblíbené, ale donesla je tam. Zavedla jsem jí i k hrobečku, ten jí však nezajímal a šla si lehnout zpět na ono místo. Za několik dní se při určitých věcech začala chovat naprosto stejně, jako by se zachoval Morgan.Bylo hodně situací, kdy prostě byla jím.

Morgan rok předtím pomohl s odchovem kosat poloslepé kosici, která si udělala hnízdo u něho v kotci. Hnízdo nebylo pevné a spadlo. On měl prcky mezi packama s chránil je, zatímco mamka kosice lítala pro nášup. Kosata pak za ním chodila i v dospělosti. Říkám jim Morganky.

Holly nejdřív měla chuť je honit, ale pak si na ně zvykla a vzala je za své. Morganky jsou už jen dvě, přesto mají naprostá privilegia a Holly bdí, aby je neotravovaly cizí kosice. Ty začne vyhánět. Existuje snad nějaké přivtělení dušičky? Někdy to tak vypadá.

Holly a Morgan jsou geneticky zpřízněni, ale nikdy se osobně nepoznali. Vnímala snad Holly jeho ducha. Pevně věřím, že ano.

 

jasan-s-holly.jpg

První foto: Morgan od Dagy

 

Dole: Holly Půlnoční měsíc, o které si může přečíst víc, kliknutím na odkaz.

 

 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Duch ?

(Lenka , 3. 5. 2014 22:36)

Dobrý den , mám podobný dotaz jako Tereza . Mám sedmiměsíční kočičku která není nijak nemocná , naopak zdravá . Dnes se mi stalo že jsem seděla na posteli a kočička se zastavila ve dveří a začala podivuhodně tikat po místnosti a divně mňoukat , nemohu však říci že byla rozrušená , naopak přišlo mi jakoby si s tím ''něčím '' chtěla hrát . Avšak musím podotknout , že ocáskem strašně mrskala . Myslela jsem si že je to světlem ale bohužel ne , od té chvíle nerada chodí ke mě do pokoje a když se přeci jen odváží , opakuje se to samé . Nevím si rady , dost mě to vyděsilo . Je tedy zřejmé že se setkala s duchem ?

Re: Duch ?

(EVA HAČMOR, 5. 5. 2014 12:52)

Dobrý den,
mrskání ocáskem je jasný projev nespokojenosti i ohrožení. Tedy o hru rozhodně nešlo, i kdyby to něco bylo přátelské. Podivné mňoukání, jestli to bylo takové trhané, je opět známka nejvyššího rozrušení. Podle mne by i zde mohlo o ducha jít. Vřele bych doporučovala udělat nějaké opatření, návodů na netu je plno a teprve poté čičinku do pokoje pozvat. Když bude vše v pořádku, tak teprve poté pokoj obývat. Magií se zabývá čím dál víc lidí, nemáte nějakého nepřítele, který k vám vyslal například špatnou energii? Nebo nedostala jste od někoho v posledních hodinách nějaký dárek? Návštěvu. která mohla nechat nějaký předmět,Takový bych vyhodila nebo spálila. A opět, pokud je možnost, vždy je dobré fotit, nebo udělat video. Mnohé se může objevit.

Dotaz

(Tereza, 12. 4. 2014 15:09)

Dobrý den, mám 3letého kocoura, který se poslední dny chová divně. Sedne si na mojí postel a kouká na poličku, která je nad postelí a poté pohledem krouží po pokoji. Je klidný. I když jsem třeba na posteli i já tak si sedne nebo lehne vedle mě a dělá to stejné. Může v pokoji vidět ducha? Děkuji

Re: Dotaz

(Eva Hačmor, 14. 4. 2014 10:04)

Většina zvířat se na duchy ježí a jsou neklidná. I Vám poradím, zkuste ono místo vyfotit a fotku nám poslat na hacmor@seznam.cz. Třeba společně něco odhalíme.

už nevím :/

(Petra, 10. 4. 2014 19:34)

Dobrý den mám pejska Teddyho předtím ještě jak byl štěně sme meli buldočka sisinu.Ta umřela protoze ji nechal přítel umřít. ...je to na delší povídání. No po nějaké době mi umřel dědeček dlouho jsem ho neviděla a mrzelo me zže jsem u něj nebyla. No jinak se zaclo stávat že když jsem sama doma najednou se Teddy podíva do rohu a začal vrcet ale neskutecne on je jinak klidný a jezi se a couvá.ale hledi jak kdyby do země ne do vrchu. No včera u me byly kamarádi a seděli sme v kuchyni a mela sem Teddyho na kline najednou začal zase vrcet jezit se a couvat no ogari na me hleděli ale to chladno ten nepříjemný pocit.....mám paniku a hrozny strach i když byl klid po 5 minutach ale.....stejne jsem nespala nevím. ...

Duch?

(Mariska, 7. 4. 2014 17:47)

Také se chci podělit s nepříjemnou zkušeností z pátku 4.4. 2014. Po osmé hodině večer při sledování televize s přítelem v posteli, za námi vyskočil můj dvanácti roční kocourek Honza. Byl v úplné pohodě až do chvíle, kdy se bez důvodu ani jakéhokoliv náznaku že se mu chce na malou počůral v rohu postele, šílenou rychlostí přeběhl celou šířku postel a nakonec z ní seskočil (mám palandovou, dvoulůžkovou postel). Zalezl si pod stůl a celý vykulený koukal do rohu pokoje...klepal se jako osika. Nejdřív jsme si mysleli, že prodělal nějakou mrtvici, tak jsme mu zkusili dát masovou kapsu, zda bude mít chuť k jídlu, což měl a vše snědl....ale po každém soustě se otáčel do toho stále samého rohu pokoje a nepřestával mít rozšířené zornice...Zkoušela jsem ho i vzít do náručí a do toho rohu s ním jít, ale to se nedalo. Začal šíleně mňoukat a škrábat....

Re: Duch?

(EVA HAČMOR, 10. 4. 2014 13:25)

Dobrý den, omlouvám se za pozdější odpověď a moc děkuji za popsání Vaší zkušenosti. Myslím, že zde je to jasná jakási entita - duch. Kocourek musel vystrašený na nejvyšší kočičí míru. Škoda, že jste nefotili i třeba dodatečně okolí postele. Někdo si možná řekně, že ve 12 letech by mohlo jít o nějaký písek v ledvině, kdy může dojít k výstřelu bolesti, ale to by měl nějaké problémy už před touto událostí.

duch v dome

(Honza, 16. 3. 2014 10:00)

Dobry den chci se podelit o prvni divny jev naseho pejska. Mame s pritelkyni osmimesicniho jacka russla teriera a nikdy sem v byte nic takoveho nezazil. Vcera vecer kolem 20:00 hodiny jako kazdy den jsme prisly z vencici prochazky, a to co se delo doma bylo dost podivuhodne, z niceho nic stahnul ocas, hrozne se zacal bat, zacal rychle dychat, behat sem a tam, strasne rychle mu busilo srdce az sem myslel,ze to nezvladne kam sem se hnul tak hned byl u me, az kdyz sem si ho vzal k sobe do postele pod perinu, pritiskl se ke me a zacal se uklidnovat. Druhy den rano byl stale vyplaseny, porad se neduverive otacel a mel strach. Nemam s tim zadne zkusenosti a nikdy se nam nic podobneho nestalo, proto prosim o nejake vysvetleni neboli oduvodneni tohoto chovani naseho mazlika.

Re: duch v dome

(Eva Hačmor, 18. 3. 2014 15:37)

Dobrý den,
myslím, že tohle klasické chování signalizovalo nějakou cizí entitu v bytě. Příště zkuste fotit nebo natáčet, i když nic nevidíte. Vás pocit byl nějaký? Pocit třeba závanu chladu, špatně od žaludku, točení hlavy.....?
Moc díky za komentář.

Neco vidi

(Monika, 31. 10. 2013 21:11)

Dobry vecer, mam 10 mesicni fenku Ridgebacka a posledni dobou se na me tak zvlastne diva a pak se podiva vedle me a pak zas na me a vypafa pri tom smutne. Jsem ted delsi dobu nemocna a mam strach jestli treba nevidi ze si pro me prijde smrtka nebo neco podobneho. Nez jsme meli psa mela jsem kocku a ta si obcas sedla prede me a koukala jakoby zkrz coz me desilo a obcas se bala jit do obyvaku nebo tam sla s najezenym hrbetem a ocasem nevim co si o tom myslet...?

Re: Neco vidi

(Eva Hačmor, 1. 11. 2013 13:04)

Fena může vnímat vaší auru, kde, jak někteří odborníci přes auru uvádí, může být nějaká další bytost, či bytosti. Možná právě to způsobuje nemoc. Zkuste se zaměřit tím směrem.
Mohla to vnímat i kočka. Těžko takhle určit nebo radit. Eva

Noční návštěva?

(Mili, 1. 10. 2013 13:36)

Dobrý den,
pročítala jsem příspěvky níže a musím říct,že mi běhal mráz po zádech. Bohužel mně osobně (tedy spíš našemu psu) se děje něco podobného a já si nevím rady. Posledních pár dní se v noci chová velice podivně.Musím podotknout,že jen v noci, přes den je úplně v klidu. Vždy mezi druhou a zhruba pátou hodinou ranní,náš Rony z naprosto poklidného spánku vyběhne z pelechu, ocas stažený až na břiše, utíká pryč a vyděšeně se ohlíží, snaží se dostat z místnosti co nejrychleji a zastaví se většinou až na druhém konci bytu, kde jen sedí a kouká zděšeně před sebe.Po pár minutách se pak vrací do pelechu, aby se to zase celé opakovalo, třeba 20x za noc.Někdy uteče k mé posteli a snaží se nacpat ke mně.Musím podotknout, že nic podobného se nikdy nedělo, psovi je 5 let.Já, jelikož na duchy a podobné věci věřím, jsem z jeho chování vyplašená a necítím se v bytě dobře,nehledě na to, že se pak už do rána moc nevyspím.S přítelem se kvůli tomu hádáme, protože chování psa ho rozčiluje, kárá ho za to a mou nejistotu nechápe.

Re: Noční návštěva?

(Eva Hačmor, 2. 10. 2013 12:58)

Děkujeme za zajímavý komentář. Váš pes prostě něco vnímá, co je zcela evidentní. Přítel by měl věc řešit v klidu, i když chápu, že ho pes svým chováním vyvádí z míry. Nebydlíte třeba v místě, kde mohou být nějaké otřesy půdy? Já osobně hodně věřím psům a nejen jim, takže zkuste pátrat, zda byt nemá nějakou pohnutou historii, nebo nezemřel vám někdo? Není v domě člověk, který trpí nespavostí? Většinou starší nebo nemocný? Jeho myšlení by pes určitě dokázal zachytit, stejně, jako různé čarodějné praktiky. Ducha však rozhodně nelze vyloučit. Zkuste fotit, jakmile Váš pes začně mít to podivné chování. Nejen psa a místo, které sleduje, ale i jeho okolí. Každopádně mne tento Váš příběh velmi zaujal a budu moc ráda, když se dozvím postupem času více. Váš příběh i radi zveřejníme i s fotkama. Určitě byste měla použít v dané místnosti ochranné amulety, třeba keltskou spirálu, jmelí a další. Držím palce, protože kdoví, co Váš pes zaznamenal.

tejkl1ozs@seznam.cz

(Zdeny, 13. 7. 2013 16:12)

dobrý den
dnes se mi údála velice divná věc tedy víckrát ale dnes to bylo extrém ¨. Mám psa 4-5 letého Jack russel teriera Byl jsem s ním venku u jedné opuštěné fabriky už několik dní před tím jsem si všiml že když s ním jdu na roh té fabriky pejsek se furt otáčí a leká se jenom u toho rohu. dnes jsem tam byl zas a pejsek se lekl že se dal do běhu samozřejmě ho mám na vodítku tak jsem ho zbrzdil .V ten moment jsem cítil zimu mráz po za¨ádech a divnej pocit . když mi docvaklo že se tam lekl víckrat a knučel bylo to ještě horší a dostal jsem strach taky tak jsem sním šel domů . chtěl bych jse zeptat na váš názor či zkušenosti díky moc

Re: tejkl1ozs@seznam.cz

(Eva Hačmor, 13. 7. 2013 18:44)

Podle mne klasické setkání s duchem. Pro jistotu, já osobně, bych toto místo radši vynechala. Věřte instinktu Vašeho psa. Zkuste zjistit, jestli se v daném místě někdy něco nestalo. Moc díky za komentář, byl velmi zajímavý. Škoda, že jste neudělal v místě fotku, třeba by se na ní něco objevilo.

dotaz

(Denisa, 24. 10. 2012 22:10)

Dobrý den,dnes se mi stalo neco zvlastniho.Muj manzel odesel na pivo s kamarady a ja si sla zakourit do koupelny,kam normalne semnou chodi i moje kocka a ceka na me.Kdyz jsem ji vzala z okna byla uplne jina a hrozne vrcela a jak byla vynervovana tak mrskala ocasem a poskrabala mi krk,tak jsem ji dala na zem a zacla honit neco a u toho hrozne vrcela a litala po kuchyni sem a tam.Pak si sedla v obyvaku na komodu a zirala nehnute do kuchyne.Nakonec si sla lehnout ke me a nehnula se nakrok.Myslite,ze mame doma ducha.Docela me vystresovala az jsem se uplne spotila a mela jsem desny strach.Vim,ze zvirata mají sesty smysl,ale nikdy jsem to nezazila na vlastni kuzi.

Re: dotaz

(Eva, 25. 10. 2012 15:27)

Deniso, díky za zajímavý komentář. Je velmi pravděpodobné, že kočka vnímala nějakou jinou bytost. Většinou to má vždy stejný scénář, přesně, jak popisujete. Nejlepší je mít v pohotovosti třeba mobil a fotit a fotit. Vznikají tak důkazy i pro nás lidi. Neměla jste třeba pocit, že s o Vás něco studeného otřelo? Nebo vůbec pocit chladu celkově?

Re: Re: dotaz

(Denisa, 25. 10. 2012 19:03)

Bohužel vánek jsem necítila,byla jsem dost vystresovaná reakcí Lilči a husinu jsem měla to je pravda,ale zároveň mě polil horky pot a tep jsem měla fakt dost velkej a řekla bych,že kdyby se o mě něco otřelo asi bych měla zástavu srdce.Nikdo mi nevěří v tom co jsem říkala a kaýdej se snaží logicky mi odvodit proč naše kočka takto reagovala,ale já naší kočku znám a vím,že když loví mouchu tak nevrčí a hlavně jsem na ní koukala a ani komár ani moucha nic kolem ní nelítalo.Ta kočka vrčela jakoby chtěla někoho zahnat hrozně zle až výhružně a takhle jsem jí zažila poprvé.Jsem přesvědčena,že něco viděla,ale nevím co.Bydlime v bytě kde zemřela asi jedna strá paní maminka paní co nám pronajíma byt.Mužu se vas zeptat ten duch chodi jak se mu zachce nebo tu bydli,protoze mi nejde do hlavy,jak je možné,že když je doma manžel,tak nic a jen co jsem doma sama dějou se mi takové věci.Kdysi jsme s kamaradkou dost často vyvolávali duchy a je pravda,že její pes v obýváku často štěkal do jednoho rohu a nebo se nám z ničeho nic rozevřelo okno a od te doby jsme řekli,že na to kašlem.V tomto bytě se celkově necítím dobře ať je den nebo noc i přes den tu mám mnohdy divný pocit.Tady kde bydlíme tak to je byt z 50 let a myslím si,že něco pamatuje.Občas se mi stane,že vejdu do starého domu a mám velmi špatný pocit a jindy vejdu do domu a je mi fajn.Neříkám,že jsem nějaké medium to rozhodně ne,ale můžu citit nějaké záhadnosti.Včara mi to přišlo jakoby ta kočka mě ochranovala,pak se odemě nehla.Je jí teprve asi 14 měsíců je stejně stará jako syn.Mám jí z útulku a když jsem ji videla,vedela jsem,ze ji chci není to kocka s typickýma kočičima vlastnostma.Nevim jestli mi rozumite a snad nepusobim jako blazen. Tak se mejte hezky

Re: Re: Re: dotaz

(Eva, 26. 10. 2012 17:03)

Je jasné, že člověk nedůvěřivý nás obě hodí do jednoho pytle:-)))), ale to je jeho problém:-)))). Podle mne jste velmi zdařilé médium. Navíc se řídíte vnitřním hlasem, viz výběr kočiny. Poznaly jste obě, že k sobě patříte a máte spolu asi nějaký úkol. Možná duch vám chce něco sdělit. Vám osobně, proto se v přítomnosti manžela neprojevuje.
Mám fenku Holly, články jsou zde na Hačmoru, kamarád mi napsal, že je to stará duše, která si mne vybrala a opravdu to tak bude podle hodně indicií. Na místo, kde dnes budujeme Les psích duší, články o něm zde, mne doslova dotlačil rytíř Jan, který zemřel násilně v roce 1404, tak vám rozumím doslova ve všem. Ono není vše, jak nás to učili. Pokud nechcete debatovat veřejně, klidně mi kdykoli napište na některý z mailů, které jsou uvedeny v kontaktech. Rozhodně si vážím, že jste si udělala čas a děkuji za oba komentáře. Eva

Dotaz

(Scraby, 16. 4. 2012 12:15)

Dobrý den, mám jeden dotaz. Vždy když jdu v noci spát a lehne si ke mně moje kočka, po chvíli se zadívá nahoru na poličku, kterou mám nad postelí a nějakou dobu se tam dívá. Poté začne hlavou kroužit, jako kdyby tam něco lítalo, ale nijak nevrčí, neježí se jí srst, jen kouká. Myslíte, že tam můžu mít ducha nebo na co by tam tak mohla koukat, když tam nic není? Děkuji za odpověď.