Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání s duchy, jak to vidí váš pes nebo kočka

11. 2. 2011

161hacmor20080629.jpg

     Jednou přijel zákazník pro krmivo. Nesměle se ptal, jestli může se mnou probrat problém svého psa. Už navštívil veterináře, ale s výsledkem rozhodně nebyl spokojený. Bylo mi hned jasné, odkud vítr fouká. Líčil, jak se pes vzbudí, na cosi vrčí, pak to pronásleduje po domě. Někdy je to několikrát za noc, jindy je pár dní pokoj. Klasika. Sama jsem udělala mnoho zkušeností se svými psy, ale i s kočkami. Prostě zvířata vnímají to, co mi nevidíme, tudíž to podle nás neexistuje. Za celá léta jsem nasbírala tolik materiálu, že by to vydalo na knihu. Pánovi jsem tedy sdělila, že má doma ducha. Nejdřív se moc netvářil, ale nakonec přiznal, že takových upozornění už dostal víc. Tento jev trvá už delší dobu, když měl ještě i fenu, která už dnes běhá po obláčku, tak to, cosi, rozčilovalo oba jeho psy.

Náš perský kocour King jednoho dne začal šíleně vyvádět, mňoukal, zježený běhal po bytě, až se nakonec nacpal pod nábytek a odmítal vylézt. I já jsem měla pocit, že se o mne otřelo něco chladného. Bylo to velmi nepříjemné. Jev se opakoval po několik dní. Většinou pomůže udělat „proti - duší opatření“. Použila jsem červenou svíčku, rozvěsila jmelí a keltské spirály. Ty si můžete natočit z drátu doma sami. Navíc jsem „cosi“ požádala, aby odešlo. Není to tak dlouho, co se Morgan s vrčením vrhnul do místnosti a opět „cosi“ pronásledoval. Na nic jsem nečekala a opět jsme „cosi! vypudili z domu. Od té doby byl doma klid. Máte pocit, že jsem se zbláznila? Rozhodně ne.

Další příběh mi vyprávěla zákaznice. I její psi se začali chovat divně. Přestěhovali se do nového domu, kde ona sama měla nepříjemný pocit v koupelně. Psi tam odmítali vstoupit vůbec, naopak se snažili, aby tam nechodila. V celém domě se ozývalo chroptění a sténání, několikrát za den. Pátrala, kdo v domě bydlel v minulosti. Tak se dozvěděla, že první majitel se oběsil v koupelně. Sama říkala, že ducha poprosila, aby jí neubližoval a nabídla mu spolubydlení. Od té doby má pokoj. Asi duch zmizel. Když mi to vyprávěla, neustále mne pozorovala, co já na to. Já jí naprosto věřím.

A ještě jedna moje historka. Když nám zemřel kocour Matouš na otravu, tak skoro měsíc musel komunikovat s Morganem. Ten se párkrát rozběhl, aby ho "ulovil" do pacek a pak nevěřil, že má náruč prázdnou. Působil legračně, jak si packy prohlížel, koukal pod sebe, ale nic tělesného. Vidět ho ale musel. Mezi sebou musí komunikovat psi i po smrti. Ovčačka Ívy byla náruživý aportér a hračička. Spí teď u nás na zahradě. Občas se stane, že se Morgan jakoby zamyslí, pak čapne nějakou hračku a odnese jí Ívy. Je to velmi dojemné.

 

11.2.2011 Eva  

 

Malý dovětek:

 

   

Po delší době jsem se rozhodla dopsat ještě jeden odstavec. 21. května 2012morgysek.jpg odešel náš milovaný Morgýšek na obláček. Druhý den se v naší rodině objevila Holly. Tehdy sedmiměsíční a vykulená ze všech novot, přesto nějak záhadně pochopila, co se den předtím odehrálo. Druhý den, kdy se už rozhlížela po novém domově, zcela neomylně našla místo v trávě, kde Morgýšek vydechl naposledy. Byl to náramně pořádný pejsek, tak Holly zdědila velkou krabici zcela nepoškozených hraček. Když místo objevila, vrtěla ocasem a vydatně přemýšlela. Poté si tam chvíli lehla. Nakonec vstala a začala tam nosit hračky. Nikdo jí neřekl, které měl oblíbené, ale donesla je tam. Zavedla jsem jí i k hrobečku, ten jí však nezajímal a šla si lehnout zpět na ono místo. Za několik dní se při určitých věcech začala chovat naprosto stejně, jako by se zachoval Morgan.Bylo hodně situací, kdy prostě byla jím.

Morgan rok předtím pomohl s odchovem kosat poloslepé kosici, která si udělala hnízdo u něho v kotci. Hnízdo nebylo pevné a spadlo. On měl prcky mezi packama s chránil je, zatímco mamka kosice lítala pro nášup. Kosata pak za ním chodila i v dospělosti. Říkám jim Morganky.

Holly nejdřív měla chuť je honit, ale pak si na ně zvykla a vzala je za své. Morganky jsou už jen dvě, přesto mají naprostá privilegia a Holly bdí, aby je neotravovaly cizí kosice. Ty začne vyhánět. Existuje snad nějaké přivtělení dušičky? Někdy to tak vypadá.

Holly a Morgan jsou geneticky zpřízněni, ale nikdy se osobně nepoznali. Vnímala snad Holly jeho ducha. Pevně věřím, že ano.

 

jasan-s-holly.jpg

První foto: Morgan od Dagy

 

Dole: Holly Půlnoční měsíc, o které si může přečíst víc, kliknutím na odkaz.

 

 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sul...voda

(Marti, 21. 10. 2015 3:20)

zdravim...podle me zkusenosti muzu doporucit,kdy smichate vodu ze soli a celou mistnost dukladne vcetne rohu postrikate...vemte si misku v niz mate smichanou smes,vyckejte az se sul poradne rozpusti a pak prsty rozcakavejte po mistnosti..a pritom si prejte aby duch odesel..me to zabralo..a verte,ze jsem stim nesetrila...zkuste to...hodne stesti..marti

Re: Sul...voda

(Eva Hačmor, 21. 10. 2015 14:50)

Ano, to by mělo fungovat, díky za připomenutí této metody.

Neviem

(Naty, 18. 10. 2015 22:17)

No ja akoze rozhodne neviem ci duchovia existuju...
Moj pes zvykne stekat na tom mieste kde smr vyvolalali ducha ja moja sedtra a brat ale nwm ci je nozne ze ho vidi lebo sme ho odvolali ASI...
Podla vas je mozno aby pes videl v duxhov....ja sama v duchov verim a aj vselico ine ja len ze ci to noze pes vidiet

Re: Neviem

(Eva Hačmor, 21. 10. 2015 14:49)

Naty, víš je komentář Marti, s tou solí se nemůže nic zkazit. Taky bych si pořídila čerstvé jmelí, umístit do okna a nad dveře. Ne vždy se odvolání ducha podaří. Taky věřím v napřirozeno a taky se chráním. Duchy radši nepokouším. Rozhodně zvířata duchy vnímají velmi dobře.

nemame psa ani kocku

(nifee, 8. 10. 2014 12:35)

Dobry den, nemam pejska ani kocku ale asi nejspis mame doma take ducha. Vzdy ve 2:30 rano se neco deje. Treba se probudim propocena nebo mne vola dcera ktera se probudila nedavno se prevrhl nas fikus v obyvaku....ma dva metry a vypada jako strom ma kmen a korunu....a cely se prevratil...probudila mne rana a koukla jsem na hodiny a bylo zas presne 2:30. Fotit se tedy neodvazim.uz takhle se uplne potim strachy a pak nespim.lituji ty zviratka ktera jsou za to mnohdy karana a trestana...jen za to ze se boji.pokud mate nekdo prosim zaruceny zpusob jak se toho zbavit napiste prosim.moc pomuzete mne i me 4 lete dceri

Re: nemame psa ani kocku

(Eva, 9. 10. 2014 15:35)

Dobrý den, zaručený způsob nemám, ale tohle je opravdu divné. Nejdřív bych si asi zjistila historii bytu, zda tam někdo neměl nějaký úraz, nebo nezemřel v ten uvedený čas. Nebo někdo z příbuzných a kamarádů. Já osobně bych si zkusila s tím duchem promluvit, vysvětlit mu, že spolu můžem vyjít po dobrém. Zkusit ty klasiky - svíčka, jmelí....... Stejně zkuste sebrat odvahu a fotit. Vím, jak jsou podobné úkazy nepříjemné, znám to z vlastní zkušenosti. Možná i farář by mohl pomoci. Moje babička mi říkávala, malá ochranná modlidba ke strážnému andělu dělá divy.
Přeji, aby duch dal pokoj a měla jste s dcerkou pokojné spaní.

Re: nemame psa ani kocku

(jana, 3. 9. 2015 2:47)

Ja mam psa ktery furt steka a vrci v noci name nevim jestli muze to byt muj byvali pejsek ktery umrel a novej muj pes jestli ho vidi a nekdy i si sam se sebou hraje diky za radu

Re: Re: nemame psa ani kocku

(EVA, 5. 9. 2015 13:13)

Taky to může být zlozvyk, nudí se, nebo se třeba i cítí nejistý, může to být i věkem do roka, kdy se rád poslouchá. Je vždy se jedná o paranormální jev. Zkuste ho pořádně utahat:-), jestli pak bude vyvádět. Také může vnímat zvuky odjinud, které nám nejsou slyšitelné, ale jsou právě v uvedený čas.

skřítci?

(Lucka, 16. 8. 2015 3:38)

Dobrý den,
mám také podobnou zkušenost s mými kočičkami. Máme koček více, a u 2 z nich jsme občas pozorovali podivné chování - dělali jsme si legraci, že "honí skřítky". Kočička se vždy upřeně zadívala do nějakého místa, a pak trhavě přeskakovala očima sem a tam, jako by viděla cosi, co se pohybovalo rychle a trhaně z místa na místo. Pak ono "cosi" začala jakoby honit a hrát si s tím, schovávat se před tím a pak na to dělat výpady atd.. Už si to přesně nepamatuji, ale myslím že jak jedna, tak druhá mívala přitom občas naježený ocas, což znamená spíše strach a negativní pocity. Asi to bylo něco pro ně neznámého, u čeho měly pocit, že by se s tím dalo hrát na honěnou, ale byla tam jistá míra jakéhosi respektu. To "něco" muselo být dle toho jakým způsobem se na to dívaly a těkaly očima, asi dost malé a "létalo" to ve vzduchu jakoby kousek nad jejich hlavami (hmyz to ale rozhodně nebyl). Proto jsme to nazvali "skřítci" :). Ale dle toho, jak kočičky reagovaly, to bylo pro ně zřejmě zcela reálné.

Mam ducha doma!

(Aneta Drápalová, 29. 6. 2015 14:45)

Můj pes Amy
se často chová divně v noci se probudí a třeba štěká 25 minut o jednoho rohu. Vypátrala jsem jsi minulost a uchové opravdu jsou

Re: Mam ducha doma!

(EVA, 15. 7. 2015 9:56)

Velmi zajímavé, škoda, že jste nenapsala více.

byl to zajimavy dokument

(Kateřina Čechová, 26. 3. 2015 18:11)

Ty obrazky byly nadherne !<3

Re: byl to zajimavy dokument

(EVA, 31. 3. 2015 11:24)

Díky.

Asi duch.

(Verča, 8. 5. 2014 23:39)

Zdravím. Také se tedy podělím o dnešní zkušenost:
Náš kocour Nemo (cca rok a půl starý, nalezenec, takže přesný věk neznáme) je takové střevo. Když někdo příjde domů, chce nejdřív mazlit, pak si hrát a lítá po celém bytě, přes sedačku a zpět, jako torpédo. Nicméně, dnes jsem šla bratrovi říct něco do pokoje, otevřela jsem dveře, povídám mu... A Nemo do pokoje samozřejmě vlezl. Když jsem chtěla z pokoje odejít, rozsvítila jsem, abych mohla Nema z pokoje odnést. Nicméně, Nemo seděl uprostřed pokoje... No, seděl. Tak jako přikrčeně stál a zíral někam za mě, do chodby. Byl naježený. Tak jsem na něj mluvila, hladila ho - nereagoval. Dala jsem ho tedy do té chodby. Tam chodil po špičkách, opatrně se rozhlížel a stále byl naježený; taky čmuchal kolem. Když jsem ho chovala, pořád mi koukal přes rameno do té chodby a byl celý napjatý. Asi 10 minut se takhle choval, pak se uklidnil. Teď je v chodbě úplně v pohodě, leží si tam, jako by se nechumelilo. Bratr mě přivedl na myšlenku, že to, co kocour viděl, mohl být duch. Prý už dřív viděl bílé odrazy v okně, prý se nám v noci rozsvěcují po bytě světla a splachuje se záchod bez toho, aniž by někdo z nás vstal; nabíječka, která v chodbě svítí, když se nabíjí mobil, prý v noci problikává, jako by tam někdo chodil... Já jsem tedy nic takového nezaregistrovala. Na chodbu ze svého pokoje však výhled nemám, tak nevím.
Já na tyhle věci celkem věřím, takže jsem hned mrkla na net a případného ducha poprosila, aby odešel. :-D Nicméně - co myslíte? Mohl to být duch? Nebo co to tedy Nema popadlo? Děkuji.

Re: Asi duch.

(Verča, 8. 5. 2014 23:48)

A ještě dodatek, jak to tady pročítám: když kocoura chováme, tak vždycky čumí po stropě, jako by tam lítala moucha. Jenže samozřejmě, nic po stropě nelítá. Máma si vždycky dělá srandu, že jen hledá 'svině' - tj. mouchy. :-D Myslíte, že tohle by s tím mohlo mít spojitost?

Re: Re: Asi duch.

(Eva Hačmor, 11. 5. 2014 8:36)

To prohlížení stropu, to snad dělají všechny kočky a dost často opravdu kontrolují létavý hmyz.

Re: Asi duch.

(Eva Hačmor, 11. 5. 2014 8:41)

Zde se bude pohybovat nějaká entita, kterou Nemo vnímá. Opět poradím, zkusit fotit, natáčet..... Někdy však může závada na elektroinstalaci způsobit podobné efekty. Nechala bych zkontrolovat pro jistotu, protože jen vylučovací metodou se dopátráte pravdě. Nám se kdysi neustále zapínala telka, ale byl to špatný nějaký odpor. Naopak, auto veterán si svítilo:-), po jenom domluvě, vše ustalo.

Re: Asi duch.

(Kateřina Čechová, 26. 3. 2015 18:56)

Mohl to být duch kočky by takhle normalne nereagovaly .

Re: Re: Asi duch.

(EVA, 31. 3. 2015 11:24)

Nejspíš ano.

???

(nikola, 29. 10. 2014 21:31)

Mám doma krásného kocourka.. vždy pláče, když jdu někam ven s kamarády, chvilku mnauka, volá mě, pak si jde hrát.. poslední týden furt utíká na chodbu a nechce se vrátit do kuchyně. Když Ho odnesu, utíká do obývacího pokoje. Dnes, přesněji před půlhodinkou jsem byla venku, mazlila se s Brnem (pes).. zničeho nic strašné mňaukani.. takové to, když kočku něco bolí. Silnější a silnější. Přišla jsem domů, kocourek utekl na chodbu, nakukoval dveřmi do vnitr pouze hlavičkou a opět hlasitě mnaukal.. zavřela jsem, schoval se mi pod nohy a mnaukal zběsile dál.. i když jsem Ho vzala do náruče, tak sbesile mnaukal a schoval si hlavičku mezi šátek. Odnesla jsem Ho do obýváku, sundala jsem si bundu a sedla si.. okamžitě šel ke mně a lehnul si.. tak jsem na něj mluvila, ze už je vše v pořádku.. opakovaně po deseti minutách jehněčí s ouskami a kouká směrem na kuchyň.. vždy na něj začnu mluvit, že už je vše dobré. Co myslíte, že se děje ?