Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pyramidy v Bosně

24. 5. 2011

Už kdysi dávno mne napadlo, že pokud podle některých záhadologů měly pyramidy sloužit, jako přistávají plochy, neměly by smysl, kdyby byly jen v Egyptě. To je, jak kdyby na světě bylo jedno jediné letiště. Totéž platí například u hradů, o podzemí. Dost často se uvádí, že je starší, než sám hrad. Něco tu nesedí. Ale každopádně kopečky ke stavbě hradu velmi přitahovaly. Aby ne, bezva sklepy a cesty připravené pro záchranu. Jen tady u nás v Choceradech jsou líčené chodby, kde projede vůz s koňmi, nebo nákladní auto.  Mimochodem, s Komorním Hrádkem, tím, co stojí dnes, nemají nic společného. Myslím budovu, která nesměla stát na původním místě původního sídla, víc můj článek Tajemství choceradských Lurd.  Nějak mám prostě pocit, že archeologie bujela už ve středověku. Taky se v místnostech a chodbách dalo ještě lecos najít, co mohlo takového nálezce pasovat mezi elitu tehdejšího světa. Dokonce třeba k ovládnutí světa. Tak prostě kopce přitahovaly a přitahují dodnes. Nemusíme chodit v čase daleko. Adolf Hitler, vyznavač tajemna a hlavně hledač různých technologií, co by mu daly moc.Několikrát se určitě zadařilo, ale to třeba bude nový článek. A podzemí, to přitahovalo nacisty, jak mouchy mucholapka. Když si přiznáme, že pyramidy svým původním stavitelům rozhodně, jako hroby nesloužily, že dějinama lidstva procházely různá "božstva", která přilétla se svou vyspělou technikou, tak nás asi pyramidy v Bosně vůbec nepřekvapí. Jen možná budeme mít víc otevřené oči a sledování krajiny nám na lecos odpoví. Autor Eva


Visoko (Bosna a Hercegovina) - Bosenský kopec Visočica nedaleko bosenské metropole Sarajeva je možná skutečně někdejší pyramida. Vědci, kteří od minulého týdne vrch s nápadně pravidelnými tvary zkoumají, totiž narazili na první bloky údajně opracovaného kamene.
O něco konkrétnější obrysy tak nabývá vize amatérského archeologa Semira Osmanagiče, který "pyramidománii" v  Bosně a Hercegovině rozpoutal a který tvrdí, že u městečka Visoko se nachází nejstarší evropská pyramida.
Archeologové totiž oznámili, že narazili na jednom ze svahů 650 metrů vysoké hory na pravidelně otesané bloky. Podle Osmanagiče, jenž archeologické práce vede, jde o svrchní vrstvu obrovské stupňovité stavby. "Jde o první odhalené zdi pyramidy," tvrdí nadšenec, který 15 let studoval pyramidy v Latinské Americe. "Vidíme, že povrch je dokonale hladký," poznamenal.
Osmanagić je přesvědčen, že kopec vytvarovali Ilyrové, kteří obývali Balkán dlouho před tím, než ho dobyli kolem roku 600 našeho letopočtu slovanské kmeny.
Pod nánosy hlíny zatím experti objevili kromě velkých kamenných bloků dlážděnou vstupní plošinu a vchody do tunelů.
Obrovské kamenné bloky prý vypadají jako vyhlazené krychle a podle Osmanagiče je zjevné, že jejich povrch opracovali lidé. Osmanagić hodlá v  průzkumu pokračovat až do léta, kdy by už podle něj pyramida měla být viditelně odhalena.
Měření prokázala, že Visočica má pravidelné tvary, plochý vrchol a její svahy se sklonem 45 stupňů jsou obráceny přesně na jednotlivé světové strany. Satelitní a infračervené záběry navíc odhalily, že ve stejném údolí se nachází další dva menší pyramidovité pahorky.  

Zdroj net a Hačmor

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář