Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pyramida z Gympie - Austrálie

14. 8. 2011

Tuto pyramidu 

pyramid-hill-sm.jpg

objevil v roce 1975 archeolog Rex Gilroy na základě neustálých objevů místních farmářů, kteří neustále objevovali v této oblasti velmi staré předměty. Nálezy některých hieroglyfů jsou velmi podobné egyptským.

hieroflyfy-z-gympie.jpg

 

 

hieroglyphics-12.jpg

 

Protože své tajemství zveřejnil, byla pyramida nejen v neustálém obležení, ale spousta  různých zlatokopů ji začala ničit. Nenalezli pochopitelně žádné poklady. Jeden takový šílenec dokonce buldozerem zničil východní stěnu pyramidy.

V současnosti existuje domněnka, že Gympie není jediná pyramida v Austrálii. O něco dál na sever, v těsní blízkosti města Rockhampton, stojí pyramida zbudovaná z doloritu, kterou rovněž zarostla bujná vegetace. Pouze na její západní straně se ještě vypíná několik šestihranných bazaltových sloupů. Před západní stěnou byla vytvořena kdysi dávno terasa z doloritu, vysoká 30cm a dlouhá 35 metrů.

zbytek-terasy-u-pyramidy.jpg

 

Kdo byli záhadní stavitelé těchto staveb? Australští domorodci jsou snad jediní na světě, co si stavbu monumentů nechtějí přivlastnit. Naopak účast předků na stavbách jednoznačně popírají. Poukazují na rasu "NOSITELŮ KULTURY", která sem dorazila neznámo odkud. Jednali se o bytosti světlé pleti a vlasů.

Už dlouho vykopávají farmáři v okolí různé předměty. Dal Berry vykopal roku 1966 sošku, která nápadně připomíná vyobrazení boha Thovta,

thowt.jpg

který byl vypodobňován s opičí tváří. Tento bůh, podle mne hodně podezřelý bůh, který hodně  cestoval po světě, je zdrojem pokroku ve více kulturách.

 

towt.gif

 

Myslím, že australské pyramidy jsou důkazem toho, jak se v dávných dobách na celé naší planetě děly hodně divné věci.

I v naší zemičce najdete pyramidové kopce, sama jich znám několik, a často se ptám, to to nikoho zatím nepraštilo přes nos?  Ty naše české si nechám na jiný článek.  Video je procházka po pyramidách světa.

 

Autor Eva, některé citace byly použity z knihy Hartwiga Hausdorfa - Výpravy do neznáma.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krásný článek

(Štěpánka , 2. 3. 2018 3:28)

konečně jsem se dočetla i něco o Australské pyramide :) ráda bych s blogerkou navázala bližší kontakt, jsem do pyramid blázen a ráda bych byla v kontaktu s někým, kdo je na tom stejně :) email s.charlie268@gmail.com