Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní canisterapeutické zkoušky Třemošná 2014

19. 10. 2014

Podzimní canisterapeutické zkoušky Třemošná 2014

Seznamte se - Fiala

img_07.jpgPes kříženec velikosti maxi, věk 3 roky. Začal se základním výcvikem a po pubertě se jeho majitelka paní Hanka na mě obrátila s problémy se základní ovladatelností. Navrhla jsem, aby využila jeho klidné, přátelské povahy a výcvik jsme hned od začátku směřovali k výcviku canisterapeutického psa. Vše z disciplín požadovaných na těchto zkouškách je ideální i pro rodinného psa. Chůze u nohy, přivolání, odložení na volno v rušném prostředí, omezující hlazení a kontakt s dětmi. Tomu všemu bývá vystaven každý pes v rodině s dětmi, ale vlohy, aby toto vše a mnohé další snesl od cizích osob, každý nezvládne.

Seznamte se - Rose

img_08.jpgFena kříženec větší labrador věk 2 roky. Paní Irma je druhou majitelkou. Po čtrnácti dnech v novém domově začala se základním výcvikem. Labrador se v její povaze okamžitě projevil. Všechny cviky Rose zvládala hned a její chuť se učit nové cviky je inspirující.  Majitelka si ji vybrala pro její povahové vlastnosti a možnost věnovat se canisterapeutické praxi. Rodina s dětmi a dalšími domácími mazlíčky je ideální míso pro výcvik. Šest měsíců intenzivní přípravy ke zkouškám,  byl to náročný půlrok.

Jak vše probíhalo? Výcvikové hodiny v prostorách Lesa psích duší jsme po prázdninách zaměřili jen na blížící se zkoušky. Ráno 12. října jsme stáli v Třemošné před rozpisem zkoušek. Tým Hanka a Fiala nastoupil hned v první šestičlenné skupině. Irma a Rose ve třetí skupině. Ke zkouškám se dostavilo celkem 36 canisterapeutických týmů. Pejsci od malých až po obří, jen img_18.jpgosmnácti měsíční mastin byl o trochu větší než Fiala, chlupatí i nahatí různých ras. Nejvíc zastoupeni byli labradorové a retrívři. Ale zpět ke zkouškám.

Test povahy ve skupině, omezující hlazení nepříjemné foukání do nosu i tahání za nohy a uši Fiala zvládl. Nechal se v klidu odvést do vedlejší místnosti zkušebním komisařem. Menší problém měl jen s polohováním. Fialka usoudil, že na matraci není tolik místa, aby se tam vešel. Kdybyste rozuměli psí řeči, slyšeli byste, jak říká figurantce do ouška: „Nebóój, já tě nepomačkám.“ Pak k ní opatrně položil bradu a byl konec první zkoušky.

Nervozita rostla, Hanka byla nervózní, jestli zkoušky udělala a Irma jestli je udělá, až na ní přijde řada. Toimg_15.jpg netrvalo dlouho a nastoupila třetí skupina. Rose začátek posuzování povahy zvládla, a celkové hodnocení povahy vyhrála ukázkovým chováním s dítětem a skvělým polohováním. Odložení i hra a uklidnění na povel se jí také povedlo. Když došlo na odvedení cizí osobou z místnosti, Rose jako jediná ve skupině předvedla perfektní chůzi na prověšeném vodítku. A máme to za sebou.

Po obědě jsme pejskům krátili čekání na vyhlášení výsledků proběhnutím v parku. Fialka se došel dosyta napít z říčky a Rose se probíhala s chlupatým mini kolegou. Odpolední program jsme stihli jen tak tak a hned po besedě s kynologem, přišla báječná zpráva. U zkoušek uspěli. Rose i Fialka odjížděli z Třemošné s diplomem a modrou košilkou s nápisem „pes canisterapeut“.  Obě majitelky chtějí dál pokračovat ve výcviku a tak o nich určitě ještě uslyšíme.

img_06.jpgTenhle článek končím velkou gratulací oběma canisterapeutickým týmům a těší mě rozhodnutí, že jdeme dál.  Je toho tolik, čeho mohou se svými psy dosáhnout a CT zkouška je začátek.

Zajímá vás canisterapeutický výcvik, nebo jen potřebujete poradit při výcviku rodinného psa. Individuální výcvikový plán podle vašich potřeb a klidné prostředí v Choceradech v Lese psích duší vám nabízí Alena Vejvodová a Ru australský ovčák. Jsme canisterapeutický tým, který se věnuje výchově, výcviku a také konzultacím při poruchách chování psů.

 

Náhledy fotografií ze složky Canisterapeutické zkoušky 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář