Jdi na obsah Jdi na menu
 


V neděli 8.4.2012 jsme cvičili

5. 4. 2012

I když jsme slíbili, že nebudeme psát o každé hodině, tak dnes uděláme výjimku.img_7897.jpg

Sice se nás moc nesešlo, zřejmě ne pro všechny bylo počasí to pravé, ořechové, ale Hačmor i tohle zajistí. Sluníčko se docela snažilo, tak bylo sucho a nic nebránilo v práci.

Přivítali jsme další novou hačmorandu Abie s Maruškou a malého jorkšířího kluka Bertíka s Danou.

Abie je další pejsek, co předtím chodil na ondřejovský cvičák. Kupodivu, stejně, jako další pejsci, i zde byly značné nedostatky. Je to ale šikovná psí holka, příkladný aportér, takže první hodinu zvládla skvěle. Stále se setkáváme s tím, jak málo se na různých cvičákách klade důraz na přesnost při chůzi u nohy. Škoda.

Moc musíme pochválit mladinkou borderku Sáru a img_7888.jpgKryštofa, zde byla teprve druhá hodina a Sára jen překvapovala svou šikovností. I Sára skvěle aportuje.

Rú dnes trénovala na nové překážce, stejně jako jí vyzkoušela i Abie.

Na závěr jsme udělali vydráždění v kruhu. Abie prvně kousala na peška a příjemně překvapila. I Sára se zapojila zuřivým štěkotem. Rú předvedla skvělou práci.

Tak zase za týden se budeme těšit.

Eva a Alena

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky cvičení 8.4.2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re

(bezejmený, 10. 4. 2012 22:05)

děkuji za reakce i opravu mé gramatiky! Přehled o dění možná mám, což o to, ale kam se chodilo čůrat v Ondřejově to opravdu nevím. Kdo si udržel nebo neudržel jaké sponzory to také nevím a upřimně mně to vůbec netrápí. Nevím, kdo by byl a nebo nebyl bez koho (Hačmor vs. Ondřejov), ale to vůbec nebyl důvod mého komentáře. Velice mně mrzí mnou komentované žabo-myší války tzn. hačmor si nemůže odpustit rýpání do Ondřova, Ondřejov rýpe do Hačmoru atd. Proč vznikla tato nevraživost - nevím, ale vadí mi! A to jak jsem již podotkl, nejsem členem ani v Choceradech ani v Ondřejově! Pokud jsem se mým komentářem někoho dotkl, tak se omlouvám.

Co se pejsků týče jsem amatér, vše co vím a umím, jsem se dočetl v knížkách, případně zkušenější poradili, ale výchova mých čtyřnohých miláčků dopadla dobře.

Dále si dovolím reagovat na komentář Drahomíry:
To zda se podepsat či nikoli nepovažuji za hrdinství, ale i tak děkuji za udělený řád. Zda jsem něco dokázal nebo ne nechám na ostatních. Pro mně je největší ocenění dobře vychovaný a nekonfliktní pes, na kterém jsem měl tu čest se svou výchovou částečně podepsat. Toto je pro mně hlavní ocenění, na to nepotřebuji a nikdy jsem nepotřeboval být členem žádné ZKO.

Za veškeré gramatické chyby se předem omlouvám.

Re: re

(Eva, 11. 4. 2012 5:14)

Tak jsem z toho jelen. Milý anonyme, nejdřív vystupujete, jako velký znalec, či znalkyně poměrů na cvičáku na Ondřejově nebo u nás a najednou ani jedny vlastně neznáte. Hodně divné, že? Žádná válka mezi nikým není. A rýpání mezi skutečnými pejskaři je tak běžné. Navíc nikdo do nikoho nerýpá. Konstatovat fakta je podnětné. Mazat med a neříct svůj názor, se mi zdá hnusné. Podlézat, chválit a milovat - novodobý úkaz. Takže příště milý anonyme, až příště budete chtít psát, jak znáte poměry tam, či jinde a později ze sebe dělat jen milovníka čtyřnožců, který vlastně nic neví a nezná, zamyslete se, co vlastně chcete říct. A ještě jednou, žádná válka není a majitelka cvičáku na Ondřejově je má dlouholetá kamarádka.

komentář článku ze cvičení 8.4.2012

(raději bezejména, 9. 4. 2012 9:06)

Omlouvám se, ale tentokrát přispěji svým komentářem k Vašemu článku ze cvičení z 8.4.2012. Nejsem členem žádné kinologické organizace, jsem pouze pejskař amatér, ale trošku znám poměry jak v Hačmoru, tak v Ondřejově. Kritika nedostatků Abie by měla zůstat na majiteli, protože jeden den cvičení v týdnu pejska nic nenaučí! Pokud si majitel řádně neplní svoje "domácí úkoly" tak pejsek nikdy nebude chodit řádně u nohy (o ostatních cvicích/povelech nemluvě). Nemyslím si, že by chůze u nohy nebyla v Ondřejově dostatečně cvičena, o ostatních cvičácích nemůžu mluvit, protože poměry na jiných neznám, ale Váš komentář ze cvičení mi přijde jako vyvolávání žabo-myších válek a touze po rýpnutí do konkurence. Kdo je autorem tohoto článku (podpis Eva a Alena) nevím, ale obsah se mi zdá poněkud nešťastný. S pozdravem pejskař

Re: komentář článku ze cvičení 8.4.2012

(Eva, 9. 4. 2012 12:09)

Milý pejskaři beze jména:-))), nejdřív bych doporučila studium českého pravopisu, například kynolog se píše s tvrdým y. Podpis je Eva a Alena, protože vedeme hodinu obě, každá svou skupinu. Nevím, jaké zkušenosti máte s námi, ale pokud by opravdu byly, musíte vědět, jak důkladně vše každému vysvětlujeme. Plně souhlasím s tím, že jedna hodina týdně nic neřeší a trénovat dle pokynů je základ. Trénovat všude a za každých situací. To klademe na srdce každému, kdo u nás cvičí. Proto, jako jedni z mála, cvičíme i v reálu. Paničku Abie nikdo ani nenaučil, jak držet vodítko a to je základ. Už včera, na konci jejich první hodiny vše vypadalo úplně jinak.Žádné žabomyší války vyvolávat nechceme, proč, není důvod. Naše hodiny jsou prostě servírované jinou formou, kde to začátečník - majitel, rychleji pochopí. Nemůžem za to, že už docela dost lidí právě z ondřejovského cvičáku skončilo u nás. Je to běžný jev, který se vyskytuje všude. Proto nemáme předplacené kurzy, záleží na každém, jak se rozhodne. Záleží jen na vás, jak si dokážete lidi udržet, my nikoho nepřemlouváme, kam má chodit. Jen tak mimochodem, na dveřích mé prodejny stále visí poutač na výcvik v Ondřejově. Hodně lidí jsem k vám poslala. A jen tak mezi námi, milý anonyme, stačí si pustit vaše videa s chůzí u nohy kohokoliv, přesnost tam není, dobrá chůze u nohy je předpoklad i kvalitních obratů a dalšího výcviku. A příště radši podpis, vypadá to lépe:-))))))) Jinak jsme rádi, že sledujete Hačmor.

Re: Re: komentář článku ze cvičení 8.4.2012

(Eva, 9. 4. 2012 12:32)

A ještě malý dodatek, když se cvičák zakládal, byla jsem jedním ze zakládajících členů s tím, že výcvik tam nikdy nepovedu. To byla má podmínka. Sehnala jsem dva významné sponzory, kteří dali peníze a krmivo, nemohu zato, že jste si je neudrželi. Hačmor by nikdy nebyl bez vás. Už nikdy jsem se nechtěla vrátit tomu, že nějaký výcvik kdekoliv povedu. Přesvědčili mne právě ti, co jsem je k vám doporučila a po téměř dokončeném kurzu nic neuměli. To nebyl můj problém, ale váš. Až půjdete čůrat na cvičáku, zeptejte se Jany V. proč nemusíte do křoví:-)))))). Na vaše nedostatky jsem vás všechny mnohokrát upozornila, ale nechtěli jste naslouchat. Škoda.

Re: komentář článku ze cvičení 8.4.2012

(Drahuš, 9. 4. 2012 16:10)

Vážený či vážená je lepší napsat pejskař než Kinolog no to je hrůzné.ale jinak co se týká pejskařiny nejste v žádné organizaci ale vidím,že přehled co se kde děje máte obrovský.Takovích rádoby pejskařů znám za ta léta dost co umí kritizovat,ale sami nikdy nic nedokázali.A nejlépe pak napsat nějaké nesmysly a nepodepsat se to je hrdinství za takové bych dávala řády.Poradím vám nejprve se staňte někde řádným členem něco dokažte a potom teprv kritizujte práci druhýh.Ono totiž pusou se nadělá nejvíc práce,že? s pozdravem.Drahomíra