Jdi na obsah Jdi na menu
 


V neděli 13.května 2012 dělo se toho hodně

14. 5. 2012

Neděle 13. května 2012rada.jpg

Tentokrát se budu snažit upozornit zde na chyby, které často psovodi dělají. Uvidíte něco, co sami možná, když začínáte, tak děláte. A co to je?

Neustálé se ohýbání k psovi. Hlavně při obratech docílíte jen to, že pes si sedá špatně. Psovod se skloní, aby zepředu zkontroloval pozici sedícího psa. Pes okamžitě "kecne na kýtu", kde je už narušen ten přímý směr postoje psovod -pes, kdy špičky pacek a špičky vašich bot, by měly být v rovině. Psovod hlídající si toto jemným natočením své hlavy pohledem přes levé rameno, si tak nenápadně psa kontroluje a pes se drží směru daleko lépe. Navíc se naučí, že i jen témeř neznatelné hnutí hlavy psovoda, je něco v nepořádku a začne se sám rovnat Když si chci psa pochválit, lehce se pokrčím v kolenou, ale stále udržuji postojem přímý směr. Tím docílím snadného obratu vlevo, čelem vzad i vpravo. Podotýkám, že neděláme obíhačky, ale i tam to vřele doporučuju. Prostě vše jde samo a to doslova, když se psovod umí správně hýbat.

A koho jsem včera nachytala? Naši hačmoří Marušku:

klaneni.jpg

Ani Simona s Bety nezůstala bez klanění, ale byla teprve na druhé hodině:

klaneni2.jpg

Tím docílila jen to, že Bety popošla před ní, aby se nechala polaskat. Musím však říct, že do konce hodiny si všichni už dávali pozor.

 

Bea vzorně vyběhla pro aport, který předpisově uchopila, ale prostě ta kladina je tak přitažlivá a Beatka si nemohl pomoct. Prostě to iniciativně vzala po milované kladině. Omluvte sníženou kvalitu fotky. A dost už o chybách, nastupují pochvaly.

bea-na-kladine.jpg

Bety měla přivolání na laně, sice přišla celkem dobře, ale kus před Simonou dala najevo, že prostě drbání je důležitější a Simona správně skáče po lanu, aby Bety upravila do správného sedu. Správný postup.

prerusene-jednani.jpg

To, co je těžší, sedícímu psovi u nohy, dát povel ke mně, když se psovodi přestali klanět, pejskové ihned usedli správně a musím jen chválit.

ke-mne.jpg

A ještě jedno vzorné usednutí, u těžších plemen to není jednoduchý cvik, takže Bea to předvedla téměř dokonale.

ke-mne2.jpg

Chůze po závěsu, který jsem předtím zákeřně ovoněla svým Morganem, dopadla velmi dobře. Závěs jsme použili i na tréning odložení a někteří pejskové z toho byli vyvedeni trochu z míry. Vše však dopadlo, jak mělo.

odlozeni-bea.jpg

odlozeni-bety.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Závěs jsme využili i jinak. Psovodi měli jím projít a někteří pejsci byli hodně překvapení, ale i to se nakonec zvládlo.

zaves.jpg

Hačmoří benjamínek Kryštof se právě chystá na akci.

krystof.jpg

A ještě nácvik překážky, vpřed a zpět.

prekazka-s-beou.jpg

A ještě Betynka, která to dělala prvně.

prekazka-s-bety.jpg

A na závěr Bea a kladina ještě jednou.

kladina-s-beatkou.jpg

Tak a to je vše, i když fotek je ještě mnoho a nechceme nikoho unavovat. Hodinu jsme opět dokonale využili a dělali toho ještě mnohem víc. Ráda bych všem poděkovala, je vidět, že trénují i ve všední dny. A  znovu podotknu, že pamlsky se na Hačmoru nepoužívají.

 

 

Zpracovala Eva

Hezčí fotky: Alča

Horší fotky: Eva

 

 

Náhledy fotografií ze složky cvičení 13.5.2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář