Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marcela Jedlinská a její Miki zahradnice

31. 3. 2014

2jezis.jpgMarcela Jedlinská je nadaná výtvarnice, která svými díly okouzlí snad každého, kdo se podívá na její stránky. Rozklikněte si prosím odkaz. Její výtvarné práce jsou dokonalé.

Vypalování do dřeva, malování na zeď, kraslice, gravírování a další techniky mohou potěšit právě vás. Jen malá ukázka na blížící se velikonoční svátky. Protože má i pejsinku, poslala krátký příběh.

Příběh mého pejska

 


KTERAK JSEM (NE)ZASADILA PŘÍSAVNÍK:miki-2.jpg

Jak už to tak bývá, život se štěňátkem přináší páníkům řadu pikantních příhod. Nejinak tomu bylo i s naší Miki - voříškem šmrnclým temperamentem jacka russela teriéra a vynalézavostí fikaného jezevčíka. Protože jarní sluníčko začalo dorážet na okenní tabulku a páníkům se ještě nechtělo z vyhřátého pelíšku, rozhodla se Miki pro frontální útok - vytrvalým škrábáním na dveře ložnice se hlásila o svá práva i o své potřeby. Rozespalá jsem na sebe hodila tepláky a tričko a sjela šest pater k vytouženému plácku před domem. Pak šest pater nahoru. Vidina stále ještě vyhřáté postýlky byla lákavá.

Otevřela jsem dveře na balkon opatřený kuřecím pletivem a vypustila divou zvěř na sluníčko. Miki se spokojeně uvelebila v truhlíku s hlínou připravenou pro zasetí přísavníků a přikrytém měkkoučkým hadrem a přestala jevit známky jakékoliv aktivity. S pohledem na spokojené štěňátko jsem v dobrém rozmaru vklouzla zpátky pod peřinku. Jaké bylo probuzení, posuďte sami... Každopádně jsem tehdy ztratila chuť pěstovat přísavník a taky si nedělám iluze o neškodném štěńátku.

miki-4.jpg

 

Marcela Jedlinská

Zpracoval Hačmor, fota autorky.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zahradničení

(Dana, 3. 4. 2014 13:05)

Jo jo ti naši miláčkové dovedou věci,že nad nima rozum stojí,ale na konec se tomu člověk,stejně musí zasmát a je vše odpuštěno.