Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši úžasní ochránci

16. 3. 2011

_f_52a-z-bou.az-do-konice-1---2-.jpg              Stalo se to předloni. Jako už mnohokrát balíme s kamarádkou batohy a vydáváme se s našimi chlupáči – Sanym a Rikinkou na celodenní výlet. Vlak nás odváží na Stražisko a odtud se vydáváme lesy a polními cestami směrem na Konici. Nebudu popisovat krásné počasí ni kouzelnou přírodu, kterou všude kolem vidíme. Zmíním se o tom, jak naši psi sami vyhodnotili nebezpečnou situaci a jak nás ochraňovali. Ještě podotknu tuhle věc - už když jsme začali spolu chodit po výšlapech, tak si Sany s Rikinou rozdělili hlídání. Sany vždy ,,hlídkoval“ před námi a Rikina to jistila pár kroků za námi. Říkaly jsme jim z legrace, že jsou ,,předvoj a závoj“. Tak a už k tomu, co se tehdy stalo. 

             Procházíme nějakou vesničkou a čeká nás dlouhatánský kus cesty lesem a mezi poli. Spokojeně si s Janou povídáme a teď si všímáme, že se z dědinky vydal za námi divný chlápek – vysoký, neupravený, na sobě ,,šusťákovku z tržnice“. Zastavíme, ohlížíme se znovu a hele, on stojí taky a ,,velice důležitě“ telefonuje, přitom nás stále pozoruje! Malinko nám ,,přeběhl mráz po zádech“. Teď Rikinka zvláštně štěkla, Sany stojí okamžitě vedle ní! Oba psi se rozkročili a začali štěkat oba. Když to chlápka nezastavilo ohrnuli pysky a začali velmi zle vrčet. Nedovolili mu, aby se k nám přiblížil. Odvolat nešli a abych pravdu řekla, ani jsme se o to s Janou moc nesnažily. Jen jsme zavelely: ,,Jdeme“! Psi opravdu šli, ale couvali a chlapa si stále hlídali, vrčeli a štěkali. Po pár metrech to chlápek vzdal, otočil se zpátky do vesničky a tam zmizel. Oba psi se zklidnili, Sany se vrátil na svoji ,,hlídačku“ před námi a Rikina zůstala vzadu. Sany se ještě chvíli otáčel za svojí kamarádkou, jestli je všechno v pořádku. Moc a moc jsme je oba chválily, dostali dobrůtky a celou cestu pak poslouchali, jak jsou úžasní. Bylo to zajímavé pozorovat naše psí kamarády, jak se spolu domlouvají a jak spolupracují na naší ochraně. Zvládnout takovou situaci je nikdo neučil, sami reagovali, sami vyhodnotili situaci jako nebezpečnou a ochraňovali nás jako sehraná dvojka.

Rikinka už s námi po výletech nechodí, ale určitě na tenhle zážitek vzpomíná, jako my se Sanym. K Vánocům Sany dostal poprvé pytel krmiva propac, inspirovala jsem se debatou na facebooku a rozhodla se krmivo zkusit. Sanymu moc zachutnalo a je vidět, že mu velmi svědčí. Když jsem 1.3. 2011 zjistila, že probíhá soutěž, rozhodla jsem se zkusit taky štěstí.

3.3. 2011 Zlatka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Naši úžasní ochránci

(Brokinka, 18. 3. 2011 14:22)

Musím se zastavit nad tímto příběhem a nezbývá mi než souhlasit s p. Zlatkou. Naši chlupáči mají přirozený instinkt vyhodnotit jakoukoliv situaci v té jejich malé krásné hlavičce lépe, než mnozí dvounožci... Přemýšlejí i srdíčkem a jsou nám tak oddaní, že by za nás položili život.