Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cesta ke zdravému kožíšku

30. 3. 2011

img--5-.jpg Vracím se domů po víkendu stráveném u kamaráda a jako obvykle se těším na mé psy. Spěchám na dvůr, abychom se přivítali. Dnes jako první přibíhá Amon, čuchá a olizuje mi ruce, poskakuje kolem a radostně vrtí ocasem. Dívám se, kde se opozdila Meri. Jaksi skrčeně vylézá z boudy. Je docela chladné ráno a tak mě napadá, že je jí asi zima. Avšak výraz psí tváře mi napovídá, že není vše v pořádku. Jako by jí někdo ublížil. V zápětí si všímám jejího levého boku. Srst je zmuchlaná, slepená, oslintaná a ve slabině a na břichu chybí úplně. Na kůži jsou ošklivé mokvající puchýřky a celá rána hnilobně páchne. Při detailnějším pohledu zjišťuji, že je zasažena slabina, břicho i vnitřní strana levého stehna. Jsem docela vyděšená a přemýšlím, co se mohlo stát. Vždyť, když jsem odjížděla, nepozorovala jsem u psů nic neobvyklého. Běžím za mámou a láteřím, proč nezavolala veterináře, když viděla, že je problém. Jenže máma nic nevěděla. Celá tato katastrofa se tedy stala během dnešní noci. Neváhám a jedu k naší veterinářce…

Paní doktorka Meri naordinovala silná antibiotika, dala mně dezinfekci a mastičky. Po téměř třech týdnech intenzivní léčby, silný zánět kůže zmizel, ale v kožichu se objevily lupy. Veterinářka nám doporučila změnu krmiva. Tak odstartovala klikatá cesta za hledáním správné výživy pro mé psy.

I nadále jsem chtěla krmit masem, zeleninou, ovocem, těstovinami a přidávat kvalitní granule. Psům jsem krmení začala obohacovat o větší množství vitamínů, avšak pozitivní výsledky nepřicházely. Znova jsem si zjistila, jak barfovat  a zachovat vyvážený poměr živin. Pořád jsem krmila hovězím a vepřovým masem, přidávala vitamíny a nyní i nejdostupnější superprémiové granule. Nicméně po těchto superprémiovkách dostali oba psi průjem a zlepšení srsti se stále nedostavovalo. Fenka se neustále drbala a kousala, jako by měla v kožichu rozzlobenou smečku blech. Pátrala jsem tedy dál. Srovnávala jsem složení, hodnoty bílkovin, tuků, vitamínů, minerálních látek, cenu atd. u různých značek granulí. Snažila jsem se najít pro své psy to nejlepší. Hlava už mi z těch čísel šla kolem a dokonce jsem začala granule ochutnávat. Můžu říct, že chuťově nejsou grnule vůbec dobré…

Nakonec se na špičce  mého soukromého výzkumu umístily dvě značky granulí. Jedněmi z nich byl PRO PAC Lamb & Rice. Avšak nikde jsem nenašla maloobchodní cenu, dokonce jsem granule neobjevila ani v nabídce e-shopů. Internetový vyhledávač mě pokaždé odkázal buď na domovskou stránku PRO PAC ® Superpremium pet food nebo Velkoobchod Salač. Protože jsem s těmito granulemi neměla ještě zkušenost chtěla jsem koupit jen malé množství, což u velkoobchodu nešlo.

Už jsem skoro objednala druhou značku granulí, když jsem jednoho dne navštívila kamarádku v jejím krámku s krmivy a potřebami pro zvířata. A tu jsem v přihrádce zahlédla malý růžový balíček s nápisem PRO PAC. Hned jsem po balíčku nadšeně skočila a kamarádka, protože věděla o mých starostech, mi věnovala dvě balení zdarma. Přiběhla jsem domů, abych zjistila, co na to naši pejsani. Do jedné misky jsem nasypala granule, kterými jsem už krmila a do druhé PRO PAC. Oba psi si na poprvé vybrali PRO PAC a i když jsem misky několikrát vyměnila, zamířili okamžitě k PRO PACu. Bylo tedy rozhodnuto. Začala jsem krmit PRO PACem Lamb & Rice, ale zůstala jsem i u masa. Během týdne se psům spravilo zažívání a Meri se už tolik neškrábala. Nicméně suchá kůže a lupy nezmizely. Na doporučení známé jsem do stravy zařadila ještě rybí tuk. Problémy se neztratily, ba naopak, bílá srst začala růžovět!  Rybí olej jsem tedy vysadila, ale ještě jsem si nechtěla připustit, že by byla Meri (u Amona se totiž žádné problémy nevyskytovaly) alergická na určitý druh bílkovin obsažených nejen v těstovinách, ale i v některých druzích masa. Špatný stav kůže přetrvával a já jsem se ptala: „Kde dělám chybu? Vždyť spousta chovatelů krmí masem, doplňuje to granulemi a psi jsou zdraví.“. Nakonec nezbývalo, než zkusit poslední variantu. Krmit pouze granulemi a otestovat jejich kvalitu v plné síle.img_0003.jpg

Už asi 4 týdny podávám Meri jen granule PRO PAC jehněčí s rýží a výsledky jsou skvělé! První změnu jsem zpozorovala asi po 14 dnech, kdy se fenka zcela přestala škrábat a kousat. Po 3 týdnech na PRO PACU pomalu vymizely i lupy a nyní je srst lesklá, hustá a po bílých tečkách v kožíšku není ani památka. Navíc se zlepšení zdravotního stavu projevilo i na psychice. Meri je radostnější a živější – prostě už je opět ve své kůži:).

Děkuji tedy PRO PACu, že mi ukázal správnou cestu ke zdraví mých psů a přeji této značce, aby si přinejmenším zachovala kvalitu svých produktů.

Děkuji také kamarádce Majce, že PRO PAC objednala, objednává a poskytuje mi perfektní servis. V neposlední řadě děkuji obchodnímu zástupci Velkoobchodu Salač, že mou kamarádku navštívil v jejím krámku a nechal jí tam TY testovací balíčky, které spapali moji pejsciJ.

A nakonec, děkuji mým skvělým psům, že mi dávají radost a drží mě nad vodou.

 

                                     Jitka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Cesta ke zdravému kožíšku

(Oldřich, 12. 4. 2011 17:53)

určitě si zasloužíte vyhrát

Cesta ke zdravému kožíšku

(Alena, 12. 4. 2011 17:42)


Moc hezký příběh a pravdivý, Jitku i pejsany znám
fenečka jeteď čipera

Přeji vám holky ať vyhrajete

Zdravý kožíšek na cestu :-))

(Radka& Bela, 6. 4. 2011 13:10)

Jituš, moc zajímavý článek :-)) Já krmím jen granule a mí psi jsou O.K.
Tuto značku,ale neznám a nadchla mě! Musíme vyzkoušet !
Tak hurá do letních kožíšků s PRO PAC-em :-)) no a naháči do letní kůžičky :-)) Držíme pěsti R & B a ch.st. Zli-rů

Re: Zdravý kožíšek na cestu :-))

(Jitka , 7. 4. 2011 20:05)

Moc děkujem. ProPac můžu fakt jen doporučit:)

Re: Re: Zdravý kožíšek na cestu :-))

(Eva, 8. 4. 2011 7:40)

Mne uchvátil už, jak se objevil v roce 2002. Předtím jsem od stejného velkoobchodu brala PURINU PRO PLAN, ale vzpomínám na ní, jako na drahé, nanicovaté krmení. Můj dojem mi potvrdili i moji zákazníci. Pak přišel PRO PAC a doslova se začaly dík zázraky. Zákazníci byli nadšení, i nemocní pejskové najednou byli bez potíží, plešatí obrostli, kulhaví začali chodit, prostě jsme jen zírali. Škoda je, že samotný velkoobchod se tak málo věnuje svým obchodníkům a nenaslouchá jejich radám, jak toto krmivo lépe představit veřejnosti. Tak, a nyní mi neprodají ani granuli)))))))).