Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boloňský psík Endy

25. 3. 2011

 img_1819--2-.jpg

 

Když jsme si Endíka odváželi domů, dostali jsme od chovatele i balíček s doporučeným krmivem, na které byl zvyklý. Bylo to známé krmivo - jeho název čteme na bilboardech, veterinář ho doporučil. Cena, která je téměř trojnásobná se srovnáním s Pro Packem, mě nerozhodila, byla jsem přesvědčená, že udělám to nejlepší pro našeho nového miláčka rodiny.
Z počátku - asi dva týdny jedl Endík s radostí a pěkně podle tabulek se stářím a váhou. Postupně ale chtěl méně a pokaždé si po jídle urputně utíral čumák do koberce a hrozně u toho "frkal". Po necelých dvou měsících už odmítal suché granule vůbec. Zkoušela jsem je spařit vodou, aby mu krásně voněly - to mělo úspěch, ale opět jen na pár dní. Pak jsem mu dávala krmení z ruky, aby vůbec něco jedl, sám k misce vůbec nechtěl jít.
Běžela jsem tedy do obchodu s krmivem, kde jsem vylíčila, co se nám děje. Dostala jsem informaci, že toto super prémiové krmivo je nekvalitní, ať si koupím u nich jiné, levné a zaručeně dobré.
Změnu Endík uvítal, baštil o sto šest. Utírání čumáku a "frkání" dělal stále, myslela jsem, že to je normální. Po 14 dnech ale začala stejná situace. Přestal chtít suché, opět jsem máčela, ale už přitom hledala opravdového odborníka, který by mi dokázal poradit, co používat.
V tu dobu jsem chodila na Ondřejovský cvičák, který mi dal pouze jedno - a za to mnohokrát děkuji - kontakt na paní Evu do Chocerad.
V jejím obchodě mi doporučila krmení Pro Pac, který Endy baští dodnes. Přestalo utírání čumáku po jídle a "frkání", zkrásněla mu srst a nestalo se, že by nechtěl svou porci. Prostě nesrovnatelné!!

20.3.2011 Dáša

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky za chválu

(Eva, 25. 3. 2011 15:55)

Endí, na té fotce ti to náramně sekne. Už se na tebe a Dášu těším v neděli.