Zlaté mince
I já patřím k těm „bláznům“, co propadli detektoringu. Je napínavé dotýkat se předmětů, které odpočívaly v zemi dlouhou dobu. Někdy se zamýšlím, co to vlastně bylo, k jakému účelu to asi sloužilo, kdo ztratil tohle nebo komu to patřilo. Když detík ohlásí nález, je to prostě adrenalin.
Před lety jsem vyrazila se svými fenkami na trénink stop na jedno pole. Bylo čerstvě uvláčeno, já teda bez detíku, ale mé ucho zachytilo signály hned několika detíků. Popošla jsem za takovou vyvýšeninu a ejhle, celá skupinka hledačů. Našlapala jsem si stopy a měla hodinu čas, než zestárnou. Tak jsem pozorovala, co bude. Hoši hulákali: „vole, tady musela vést ta cesta, vole, mám pípanec, vole něco mám“, ale pokaždé to nebylo nic moc. Evidentně jim štěstí nepřálo, i když byli kvalitně vybavení. Slunce se překonávalo, tak „mrcasníci“, jak si říkali, vadli a nacházeli stále jen odpad.
Mince na obrázku, který je pouze ilustrační, se rozhazovaly po polích, aby zajistily bohatou úrodu. Slunce v nich odráželo své paprsky a proto název duhovka. Keltové si tak zajišťovali náklonost BOHŮ.
Komentáře
Přehled komentářů
Hezký článek,stejně jako ze života,každý nález který Hejkal ohlásí je nádherný i supr adrenalin,ale nic mě nepotěší více než když najdu v zemi minci ať je jakákoliv a z čehokoliv,otázky totiž zůstávají a jsou stále stejné..
Re: Re: Zlaté mince
(Jan, 24. 11. 2010 12:01)I toto bohužel stejným zůstává,chápu jak to myslíš...
Zlaté mince
(Jan, 24. 11. 2010 10:16)