Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jessica - pes na Aukru

10. 4. 2012

Jessica - pes na Aukru

Někdy je jednání takových lidí naprosto nepochopitelné. Zbavit se pejska, který s nimi žije tolik let, se mi zdá velmi surové a nelidské. Používání zaklínadla dítě nebo alergie, je dnes vyloženě módní hit. Co bude s jejich starým pejskem, to je nezajímá. Hlavně se ho zbavit za každou cenu. Přeju takovým, aby, až jednou nebudou zdraví, mladí a krásní, s nimi někdo jednal stejně.

 

Naše Jessinkajessika.jpg

                Jednoho dne jsem četla na portálu Aukra nabídku pejsků. Byla tam nádherná maltézačka, učesaná s beruškou na šošolce a nádherným šibalským pohledem. Mohlo mě to varovat, ale nevarovalo. Rodiče v té době měli starou pudlí slečnu Barušku,  byla dost těžce nemocná a oni z toho byli moc špatní. Dostala jsem nápad, že by z té letargie je mohla tahle čubinka trochu rozveselit a blížící se konec Barunčina života lépe přežít.

                I zavolala jsem na uvedenou adresu, mladá paní se trochu cukala, že už je někomu slíbená, ale co, a kdy tedy přijedu. Dostanu k Jessice obojek, vodítko, přepravku a na měsíc krmení a pelíšek.  A za to, že si pro ni přijedu 200kč na benzín. Tak jsem jela. 

Štětí  je městečko jako každé jiné, třeba někde ve Šluknovském výběžku. Byla jsem v šoku. Ale to nic, říkám si, všude žijí lidé. Venku čekala mladá paní, řvoucí DÍTĚ v kočárku, což byl vlastně důvod k odstranění psa. Nestíhala se starat o psa a DÍTĚ najednou.  Podotýkám, že to bylo někdy v lednu 2011, uveden věk  psíka  9 let a nehárá už!

 

                V tom přišel další šok, otec  DÍTĚTE přinesl cosi ve filcové kombinéze,  byl vidět pokus o ostříhání, páchlo to.  Strčil mi to psisko do ruky a doběhl pro fungl novou přepravku, v ní byl jakýsi páchnoucí polštářek. Jessinka měla fungl nový obojek a vodítko. Dala jsem ji do přepravky a na sedadlo auta. Pak ještě přinesli igelitku plnou zmražených kelímků s krmením pro Jess. Na dotaz ohledně očkovacího průkazu jsem dostala odpověď, že babička ho nechala u veterináře a pošlou mi ho poštou.  Jasně, že nic nepřišlo. Dostala jsem 200kč, rychle jsem sedla do auta a prchala pryč.

                Dojela jsem k rodičům, a dávám mamče Jess , se slovy ta je vaše. „Já jí nechci!“ zaječela zděšeně matka, tak jsem jí řekla, ať mi ji alespoň podrží - no a byla jejich.

Musela jsem však slíbit, že ji dám do pořádku. Tak jsme odfrčely do Chocerad.  Zjistila jsem, že je to šíleně vystresovaný bojácný pes, skutečně obalený filcovou kombinézou.  Vzala jsem malé nůžtičky a pozvolna začala filc odstraňovat. Jako, když stříháte ovce. Po uklidňování slovy a pamlsky, (které do té doby vůbec neznala), se mi to povedlo. S hrůzou jsem zjistila, že její kůžička je rudá a bolavá. Vykoupala jsem ji, přestala páchnout a zavolala naší psí lazebnici Evě Slivanské, zda by ji neupravila. V tom rozčilení jsem zapomněla na darované krmení. Neroztálo to v kufru auta, zato kufr pěkně smrděl. Tak jsem to raději vyhodila, aniž bych zkoumala obsah a řekla jsem si, že hlad ji naučí.

 

                Eva trochu poopravila mé snažení a zjistily jsme, že  má velmi řídkou a špatnou srst. Aby ne, při takové péči, která se jí pravděpodobně dostávala. Jak jsme ji ostříhaly, tak se objevily téměř 3cm! dlouhé drápky , které doslova deformovaly pacičky. Nato jsem s Jessinkou jela k jejím novým "rodičům". Ti hned mazali na veterinu  odčervit, ostříhat drápky a odstranit nános zubního kamene. S tím odstraněním odešlo 8! zoubků.

                Dnes je to nejšťastnější pejsek na světě, statečně se snaží velet dvěma důchodcům, (a téměř se jí to daří ), ale poslechne jen mě. A docela snaživě.  Učím i rodiče, jak jí usměrňovat. S Baruškou a kočkou Sophií se snášela úžasně. Barušce asi prodloužila a oživila trochu život. Od loňského srpna je Baruška v psím nebi a její tělíčko spočívá u nás na zahradě pod červenou azalkou. Rodiče opravdu přestáli odchod Barušky poměrně dobře, jak je to jen v dané situaci možné, právě díky  Jessince. A  Jessinka se začala v únoru 2011 hárat a letos v únoru opět. Je vidět co dělá péče a dobrá strava a hlavně láska♥.

jesika-2.jpg

Autor Eva H.

 

Foto archív Eva H.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Šťastná Jessinka !

(Eliška, 10. 4. 2012 16:37)

Přečetla jsem si článek o Jessince. Měla velké štěstí, které nepotká každého zanedbávaného, případně nechtěného pejska. Znám podobný případ. Mojí známé odešla loni do psího nebe malá jorkšírka. Nemohla se odhodlat pro dalšího pejska, myslela, že její Kryšpínku jí už nenahradí. Až jednou... Byla na návštěvě u známých, kteří měli tři malé děti a k nim jorkšírku. Dětem zřejmě nikdo nikdy neřekl, že živý pejsek není plyšová hračka, že s ním není možné házet jako s míčem a podobně.Prostě, ta malá fenečka byla ustrašený zbědovaný vyhublý uzlíček, sloužící dětem k ukrácení dlouhé chvíle a dospělým členům rodiny více méně překážející. A tak moje známá požádala,jestli by si ji na nějaký čas mohla vzít k sobě. Ten "nějaký čas" se pochopitelně protáhl na neurčito a Karolinka je už členem společenství lidských i psích kamarádů v našem sídlištním parku. Pomalu se přestává bát, svoji paničku bezmezně zbožňuje a je z ní opravdu krásná psí slečna. I ona poznala štěstí a lásku po prožitých útrapách.

Re: Šťastná Jessinka !

(Eva, 10. 4. 2012 17:54)

Krásný příběh. A také se šťastným koncem. To zahřeje♥

Re: Šťastná Jessinka !

(eva hypšová, 11. 4. 2012 20:36)

Já z toho byla úplně v šoku. Takovou nepéči jsem vůbec nečekala. Já žila na hospodářské usedlosti a zvířata byla stále se mnou. Všichni mě učili, že se o ně musím starat, aby mě měli rádi. Nikdy mě nenapadlo jim ubižovat. A byli to lidé, kteří mě učili jak s nimi zacházet. Vždyť tam žila hospodářská zvířata, kromě krav a kkoní. I kyž kůň kdysi po válce byl. Taky znám jeho příběh. Byl ale šťastný. Děkuji všem lidem, kteří to myslí se zvířaty normálně. Zvíře je opravdu přesné zrcadlo člověka a nedá se oklamat.