Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak chytrý je můj pes a má duši? 3.

19. 11. 2010

 

Jak chytrý je můj pes a má duši?(3.)

Trochu náročnější test na přípravu, ale dá se zvládnout.

 

rada: Testy provádějte vždy se psem v dobré kondici  starším 10. měsíců. Výsledky testu si poznamenejte do tabulky viz. test č.2

TEST č.3  Pozornost a prostorová orientace (změny interiéru)

připravit: V nepřítomnosti psa vy, nebo někdo z rodiny, přestavte nábytek v místnosti, kde je pes zvyklý. (např. přineste další židle, posuňte kusy nábytku do středu místnosti, přeneste konferenční stolek, posuňte sedačku směrem do středu místnosti apod. = změňte obvyklé rozmístění nábytku). V místnosti by po konečné úpravě mělo být alespoň 5 neobvyklých věcí. Potom zaveďte psa do místnosti a za pomoci stopek sledujte jeho chování. Vy stůjte klidně a zdržte se hlasových povelů.

zhodnoťte výsledek:

·         Pes si uvědomí změny do 15 sekund a začne prozkoumávat a očichávat prostředí =      5 bodů

·         Pokud zaznamená rozdíly a začne prozkoumávat od 15 – 30 vteřin = 4 body

·         Pokud mu to bude trvat od 30 do 60 sekund = 3 body

·         Pokud se obezřetně rozhlíží kolem sebe, ale nepokouší se prozkoumat změny v místnosti = 2 body

·         Pokud uplyne minuta a pes se nezajímá o změny = 1 bod

Doufám, že jste přesun nábytku využili třeba k předvánočnímu úklidu a výsledek testu, tak úklidu, hodnotíte nejvyšším počtem bodů. Ze svého archivu pro vás vylovila Alena.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ehm..

(mimišák, 22. 11. 2010 7:14)

Jak mám vyhodnotit tohle: Besi zjistila změny okamžitě - ale našla "svůj" gauč, zahopla na něj a zbytek jí byl ukradený..

Re: ehm..

(Eva, 22. 11. 2010 11:20)

Kliďas, kterého máloco rozhodí, orientuje se podle čichu, ostatní je jí fuk = pes s logickým úsudkem.

test

(Jarka, 19. 11. 2010 13:09)

jééé.to je dobrý..aspon budu mít výmluvu proč jsem přestavěla skříně:-)).Ale jsem si jistá,že přítel si toho všimne dřív než pes a bude mít plnej počet bodů:-))

Re: test

(Eva, 19. 11. 2010 17:11)

Morgan si každého přesunu všímá ihned, na prodejně i ve skladu a hned kontroluje, kde přibyla nějaká dobrota. Dnes přibyl obří balík se střívkama, smradu plno, poštačky polomrtvé, tak měl ulehčenou práci. Myslím, že to bylo za 100 bodů.

Re: Re: test

(Jarka, 19. 11. 2010 18:23)

Morgýšek má krásnej psí život:-))páníčky co ho milujou a panička má ještě k tomu krámek plnej dobrot..co víc by si mohl přát:-))o nevěsty taky nouzi nemá..u nás si zase všeho všímá kocour,vše co doneseme domů očuchává a když něco vybalíme z krabice,tak si tam vleze on..záchod jsem mu nosila různě po bytě,než jsme našli vhodné místo a vždy se zorientoval..s Rokym jsem to zatí nezkoušela,jen jsem schovala pod plechovku tu dobrůtku a za 3 sekundy ji měl.

Re: Re: Re: test

(Eva, 20. 11. 2010 8:10)

S nevěstama to není slavné, kloudná ovčačka nikde, jen pokušitelky jiných ras. Kočka okamžitě zjistí změnu ve svém teritoriu a hned jí jde navonět tím, že se o ni otírá. Roky je na svůj věk šikovný, když tak rychle našel dobrůtku. Má talent pro pachové práce. Já třeba si obě ruce navoním pamlskem, který pak mám jen v jedné. Natáhnu ruce, řeknu dobrůtka a Morgan přesně ví, která ruka je plná. Kolikrát to střídám a nesplete se.