Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tunely doby kamenné

10. 8. 2011

Doby kamenné člověk vytvořil obrovské sítě podzemních tunelů, brázdící Evropu ze Skotska do Turecka.

tunely-doby-kamnenne.jpg

Německý archeolog  dr. Kusch podává ve své knize svědectví o tunelech.  Důkazy o kamenných tunelech nalezených také pod stovkami neolitických sídel po celé Evropě. Jak mohli lidi ve své době budovat takové tunely. Čeho se báli? Před čím prchali? Jakou technikou vše tvořili? Pomáhail jim snad někdo? Bohové?  Ukrývali se snad před jinými bohy? O tyto tunely měl pochopitelně zájem i ADOLF Hitler. Jejich síť musí být obrovská. Část tunelů zřejmě kdysi objevili Templáři, protože jejich tunely jsou pověstné, ale byly opravdu jejich dílem? Spíše věděli o jejich existenci, tak je prostě využívali.  V Bavorsku a v Německu, bylo zjištěno 700metrů těchto podzemních tunelů sítě. Ve Štýrsku v Rakousku bylo nalezeno 350 metrů. Asi bylo potřeba je před něčím schovávat. Začala tak vznikat  obrovská podzemní města.

derinkuyu-chodby.jpgNa obrázcích chodby podzemního města Derinkuyu. Dole - zavřená chodba.

derinkuyu-zavreny-pruchod.jpg

derinkuyu1-540x404.jpg

 

 Ale zpátky k chodbám.

Většina z nich není o mnoho větší, než velké červí díry - jen 70 cm široké tunely-2.jpg a stačí dospělému člověku, aby jimi prolezl. "Ty jsou proloženy zákoutími, na některých místech je větší prostor, kde je sezení nebo  jsou zde komory pro přespání.Ne všichny chodby jsou propojeny, nebo někam vedou. Že by matení případného nepřítele? Něco, jako labirint?  Úzké chodby se také tají lépe ubránit.

Někteří odborníci se domnívají, že sítě  podzemních cest,byl způsob, jak chránit člověka před predátory, zatímco jiní se domnívají, že některé z propojených tunelů, byly použity jako dálnice,  aby  lidé bezpečně cestovali, bez válek a násilí, nebo dokonce i při nepřízni počasí nad zemí. Doba ledová by se tak dala přežít docela v pohodě. Vedou tyto tunely také do bájné Šambhaly? Určitě ano. Věřím, že i my je máme pod nohama.

Kaple a jiné stavostánky byly často postaveny nad vchody  do těchto chodeb a tunelů ,snad proto se církev bála dědictví pohanů,ale zároven je i určitě využívala, to by si vchody neznačila. A brána do podsvětí je nám už také jasnější.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podzemni mesta

(Hellerova Ruzena, 23. 10. 2011 9:18)

Mnohem zajimavejsi proc v dnesni bundeswehr stavi podzemni mesta....muj znamej mi rikal ze to jako vojak projizdel na kole a v jednom nameril silnici 37 km dlouhou podzemni tovarny ve skalach,kde praktikuji silene pokusy na lidech a zviratech......

Re: Podzemni mesta

(Eva, 24. 10. 2011 10:29)

Někdy je ani nemuseli budovat, podzemní města tu jsou už tisíce let, proto ten zájem o tajemno od všech vlád a vládců na světě.

Re: Re: Podzemni mesta

(ms, 18. 10. 2012 19:12)

Jednou jsem šel na tůru v Beskydech... a najednou jak bych slyšel metro v podzemí...ten zvuk vycházel ze země (takový ten klasický švistot a zvuk kolejových vozidel)...bylo to na místě kde existují i legendy o podzemí a údajně nedaleko má být v jedné z hor utajené místo pro "man in black". Jedna paní má schopnost videt přes hmotu, tak to řekla, že viděla v hoře pohybovat se lidi... do několika hodin přijeli "man in black" a dali ji podepsat papíry o tom, že nebude nikde o tom mluvit s nikým. Jistě pochopíte, že není třeba blíže určovat kde to bylo, ale je to místo, které je z historického hlediska důležité, i legendami a těžila se tam železná ruda (v minulosti). ...dobrý způsob jak využít staré štoly, že?!

Re: Re: Re: Podzemni mesta

(Eva Hačmor, 21. 10. 2012 12:44)

Velmi zajímavé, plně chápu, že informace o místě není vhodná.