Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voynichův rukopis

6. 8. 2011

Když knihkupec Wilfred M. Voynich zakoupil r. 1912 z knihovny jezuistkého řádu, udělal plno kopií  a rozeslal je tehdy předním vědcům své doby.

Tajemný rukopis, od té doby je nazýván právě podle něho. K rukopisu byl přiložen dopis z r. 1666, adresovaný známému jezuitskému učenci Athanasiu Kircherovi, jemuž píše jeho bývalý učitel Marcus Marci. Tak se dozvídáme, že jeden z majitelů rukopisu byl císař Svaté říše římské Rudolf II. Autorem rukopisu by měl být vynikající učenec a alchymista Roger Bacon ze 13. století.Ten přezdívaný, jako DOKTOR MIRABILIS ve svém díle předvídá sestrojení střelných zbraní, letadel, ponorek a automobilů.

Roger Bacon

220px-roger-bacon-statue.jpg

byl pověstný tím, že s předstihem několika staletí správně předpověděl mnohé myšlenky a vědecké principy. Někteří badatelé se shodli na tom, že jeho rukopis obsahuje taková sdělení, na která nejsme připraveni ani v dnešní době.

 

Jediný člověk, který dosáhl nepatrného úspěchu při luštění rukopisu, je profesor yalské univerzity R.S. Brumbaugh. Z mála poznámek na okraji rukopisu odvodil kód a byl schopen rozluštit názvy několika rostlin, které skutečně existují, jako třeba kopřiva a pár hvězd.

452px-voynich_manuscript_-129-.jpg

voynich-c.jpg

voynichuv-rukopis-b.jpg

voynichuv-rukopis-a.jpg

 

 

 

Já se ptám, nebyl R. Bacon cestovatel v čase. Jako významný matematik, třeba čehosi podobného docílil. Uměl mnoho jazyků, tudíž byl schopen studovat knihy a svitky, které ostatním byly zapovězeny. Proč dokumentoval rostliny, které v našem světě nebyly. Co znamenají nahé ženy. Znal snad omlazovací lék? Či věděl, jak zpomalit stárnutí? Některé obrázky tomu nasvědčují. Skrývá se snad za atronomickými symboly adresa do jiného prostoru. Otázek je mnoho, ale odpovědí zatím žalostně málo. Autor Eva

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NESMYSL-CESTOVANI V CASE

(Jan Novák, 18. 5. 2013 21:08)

Dobrý den.
Četl jsem, že cestovat do budoucnosti lze jen rychlostí blízkou rychlosti světla. Když to my neumíme a nebudeme umět ani za tisíce let, nemohl to umět nikdo ve středověku. Navíc by se nemohl navrátit.
jan3.novak5@seznam.cz

Re: NESMYSL-CESTOVANI V CASE

(Eva Hačmor, 20. 5. 2013 13:49)

Myslíte? Už v knihách Henochových takovou zminku najdete a cestovat se dá i bránou. Sama jsem časem prošla, i když jsem si to zprvu vůbec neuvědomila. V článku o Perchtě máte také o tom nějaké informace. Možná, že cestování časem je běžnější celá tisíletí, než jsme si schopni připustit.

Re: Re: NESMYSL-CESTOVANI V CASE

(Jan Novák, 30. 5. 2013 13:54)

Dobrý den.
Ovšem pokud je to nemožné i podle fyziky (to jsem opravdu v nějakém časopise četl) je to nemožné. A kniha Henochova-je to výmysl jako třeba Kniha Genesis. Snad chcete věřit v to, že pánbíček stvořil vět v šesti dnech, i když to je dávno vyvráceno? Bible není věrohodná. A Váš průchod časem mohla být noční můra, respektive byla noční můra. Doporučuji: www.sysifos.cz . A podporujete tu alternativní medicínu. Ubozí psi! Doporučuji: http://www.sysifos.cz/files/Alternativni_medicina_Hert.pdf

Re: Re: Re: NESMYSL-CESTOVANI V CASE

(Eva Hačmor, 31. 5. 2013 9:55)

Když myslíte:-), vyvracet vám to nebudu.

Re: Re: Re: Re: NESMYSL-CESTOVANI V CASE

(Jan Novák ( jan3.novak5@seznam.cz ), 31. 5. 2013 18:05)

Dobrý den.
Proti alt. medicíně je v té Heřtově knize(prof. MUDr. Jiří Heřt, DrSc. je skeptik a rytíř českého lékařského stavu) spousta logických argumentů. Třeba čínská medicína: čínští lékaři neznali pitvu (mysleli si, že máme tři ohřívače, které vůbec nejsou), tudíž nemohli znát fyziologii. A z mylné fyziologie vyjde jen mylná léčba!

Re: Re: Re: Re: Re: NESMYSL-CESTOVANI V CASE

(Eva Hačmor, 3. 6. 2013 12:57)

Možná na něco podobného p. doktor někde narazil, ale od čínské medicíny se máme co učit. Například takový čínský lékař to neměl lehké, když musel vyšetřit například dámu, která seděla za paravánem a mohla mu podat jen ruku. Mluvit s ním nesměla. Lékař, který stanovil špatnou diagnózu byl bez milosti popraven. Myslím, že dnešních lékařů mi moc nepřežilo:-).
Alternativní medicína není šarlatánství.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: NESMYSL-CESTOVANI V CASE

(Jan Novák, 22. 6. 2013 21:12)

Opakuji: Z mylných názorů nevyjde !nikdy! správná metoda! A četla jste ty odkazy? Vždyť to vychází vesměs z taoismu a skoro se to nevyvíjelo. Kdybychom se my nevyvíjeli, nemáme dobré lékařství, ale pouštění žilou a šťávy...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NESMYSL-CESTOVANI V CASE

(Eva Hačmor, 24. 6. 2013 9:39)

Četla. Váš názor vám vyvracet nebudu, je váš.

"VOYNICHUV RUKOPIS / NEJZÁHADNĚJŠÍ KNIHA SVĚTA"

(didrakk, 17. 10. 2012 11:18)

"VOYNICHUV RUKOPIS / NEJZÁHADNĚJŠÍ KNIHA SVĚTA" = DOPORUCUJI tento VELMI ZAJIMAVY TITUL, KTERY VYCHAZI zacatkem listopadu ve vyd. CAD PRESS (české vydání):
První kompletní faksimilní vydání nejtajemnější knihy světa, Voynichova rukopisu, jenž mnozí odborníci považují za „Svatý grál historické kryptografie“ (a který inspiroval i Dana Browna k jeho bestselleru Ztracený symbol), doplněné obsáhlou úvodní studií renomované badatelky a záhadoložky Jitky Lenkové.
Tajemný rukopis, nad nímž si lámou hlavu filologové, kryptografologové i amatérští luštitelé celého světa už přinejmenším 100 let (od r. 1912, kdy jej nalezl americký sběratel Wilifrid M. Voynich v jezuitském klášteře v italském Frascati). Zatím neúspěšně. Nikdo nebyl dosud schopen jednoznačně dešifrovat jedinou stránku, vysvětlit jediné vyobrazení ... přestože se o odhalení jeho tajemství pokoušejí nejhloubavější mozky planety. ... O jeho původu a účelu existuje více teorií, než kolik má stran. Někteří badatelé jej považují za magický grimoár, středověkou čarodějnickou knihu, jiní za babylonský okultní spis, alchymicko-astrologickou příručku či zašifrované poselství mudrců Atlantidy nebo Plejáďanů, další věří, že jde o legendární Necronomicon Abdula al-Hazreda, denník Leonarda da Vinci anebo dílo Rogera Bacona ... Hlavní teorie a hypotézy, společně se souhrnem známé historie rukopisu a jeho zkoumání od 15. století, předkládá právě tato kniha, jež zároveň obsahuje i první publikovanou verzi kompletního faksimile Voynichova rukopisu.
DETAIL / UKAZKY Z KNIHY: http://www.cadpress.sk/voynichuv_rukopis.htm

Re: "VOYNICHUV RUKOPIS / NEJZÁHADNĚJŠÍ KNIHA SVĚTA"

(Eva Hačmor, 17. 10. 2012 12:46)

Díky moc za odkaz.