Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stonehenge - podvod století?

4. 10. 2011

Neustále nám někdo lže. Tentokrát moderní archeologie. Zdá se, že Stonehenge není to, co  se nám novodobá historie snaží namluvit.

stonehenge.jpg

Přesto mnozí tam zažívají neuvěřitelné věci a vůbec si neuvědomují, jak je s nimi manipulováno. Archeolog Christopher ChIppinfale z univerzity v Cambridge, připouští: "Jen velmi málo z toho, co dnes vidíme ve Stonehenge, zůstalo v původní podobě."

 

Badatel, historik Brian Edwards, nedávno odhalil pravdu. Celý komplex byl přestavěn. Ptám se proč? Ptám se i jako záhadolog, vadilo snad původní Stonehenge někomu? Proč kdosi neustále znásilňuje naši historii?

PDF Tisk Email

 

 

 

Přestavěli nám Stonehenge

 

 


Po desetiletí jsou oficiálně tištěné publikace o Stonehenge plné fascinujících údajů, čísel a teorií popisující největší anglický předhistorický monument. Avšak ani v jednom průvodci na lesklém křídovém papíru nenajdete zmínku o přestavbě 4.000 let starého kamenného kruhu, která byla provedena ve 20. století!


Toto je jedno z temných tajemství moderní archeologie, o kterém se moc nemluví: Přizvaní kameníci obnovili trosky nejslavnějšího britského starověkého monumentu Stonehenge tak, jak si mysleli, že by měl vypadat.


Na filmovém představení roku 1981 byly předvedeny záběry z přestavby, která byla potupou historie, té historie, na niž se odvolávají oficiální průvodci. Klenot britského kulturního dědictví, symbol řemeslné zručnosti předků byl znesvěcen. Většina kamenů, které dnes vidí miliony návštěvníků, je zde tak, jak je vidíme, necelých 50 let!


 

Podle slov jednoho archeologa byla většina kamenů v letech 1901 až 1964 přestavěna do stávajícího kruhu pouze podle představ "restaurátorů" 20 století! Tuto informaci nenajdete v žádném průvodci a neuslyšíte v audioprojekci. Navíc se ukázalo, že v roce 1920 byl stejným způsobem úplně přestavěn kamenný kruh v Averbury. Tato zpráva způsobila mezi archeology velké rozpaky. Na základě těchto skutečností je nutné přepsat oficiální publikace a přehodnotit nejen historii monumentu Stonehenge. Dave Betchelor, anglický archeolog-senior tyto přestavby potvrdil a prohlásil, že oficiální historii přepracuje osobně. "Je mi již šedesát let. Časy se změnily a my nyní musíme změnit historii Stonehenge."


Archeolog Christopher Chippinfale z univerzity v Cambridge přiznal: "Málo z toho, co dnes vidíme ve Stonehenge, je původní a nedotčené." Student historie Brian Edwards, který nedávno prokázal totální přestavbu nedalekého aveburského monumentu, získal unikátní vyobrazení stonehengeských ruin. Na základě těchto dobových obrazů je možné uvést kameny do původního stavu. "Stonehenge by mělo být historicky očištěno. Přestavby monumentů byly celému národu utajovány příliš dlouho. Jsem překvapen, jak málo lidí o tom vědělo. Ve všech publikacích musí být v budoucnu uvedena jejich pravdivá historie."


Miliony návštěvníků rok co rok s obdivem nahlíží do dávné minulosti a žasnou nad primitivní technikou, použitou při stavbě megalitů. Pouze lidské svaly dokázaly dopravit a vztyčit obrovské kameny a zarazit je do salisburské planiny. Tají se jim dech, když slyší o tajemných duchovních rituálech a prvním kamenném magickém počítači, jenž pomocí sloupů a překladů dokázal určit dobu slunovratu.


Nastal čas na velkou archeologickou diskuzi nad skutečnostmi, prokázanými historikem Brianem Edwardsem. Všechny místní deníky a časopisy musí psát o nové historii, včetně "zapomenutých let". Těch let, v nichž týmy dělníků a strojníci, sedící v kabinách největších jeřábů britského impéria, zvedali kamenné sloupy; vztyčovali padlé trility a nahrazovali zřícené překlady pískovcovými valouny. Pan Edwards - dřívější enfant terrible britské archeologie, který popsal přestavbu Avebury, již ve 20. a 30. letech financoval marmeládový milionář Alexander Keiller, tvrdí: "To, nač se tu dnes díváme, je krajina 20. století, která má "vypadat jako" Stonehenge před tisíci let. Vytvořila ji průmyslová společnost, ne předhistoričtí obyvatelé. Tomu, co zde vnímáme jako tisíce let staré, ještě není ani 50 let".


Přepsat současné archeologické termíny v tištěných průvodcích by se rovnalo výbuchu nálože dynamitu. Podvod kolem Stonehenge, odhalený britským občanem, zasadil archeologii těžkou ránu: "V sedmdesátých letech temné síly rozhodly, že veřejnost nebude o přestavbách monolitů informována."


 


Rekonstrukce a přestavba


První přestavba Stonehenge proběhla před 100 lety. Když zedníci přestavbu zahájili (1901) byly úřady doslova zaplaveny písemnými stížnostmi obyvatel. Všechny své mravní zásady porušil tehdejší archeologický "guru" John Ruskin, když veřejně prohlásil: "Přestavba je lež!" Avšak i přes všechny protesty rekonstrukce pokračovaly dál. Nejvíce práce bylo provedeno v letech 1919, 1920, 1958 a v roce 1964. Christopher Chippindale, správce univerzitního Muzea archeologie a antropologie v Cambridge, autor práce "Stonehenge Complete", prohlásil: "Téměř všemi kameny bylo pohnuto a dnes jsou zasazeny v betonu."


Nějaké kameny byly vyrovnány a zabetonovány v roce 1901, šest dalších v roce 1919, tři v roce 1920 a čtyři v roce 1964. Výkop kamenného oltáře a přestavba trilithonu proběhla v roce 1958 pod dohledem ctěného profesorského týmu Atkinson a Piggott.


V knize o Stonehenge a okolních monumentech (Stonehenge and Neighbouring Monument´s), i v "audio" cestě kolem nich, chybí jakákoliv zmínka o jejich komplexní přestavbě. Pouze na straně 18 je nepatrná poznámka..."Několik nakloněných a spadlých kamenů bylo vyrovnáno a postaveno znovu."

V každém oficiálním průvodci jsou uvedeny údaje o rozměrech kamenného kruhu po "obnově" v domnění, že mají mimořádnou historickou hodnotu.


Proč se kresba Johna Constabla z roku 1835 v knize o monumentech na str. 28 a 29 naprosto liší od moderní fotografie na straně 28? Důvod: Mezi oběma obrázky uplynulo hodně času a bylo provedeno mnoho stavebních úprav! Pokud byste se přiblížili až k samotným kamenům a odstranili kousek anglického trávníku, viděli byste všude jen beton. Vy se však až ke kamenům nedostanete - je zde oplocení a zákaz vstupu…


Na obrázku je zachycena intenzivní stavební činnost. Mnoho fotografií objevil pan Chippendal, který je použil v upraveném vydání své knihy. Mnoho jiných se již ztratilo. Některé obrázky našel pan Edwards v průvodcích z doby, kdy historie Stonehenge ještě nebyla poskvrněna.


"Je to vzrušující," řekl Edwards. "Byl jsem překvapen tak velkým rozsahem prací a snad ještě mnohem víc tím, jak málo lidí o přestavbě Stonehenge před 100 lety ví. Vždy jsem se domníval, že turisté, kteří váží cestu k Stonehenge z celého světa, by měli znát celou pravdu."


Každým rokem navštíví Stonehenge přibližně 700 000 turistů.


 

Převzato:  http://ee.dunres.sk/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář