Jdi na obsah Jdi na menu
 


HAARP – utajovaný vynález

18. 1. 2012

 img_1359--3-.jpg

Kam paměť lidstva sahá, snaha o ovlivňování průběhu počasí nás doprovází.  Ať už jde o zastavení srážek, zabránění povodní nebo naopak v době sucha přivolání dešťů a záplav, které přinášely úrodné bahno. O klimatické záležitosti se starali bohové prostřednictvím kněží.  Dnes v našich moderních kulturách tuto roli přejímají vlády velmocí. V bývalém Sovětském svazu se ideologové domnívali, že vědci za pomoci inženýrů poručí větru dešti, nebo obrátí toky řek a přemění pouště v úrodné lány. Protože to někdo nedomyslel, došlo k fatální chybě a vody se více odvádělo, než byla kapacita vodní nádrže a jejích přítoků. Kaspické jezero již prakticky neexistuje a lidé, pokud se ještě neodstěhovali, živoří.

O ovlivňování počasí se nedávno hovořilo v tisku při pořádání olympiády v Číně. Novináři kalkulovali, že Čínská vláda chce za každou cenu zaručit hladký průběh her a to včetně klimatických podmínek. Automobily měly omezený pohyb po městě, aby nezvyšovaly smogové limity a hovořilo se i o rozhánění bouřkových mraků v průběhu her.

Dnes probleskují zneklidňující zprávy o ovlivňování klimatu v souvislosti s HAARPem (High Frequency Active Auroral Research Program - HAARP česky Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum).  Je to výzkumný projekt chování ionosféry a procesů v ní probíhajících včetně polárních září (odtud z názvu aurorální).

haarp.jpg

Stanice HAARP se nachází na Aljašce, severně od malého města Gakona, na místě bývalého radaru OTH (over the horizon) a v Grónsku. Jeho cíl je zkoumat ionosféru s perspektivou vývoje pokročilé ionosferické technologie pro zlepšení komunikačních a navigačních systémů jak pro civilní, tak i pro vojenský sektor (včetně sledování a rozvědky).  Projekt HAARP jako takový začal již v roce 1990, ale stavba samotného zařízení byla započata až v roce 1993, s minimální plánovanou funkčností 20 let. Stavěl se ve třech fázích, plné operability a současného výkonu dosáhl v létě roku 2007.

Očekává se, že studium takto vyvolaných změn ionosféry povede k pochopení přirozeného chování ionosféry. Co do praktických aplikací, vědci angažovaní v HAARPu si od projektu slibují mj. i vyvinutí technologie pro schopnější skenování i pod hladinou moře či pod zemským povrchem.

Existují různé konspirační teorie, které HAARPu přisuzují jiné „nekalé praktiky“, mezi jinými prostředek pro spouštění přírodních pohrom jako jsou povodně, sucha, devastující zemětřesení.

  • V září 1995 byla vydána práce Nicka Begicha, Jr., nazvaná Angels Don't Play This HAARP: Advances in Tesla Technology, pojednávající o možnosti, ve které by HAARP „vedl geofyzikální válku“.
  • V roce 2002 ruská Státní duma vydala prohlášení, prezentované Vladimírem Putinem, který Spojené státy americké obvinil z vedení geofyzikální války.

 

Spojené státy vytváří nové integrální geofyzikální zbraně, které mohou ovlivnit médium nejbližšího okolí Země prostřednictvím vysokofrekvenčních radiových vln. … Důležitost tohoto kvalitativního skoku může být srovnávána s přechodem od chladné oceli ke střelným zbraním, od konvenčních zbraní k jaderným. Tento nový typ zbraní se od těch předchozích typů liší v tom, že médium blízkého okolí Země se najednou stává předmětem přímého vlivu a jeho součástí. — News Bulletin

 
  • 18. ledna 2010 venezuelská vládní televizní stanice ViVe vydala prohlášení, ve kterém obvinila Spojené státy americké z vyvolání série pokusných zemětřesení, v němž spojila zemětřesení v městě Heuréka v Kalifornii, zemětřesení v provincii S‘-čchuan z roku 2008 a v té době i zemětřesení na Haity s technologií vyvíjenou v projektu HAARP, s perspektivou zaútočit v budoucnu touto technologií na Írán. O tomto prohlášení informovala i americká stanice ABC.
  • Taktéž o HAARPem vyvolaném zemětřesení v Japonsku z 11. března 2011 polemizovalo několik médií.

    svetlo-na-nebi.jpg

HAARP (a oblast, kterou výzkum tohoto projektu pokrývá) též bývá dáván do souvislosti s prací Nikoly Tesly. HAARP není přístupný pro veřejnost (s výjimkou jakéhosi „dne otevřených dveří“, který je ovšem jen jednou za dva roky) a přístup ke komplexu je velmi dobře střežen, což je patrné zejména z na HAARP zaměřené epizody v sérii dokumentů Conspiracy Theory bývalého guvernéra Minesoty Jesse Ventury.

Čerpáno z Wikipedie : http://cs.wikipedia.org/wiki/HAARP

Fenoménu HAARP jsou připisovány další a další klimatické úkazy a různé nevysvětlitelné jevy po celém světě. Vzhledem k utajování podrobností spojených s výzkumem se pohybujeme pouze v dohadech o negativním vlivu HAARPu .

V dnešních zprávách se objevila videa z různých míst celé planety, která zaznamenávají nevysvětlitelné zvuky.  Spekulace o tom, že zvuky jsou spojeny s koncem světa, se objevily takřka okamžitě, ovšem prokázat tato tvrzení je téměř nemožné. Naopak pravděpodobnější teorie poukazují na to, že se může jednat o pohyb litosférických desek Země nebo blížící se zemětřesení. V neposlední řadě se nedá vyloučit ani fakt, že jde jen o velmi dobře promyšlený podvrh. (Jakub Herzán, Novinky)

Tato informace je zajímavá v souvislosti s zemětřesením v jižních Čechách ze dne 12.1.2012. Svědci události vyprávěli o „divném zvuku“ který zemětřesení doprovázelo.

 

 

Pokud by vás  více zajímala ionosféra, doporučuji zájemcům stránky http://www.crk.cz/CZ/SIRENIC

Uvádím další zajímavá videa k tématu:

Benjamin Fulford:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=nB8VwMRNuaU

A odkazy na stránky:

http://media.bloguje.com/783121-haarp.php

 

http://true-lies.blog.cz/rubrika/haarp

 

Materiály z netu sestavila Alena

 

A jeden malý dodatek . Tyhle úkazy byly zachyceny nad Chocerady dne 19.1.2012.zlute-cosi-2.jpghaarp-na-choceradama.jpg Počasí, co následovalo všechny překvapilo. Eva

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář