Jdi na obsah Jdi na menu
 


SODOMA A GOMORA - PODIVNOSTI BIBLE 3

11. 7. 2011

Všichni známe Lotův příběh. Když v Sodomě a Gomoře zavládl hřích, smilstvo, podvody a jiné nepořádky, trochu mi to něco připomíná, ta se Bůh rozhodl je zničit. Nakonec vybral jediného spravedlivého a umožnil jemu a celé jejo rodině záchranu. Lot, jeho dvě dcery a jeho žena dostali přísný zákaz se otočit, ať se děje, co se děje. Utíkali pryč a slyšeli ohromný rachot. Zvědavá žena se otočila a proměnila se v solný sloup. Holt, zvědavost se nevyplácí. Nicméně Lot s dcerami se zachránil. Ty ho potom opily a znásilnily. Prý z obavy, aby lidstvo zůstalo zachováno. Taky důvod. Něco snad Bohovi uniklo v tom sítu hříšníků? Obě pak otěhotněly a jsme zase u incestu, jako v prvním díle tohoto seriálku, a založili tak společně nové pokolení dvou významných rodů.  Schválně jsem níže ponechala klasický konec tohoto příběhu.Autor: Eva

    
        
        Chemické reakce probíhající při hoření síry.
        Za účelem provedení analýzy druhů vzorků hornin a nerostů byly na různých místech této oblasti posbírány vzorky. Analýzy naznačují, že s hořícími kusy síry se stalo následující: Vzorky z vnějších oblastí (nevystavené intenzivnímu žáru) jsou ponejvíce vápenec, nebo-li kalcit (uhličitan vápenatý CaCO3). To odpovídá nejčastějšímu stavebnímu materiálu v oblasti, který se však liší od okolní oblasti, která se skládá z křemene a živcovitých nerostů. Samotná síra se nachází ve volné přírodě v blízkosti sopek a v sopečných plynech, jako vázaná je ve sloučeninách ve formě sulfidů a síranů. V organických sloučeninách je obsažena v bílkovinách. Tato síra je svým tvarem a formou zcela výjimečná. Jedná se o čistou síru (92-95% čistoty). Vzorky nerostů pocházející z oblasti s vysokým žárem kde se sirné koule nacházely, byly, jak se zjistilo, sádrovec nebo-li síran vápenatý CaSO4. Podle grafu vidíte že: při intenzivním žáru (v našem případě při hoření síry) z CaCO3 (vápence) vzniká CO2 (oxid uhličitý). Současně je síra (S) okysličována a mění se na oxid siřičitý (SO2), který reaguje s vodou a vytváří sulfát (SO42-). Iont vápníku (Ca2+) pak může reagovat s iontem síry (SO42-) a vytvořit síran vápenatý (CaSO4). Síran vápenatý nazýváme sádrovec. Analýzy převládajících nerostů v této oblasti ukazují, že se jedná o sádrovec.

    
        
        Protokol o měření sirného prachu. Z důvodu malého počtu kuliček byl dodán prach, který byl seškrábán z malých vzorků.
    

    Celá oblast vypadá, jakoby byla vystavena dešti hořící síry s ohromným množstvím sirných koulí, které mohou být stále v této oblasti nalezeny.
    Sirné koule se protavily skrz vápenec a pak přestaly hořet.
    Vnější části této oblasti se skládají z vápence, zatímco ve střední části převládá sádrovec.
    Je-li vápník vystaven hořící síře, vzniká sádrovec.
    Okolní oblast je zcela odlišného vzhledu a neobsahuje žádné sirné koule.
    Materiál, který vypadá jako popel a vyskytuje se v této oblasti se skládá ze směsi vápence, dolomitu a sádrovce. Dále se zde vyskytuje velký podíl jemné síry.
    Síra se liší od síry, která se nalézá v blízkosti sopek nebo fosilií.
    Byly objeveny vzorky roztaveného železa a zlata.
    Byly zde nalezeny kosterní fragmenty, které se rozpadly stejným způsobem, jakým se kostra rozpadá při spalování při vysoké teplotě. Analýzy podporují hypotézu koster.


    
        
        
            Protokol o měření popele dodaného do laboratoře ve formě prachu. Vzorek byl odebrán v Gomoře na pozůstatcích města. Z výsledků vyplývá, že se v tomto „popelu“ nachází velké procento síry – 10,3 %, což je velmi neobvyklé a naznačuje, že zhořený objekt musel být během procesu tepelného rozkladu „spojen“ s velkým množstvím síry, když zanechal tak vysoké procento síry i po vyhoření. Každý popel se vyznačuje tím, že zbývající chemické prvky ukazují na to, zda hořelo dřevo, uhlí, plast apod. Z výsledků měření (27 % vápník a druhý největší prvek 10,3 % síra) proto lze vyvodit co bylo předmětem tepelného rozkladu. I když chemické složení popele např. ze dřeva je samozřejmě ovlivněno druhem dřeva, (listy, kůra, větve apod.), malou roli hraje i lokalita, domnívám se, že zde hořelo převážně dřevo spolu s dalšími předměty běžného užívání v této lokalitě. Tyto materiály pak se spolu „roztopily“ v sirném děšti. (Více o recyklaci popele a tepelné rozklady materiálů získáte na příslušných vědeckých pracovištích, nebo samostudiem. …např. Tóthová 2005)

            Pozorný čtenář si pak všimne že v odebraných vzorcích (a nenašlo se ani v samostatných jiných rozborech) není jediné stopové procento po NaCl (sůl) a ani jiných prvcích, které obsahuje Mrtvé moře.
        
    
    Po návratu z Izraele jsem provedl to, co Ron Wyatt. Nalezené různé vzorky jsem odvezl na rozbor do státní chemické laboratoře na rozbor. Výsledky vidíte na vystaveném atestu. V sirném prachu byla 90 – 95% čistota síry. V přírodě se tak čistá síra prakticky nevyskytuje. Výsledky ukázaly, že žluté kuličky posazené uprostřed dočervena zbarvených prstýnků, jsou z 90-95% síra se stopami jiných prvků, které dojednoho přispěly k dosažení extrémně vysoké teploty ohně. Při chemické zkoušce došlo k prudké termoreakci. Test na určení stupně žáru, který by hořením vznikl, nebyl možný, protože by to poškodilo testovací přístroje. Když Wyatt udělal svůj vlastní test, při němž spaloval síru na obyčejné lžičce, plamen byl tak horký, že lžíci nešlo udržet a jak zjistil později, po hoření v ní zůstaly vypálené díry.


    Osud Lotovy ženy. Bůh varoval Lota a jeho rodinu, aby utíkali pryč a neohlíželi se při tom, ale když k uším Lotovy ženy, která se držela vzadu, dolehlo burácení větru a ohně, vyděšený křik tisíců lidí a řev zvířat, otočila se a proměnila se v solný sloup. Proměnila se v sůl! Proč se to Lotově ženě stalo? Hlavním důvodem bylo samozřejmě to, že neuposlechla Boha. Proč se ale proměnila v sůl?


    Lotova žena nestihla překročit hranici území, které Bůh určil k zatracení – proto tedy. Mezi dávnými dobyvateli patřilo k běžné praxi "pokrýt město solí", pokud bylo vítězství obzvláště těžko dosažitelné – jejich úmyslem bylo znemožnit, aby se město dalo znovu obnovit. Město a jeho okolí učinili neschopným dalšího života, nemohla tam již růst žádná vegetace a tím pádem nikdo, kdo by přežil nebo kdo by přišel, nemohl uživit sebe ani svá zvířata. Záměrem Boha bylo tato města navždy zničit. Vlastně chtěl uchovat jen jejich popelnaté trosky jako viditelný důkaz nevyhnutelné zkázy hříšníků. (2. Petr 2,6) Sodoma byla příkladem ostré rebelie proti Bohu a Jeho přikázáním. Proto Bůh přidal proti Sodomě a jejímu předměstí zvláštní kletbu. Proměnil velkou část tohoto území na sůl! Lotovu ženu postihla tato živelná přeměna, když zůstala pozadu za svým mužem. Jak Josephus Flavius v knize Židovské starožitnosti kniha I. kap. 11, tak Klement Římský a Irenaeus v dalším století řekli, že viděli ostatky Lotovy ženy, její solný sloup. Když Lot uviděl ohnivý zánik měst a stal se svědkem úmrtí své ženy, sebral své děti a utekl s hrůzou pryč ze Zoaru do hor na východ od Sodomy, kde se uchýlil na zbytek života do jeskyně. Lot a jeho dcery se ocitli na neobydleném území, odříznutí od přátelství a pomocné ruky Abrahamovy, tváří v tvář nepřemožitelné vodní ploše, které se říkalo Asfaltové jezero. Z obav, že nikdo jiný nepřežil, opily Lotovy dcery svého otce a počaly s ním každá jednoho syna (příbuzenské křížení bylo v té době v málo obydlených oblastech běžné a přijatelné).  zdroj:www.b-a-n.cz/sodoma-a-gomora.html 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Incest

(Hellerova Ruzena, 22. 10. 2011 15:40)

Pribuzenske krizeni ...hmmmm jako dnesni sekty porad neco melou o tom ze je to zaklad ciste rasy....ja osobne jsem presvedcena,ze pribuzenske krizeni dela z lidi a zviratek hlupaky....proto ty pokusy s DNA...vytvorit lidske masiny...lidem rikaji psi na voditku resp.clovek na dalkove ovladani atd....Odporne sekty.....brrrrrrr Dr.Ulman tvoril neco takoveho diky pribuzenske plemenitbe a dvojcatum...dnes uz ty sekty pouzivaji jen manipulaci DNA

Re: Incest

(Eva, 22. 10. 2011 19:09)

No, ono není třeba se bát příbuzenské plemenitby, plno zvířat například na různých ostrovech se takto množí celá staletí a nezblbnout, ani nevyhynou. Naopak, prosperují výborně. Sama jsem měla všechny své psy z příbuzenské plemenitby a ani neměli snížený intelekt, nemoci se jim vyhýbaly a exteriér je tím upevnil.

Re: Re: Incest

(Hellerova Ruzena, 3. 6. 2012 8:58)

No jo Evo v tom to asi bude,ze se na tech ostrovech do toho tem psum nikdo nepletl...ja si zrovna rikam jak je to v prirode a proc se nepari sykorka s vrabcakem ...psi se spari s kdecim,kdyz maji tu moznost ptaci ale ne,nebo uz jsi videla ptaci krizence,ted nemyslim ty lidske experimenty...;@))Ja pozoruji nasi Milli,ta se necha nakryt cizim kocourem a posledni den mrouskani na sebe pustila brachu,me mohlo trefit ale uz jsem pochopila proc to dela,on ten incest je mnohem drobnejsi a tak lehce projde porodnimi cestami a otevre cestu tem velkym...pri prvni banalni nakaze pak ale uhyne prave inces a to ostatni zustane...v prirode preziji jen ti nejsilnejsi a nejzdravejsi,tak to chodi asi na tech ostrovech...kdo vi kolik jedincu tam z jednoho vrhu prezije???To vsak v chovu nasich domacich psu je bohuzel jinak,jsou rasy psu ktere prezili tisicileti ale dnes umiraji ve trech letech na silene nemoce...napriklad dogy,nebo pekinez,kteremu po opakovanem ockovani vyhnije oko...atd..oni jsou totiz biochemici pekne svine a jejich zatracene vakciny obsahuji i bilkoviny jinych zvirat,co to udela s DNA psu ???

Re: Re: Incest

(ruzena, 28. 5. 2014 5:29)

nedavno jsem videla film o vlcich,kdy matka odmitala do sve smecky 2sve dospele syny pustit...v dobe pohlavni dospelosti je proste vyhnala a kazdy pokus o priblizeni trestala...smutne ale logicke

Re: Re: Re: Incest

(Eva Hačmor, 28. 5. 2014 7:39)

Přesně tak to ve smečce chodí. Film nelhal.

Incest

(Hellerova Ruzena, 3. 6. 2012 9:20)

Ja osobne povazuji Pekineze za moc zdravou rasu ale je to zrovna to same jak s nami lidmi,dokud nejde pekinez k veterinari a my k doktoru tak jsme zdravi...;@))Povazuji veterinare a lekare za nastroje zla...;@))Zrovna me ted napadlo,ze jsem jeste nevidela nasi Babu Arwen aby se k ni pri mrouskani priblizil jeji syn...ma krasny vyrovnany vrh 4 kotatek a zajimave je ze zadne z nich neni podobne tomu tygrovatemu sousedovic kocouru co ji u nas na strese nakryl...ale ji urcite prospel...kotata se moc povedla...

Re: Incest

(Eva Hačmor, 5. 6. 2012 9:49)

Příroda je moudrá a příbuzenskou plemenitbu provozuje normálně, ale vždy vybírá dominantní jedince. Asi syn Arwen tomu neodpovídá.

ten zacatek clanku zni silene....buh znicil zemi

(Hellerova Ruzena, 27. 10. 2011 9:23)

Ja vidim lidi kteri nici zemi,ne boha ci bohy ale chemiky,biochemiky a jina hovadka,ktera nici lesy a lidske zdravi a nejni jim nic svate...lidstvo by se melo dnes probudit a zacit jednat,neb zitra muze byt pozde,meli by chranit svou prirodu a vse zive na teto planete,nelze cekat ze prijde nejaky zazrak a nebo se modlit k necemu co nikdy nikdo nevidel bo dokonce verit ze nekdo neco predpovedel a tak to bude,co kdyz jen nekdo vyplnuje ty nesmysly fanatiku jen aby se stali lide verici,verici v cooo???Spise otroci fanaticke viry!!!!...takova je dle meho nazoru dnesni skutecnost...jen na lidstvu zalezi jaka bude nase budoucnost....prestante cist nesmysly a zacnete sami premyslet,jdete do prirody a na kazdem kroku uvidite kdo dava zivot vsemu zivemu na teto planete...co je treba chranit ...jdete do velkovyroben masa,drubezarennvelkokravinu a tovaren na rizky a tam uvidite skutecne barbarstvi,nemelo by Vam to byt lhostejne,tyka se to kazdeho z nas,jelikoz ockovanim hospodarskych zvirat maji v umyslu darebacti biochemici vyvrazdit nepohodlnou lidskou populaci...proc myslite ze maji politici zvlastni chlivy a Charles si dokonnce sva prasatka krmi osobne,Elizabet dohlizi na sazbu zeleniny a Obamova manzelka asi nema duveru k nikomu a sazi si vlastni zeleninku....proc asi ????protoze vedi jake svinstvo je v dnesnich potravinach a oni chteji prezit...nikoho z nich ale nezajima jestli prezijete Vy....zadny politik neni hodny sveho platu natoz duchodu...dejte jim do ruky krumpac a lopatu at vedi jak tezce se vydelavaji penize se kterymi oni hazarduji...nikdo nikdy nespouta zadneho boha ci prirodu,takovymi nesmysly Vas krmi jen fanaticke sekty a je na case aby jste zjistili sami kdo dava zivot...je urazkou kazde zeny ci fenky ci samice,kdyz se tvrdi ze zivot dal BUH....protoze my zeny fenky ci samice trpime silenymi bolestmi prave proto abychom privedli na svet potomky a zadna z nas nerodi proto aby nasim detem smel kdejaky chemicky barbar nicit zdravy a neb aby byli posilane idioty do nesmyslnych valek...tohle je treba si uvedomit

Komentář Alchymie

(Eva, 14. 7. 2011 22:45)

jsem přendala a udělala jsem z něho samostatný článek, protože, by to bylo škoda. Děkuju Michale.