Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamenný obchod nebo e-shop?

6. 2. 2015

Kamenný obchod nebo e-shop?p2060519.jpg

Kamenné obchody nám valem ubývají a celkem je jedno, jaký sortiment provozují. Je to však dobře? Proberem si tu výhody a nevýhody obojího.

E-shop moderní výdobytek doby, který také ráda použiji, protože objednat si v pohodlí domova a bez náročného cestování, je mnohdy opravdu velká výhoda. Běda však, když máte zboží reklamovat. Loni jsem si zakoupila na MALL.CZ vysavač. Stalo se však, že mi byl poslán zmetek. Závada je jednoduchá, malý pěnový filtr, který nedoléhá, a tak se vše dostává do hepafiltru. Docela malér, ale reklamace by byla tak složitá a náročná, pokud by byla vůbec uznána, že jsem rezignovala a po každém luxování musím vysypat složitě i hepafiltr. Zákazník u e-shopu je jen mudla, který platí. Zákon přece hovoří za vše a k odpovědi se uchýlila sama ředitelka, těsně před vypršením odpovědní lhůty.

A nyní reklamace, jak to řeším v kamenném obchodě já. Letos oslaví můj obchod už 26 let, reklamací za ten dlouhý čas bylo jen pár. Když je, omluvím se, zákazník dostane nové zboží, nebo peníze zpět,  bez nějakých dlouhých cavyků. To si potom řeším sama. Vím, že to tak řeší plno kolegů. Zrovna nedávno mi volal zákazník, konzervy, které tu kupuje už léta, byly špatné. Holt stane se. Jediný mail obchodnímu zástupci, který se s pánem spojil, to vyřešil. Ten přivezl zbylé konzervy, dostal konzervy nové a mně velkoslad odečetl peníze z faktury. Jednoduché.

Už tu tedy máme velký bod pro kamenné obchody. Znáte svůj obchod, znáte svého obchodníka a můžete si vše s ním vyříkat. Mnozí poukazují na ceny, které jsou v e-shopu nižší. Je to tak i skutečně? Z vlastní zkušenosti vím, že to tak není. My všichni obchodníci máme šťouravé a hledavé zákazníky, kteří sledují ceny na netu a u svého obchodníka:-).p2040527.jpg

Občas čtu nějakou diskuzi, komu přišlo z netu objednané krmení pro psa, kočku......., zboží poškozeno, špatná záruka, nechápu, proč v nabídkách nemají dobu expirace, špatné služby dopravce a další stížnosti jsou časté. Opomenou však to nejdůležitější. Jak je zboží vůbec skladováno, než se dostane k nim? Opět tu vede kamenný obchod, kde se můžete podívat třeba i do skladu. U mne běžné. Krmivo totiž potřebuje poměrně stálou teplotu. Když promrzne, vysráží se tuky a je malér. Stejně, když to něj někde bude pařit slunce. To si však nikdo neuvědomuje, sobě si housku taky zatím nejde objednat na net. Váš pes,

pak ale může mít zdravotní problémy, které se přičítají značce krmiva, ale nikdy nikdo nehledá jinou příčinu.

A jsme u cen. Velkosklady se dušují, že e-shopy nemají žádné slevy. Některé e-shopy naopak tvrdí, jak jim stačí k výdělku pouhá koruna. Tomu je však těžké uvěřit. E-shop má výdaje za web a ne právě malé, za zaměstnance, atd. Dost často je slyšet, že právě zde se prý perou peníze. Nevím, nemohu soudit, ale divné to je. Máte tedy záruku, že krmivo je slutečně to ono, ne jen ten správný obal? Ten není tak složité si nechat vyrobit a výrobci oné profláklé země, pak do obalu dodají ten správný tvar granulí. Výrobní cena se však rapidně sníží. Kamenný obchod zde pak opět vede, můžete si vyžádat doklad o původu zboží. Opět v tom nevidím žádný problém.

Dám takový malý příklad, nedávno ke mně přišli zákazníci, co si moc pochvali, jak dobře nakoupili na netu. Jednalo se o kočičí granule velmi známé značky. Byly nejen za poloviční cenu, navíc doprava byla při dvou pytlích zdarma. No, nekupte to. Toto krmení má nákupní cenu okolo 800,-, takhle byla akce, nebo snad akče? velmi lákavá. Koho však tihle zákazníci právě podpořili a jakou kvalitou krmili?

Není v poslední době nějak moc nemocných, někdy i uhynulých zvířat právě po podobných, záhadně se dostávaných granulích na trh? Je. Bohužel i nepoctivý obchodník však může podobné zboží prodávat, proto pátrejte, než zakoupíte. Pozor, závadné zboží si můžete zakoupit i náhodně na cvičáku, kam přijede neznámý prodejce se značkovým zbožím, které prodává za polovinu. Toto zboží může být navíc i třeba kradené. Nechceme přece podporovat například černý trh se zbraněmi a hlavně, chceme mít zdravého psa nebo čičinu.

Autor Eva

 

 

 

 

 

Když kliknete na fotku s Holly, dostanete se na víc zboží.

p1060430.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář