Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vodranec - Odranec, co je spojuje?

24. 4. 2011


Co se stalo přesně před 385 lety ?

 

V úterý před sv. Vítem (11. června), druhý rok po vypuknutí 30ti leté války (1619), na moravských statcích Viléma Dubského z Třebomyslic - ve vsi jménem Vodranec u Nového Města na Moravě (dnes Odranec - část obce Věcova, okres Žďár nad Sázavou), bylo spatříno ňáký mračno, jakoby stůl nebo mlýnské kolo, na boku erb a podivná písmena, vojenská bitva, krvavé kolo. Pojednou se kolo “do krvava” rozzářilo, až z něho “tři ohnivé kříže” vylétly.

Jev prý provázely hromové rány a na třech různých místech Vilémova panství.zemi spadly tři kusy kovu připomínající zvonovinu a prach ručniční.

Přitom se zachovala, což je velmi neobvyklé, i jména dvou sedláků, kteří části nebeských úkazů nalezli a informovali o nich vesnické představené. Naleziště v Odranci se stalo lokální senzací, kterou navštěvovali okolní obyvatelé.

O úkazu informoval i dobový plakát.

Navštivte stránky Klubu psychotroniky a UFO Žďár nad Sázavou http://www.kpufo.cz/wzr/wzr.htm  


Aby těch Vodranců a Odranců nebylo málo, jeden tu máme i my .   odranec.mpg -zřícenina (ruin)  Částí tohoto starého hradu projíždí vlak. Nad ním na prudkém kopci se tyčí hrad Stará Dubá.  Nad Odrancem se měly dít v koncem 70. minulého století podivné úkazy, útvar v podobě kola se měl vznášet právě v těchto místech. Nedalo nám to a dvě noci jsme přímo pod místem, kudy vlak projíždí , s přáteli střávili dvě noci. Bohužel ani my, ani psi tehdy nic neregistrovali.  Ale shoda je trochu podivná. Jsou tu však další záhady, nejen ty z "hora". Díky našim "Lurdům" jsem propátrala stohy knih a párkrát jsem našla zmínku, že Odranec a Stará Dubá stáli na pravém břehu  po proudu řeku Sázavy. A já trvdím, že to byl jeden obrovský komplex po obou stranách řeky, který končil skoro ve Stříbrné Skalici. Nejrůznější nálezy tomu nasvědčují, ale odborníky to asi moc nebere. Máme přece zajeté něco, co budem dál papouškovat, nedá nám to žádnou práci a budem dobří. Něco nám tu občas lítá, ale o tom jsem tu už párkrát psala. Skrývá název Ondranec nějakou přitažlivost  čehosi nebo kohosi? Ale vraťme se zase k výše popsané záhadě. Spisovatel a záhadolog Aleš Česal ve své knize Toulky českým tajemnem, spojil vodranecké ufo a nález divně velkých kostí , které byly ukryté v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.  U těchto neobvyklých kostí byl sice meč a štít, ale nápis chyběl.  Dál se přiklání k myšlence, že mohlo dojít k poruše létajícího stroje a návštěvník tu zůstal. Asi vyhledal pomoc v tomto kláštěrním kostele, odmítněte někoho, kdo přišel z nebe, takže podle mne určitě někde budou kusy stroje, jako relikvie, dobře uschované.  Dál Aleš Česal uvádí, jak ANDĚL se osvědčil a pomáhal chránit klášter za dob třicetileté války. Eva

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář