Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemné síly země

21. 8. 2011

 img_0005.jpg

Proč když naši předkové sázeli stromy nebo stavěli domy tak pečlivě vybírali místa k tomuto účelu. Také se jim nestalo, že by ve stromořadí staletých lip, některá chyběla. Stromy nebyly sázeny na přesnou vzdálenost, ale na místa vhodná pro růst stromů. A tak takové stromy rostou do dnes jako památné chráněné stromy. Když hospodář si chtěl postavit nový dům, stavěl ho na místě, kam se na noc postavil dobytek k odpočinku. Také když už dům stál, nechal v něm spát svého psa. Kam se pes uložil ke spánku, tam se postavila postel. Tak se využívala schopnost zvířat, která dokážou vycítit působení prasíly a intuitivně vyhledávají pozitivní místa.

Tajemství prasíly bylo znáno už od věků na celém světě. Vliv prasíly na vše živé, byl jakoby zapomenut aimg_0004.jpg vrátil se k nám spolu s východními učeními, jako síly jin a jang.  Znají je zasvěcení a vnímaví jedinci i zvířata. Toto vědění bylo požíváno mezopotamskými mágy, egyptskými velekněžími, keltskými druidy i čínskými mistry feng šuej.

Tyto znalosti používali i velmistři středověkých stavebních hutí i středověcí zeměměřiči. I dnes dokáže vnímavý jedinec tuto hustou síť přesně určit. Vyzařovací (vesmírná mužská) převažuje a směřuje přibližně z východu na západ. Vzařovací opačně působící ženská, je silnější a směřuje ze severu na jih.

Na průsečících těchto dvou složek prasíly naši předkové osazovali hraniční kameny, ramena kříže označovala směry linií. Tato místa jsou základem katastrálních map, které slouží do dneška. I hraniční kameny, které byly poměrně nedávno opět uloženy na hranicích s Německem, jsou stejně jako dřív, uloženy na průsečících těchto linií.

Místa, která jsou osídlena už od pravěku, byla budována na velkých prostorách pozitivního vyzařování. Kostely stavěné po přijetí křesťanství byly budovány na místech bývalých obětišť a tak zachovávají známou orientaci východ-západ. Jsou tu ovšem výjimky jako například původní stavba románského kostelíka v Hrusicích, situovaného sever-jih, později přestavěného. Viz článek  http://www.hacmor.cz/clanky/pes-a-tajemno/ceske-zahady/dvouhlavy-pes-a-tajemni-patroni-v-hrusicich.html

Využití pozitivní prasíly ve vnitřním podkovovitém až kruhovém prostoru prospívají všem vyšším druhům rostlin, tak živočichům i lidem. Stojí za zmínku i využití druhé, vzařovací složky prasíly. Vzhledem k nepříznivým podmínkám vytvářených touto prasílou, byly na takových místech stavěny například pevnostní věže. Vědělo se, že tato síla má vliv na pevnost staveb. Takové věže čtvercového půdorysu se stávaly posledním útočištěm obyvatel pevností. Vlivu síly na pevnost se využívalo také v místech netečných, kde nepřevládá ani jedna z těchto dvou složek. A tam byly stavěny hradby a opevnění.

Život Keltů byl podřízen tajným znalostem druidů a nic se neodehrálo bez jejich doporučení. Ve středověku se tyto dávné vědomosti využívaly pouze při zeměměřičské a stavební činnosti. Dokladem toho jsou stavby prováděné stavebními hutěmi pro krále Karla IV. Všechny stavby, které inicioval, tyto síly respektovaly. Snad nejúžasnější takovou stavbou je Karlův most. http://filip.csvts.cz/webcam/

Když se vám špatně spí a máte trvalé zdravotní potíže, možná by stálo zato zjistit, zda místo kde trávíte tolik času ve spánku, je ve vašem domě to nejvhodnější. Někdy stačí jen málo. Jako v pohádce, otočí se čelo postele a pacientovi se uleví. Je škoda, že dnešní stavitelé a architekti se tomuto umění neučí. Možná by ubylo civilizačních chorob. Je velká škoda, že moderní vymoženosti a spoléhání na techniku, nás tak otupilo, že tyto úžasné schopnosti a vědomosti, kterými jsme byli obdařeni, ztrácíme. 

Alena

(odkaz - Jan J.J. Miška Hledání prasíly - MF- 2007)

Obrázek č.1 - Zářící kruh a kříž označující vyzařovací místo na svatých schodech, č.2 - symboly jin a jang, amulet na dveře ochrana proti zlým silám.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář