Jdi na obsah Jdi na menu
 


Středočeský viklan

25. 11. 2010

 

Nemusíte jezdit do Stonehenge, krásná místa i záhady leží za humny. Ve Středočeském kraji nedaleko Sedlčan se nachází dvoumetrový kamenný viklan. V okolí leží spousty dalších kamenů, které jsem si pojmenovala jako „dračí vejce“. Viklan je největší 2 metry na výšku, 3 metry délky a na šíři měří 1,8 metrů. Má nahoře jakoby vyhloubenou mísu o rozměrech 80 a 60 cm. Podle pověstí tam stával  kněz při kázáních k lidu. V nejstarších dobách zde mělo docházet i k obětem. Jak jsem zjistila podle Wikipedie.

Nedaleko směrem k Sedlčanům je Vysoký Chlumec, na „osamělém žulovém“ vrchu. V roce 1960 byly prováděny rozsáhlé a především nákladné zpevňovací práce, nyní je objekt v soukromém vlastnictví. Ing. Kozák říká, že v zámku je zůstatek umělé energie, která není z naší planety a byla sem „vložena“ nejspíše ve 12. století…. Její energetický bod je v zámecké kapli a je dáván také do spojitosti s megalitickými útvary v okolí.

Pošlete nám své typy na výlet s pejskem, budeme se těšit. Alena.

viklan---img_9512.jpg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Viklan (Petrovické kameny)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Příjemné překvapení - viklan

(Eva, 14. 11. 2010 8:25)

Alenko, úžasné. Určitě se článek i fotečky budou líbit. Když jsem zrovna ráno jukla na Hačmor, bylo to příjemné překvápko. Díky.