Jdi na obsah Jdi na menu
 


První dny doma

26. 4. 2011

Příchod do nového domova – Víkend je obvykle nejlepší termín pro příchod štěněte do Vaší rodiny. Budete mít dost času aby se štěně seznámilo s novým prostředím. Pamatujte, že štěně je v naprosto novém a cizím prostředí, a z toho bude nervózní a vylekané. Buďte na něj milí povzbuzujte ho v jeho aktivitách.

Stanovení programu – Aby se Vaše štěně cítilo bezpečně, je dobré jeho aktivity jako venčení, odpočinek, jídlo a základní výcvik, pravidelně opakovat. Vytvoříte mu tak předvídatelný program. Krmení připravujte ve stejný čas a na stejné místo a každý den ve stejný čas ho berte na procházky v pravidelných intervalech. Při odchodu z domu používejte stejné dveře a choďte na stejné místo. Spaní a ranní probuzení plánujte ve stejných časech. Zavedením těchto návyků vytvoříte stabilitu a řád v životě štěněte a to je velice důležité pro jeho spokojenost a zdravý vývoj.img_0001.jpg

Seznámení s rodinou – Pamatujte, že velký počet lidí, hluk a skotačící děti mohou štěně lekat. Doporučujeme Vám představit štěně v rodině při klidném setkání. Je dobré představit každého člena rodiny zvlášť. Štěně nebude zmateno dojmy a mnoha tvářemi.

Setkání s ostatními lidmi – Když se štěně adaptuje na Vás a Vaší rodinu, můžete ho představit i Vašim známým. Při představování dbejte na bezpečnost a mějte štěně raději na vodítku. Velmi opatrně seznamujte štěně s dětmi. Děti jsou hravé, což štěně vycítí a jeho chování může být velmi horlivé.

 

Setkání s ostatními psy – Když budete představovat Vaše domácí psy novému štěněti, je vhodné vybrat neutrální půdu mimo Váš dům. Ideální je procházka parkem nebo na hřišti. Dovolte jim seznámit se v tomto neutrálním prostředí před návratem domů. V domě odstraňte již používané hračky, misky na vodu a krmení. Vyhnete se tak problémům. Nejprve držte psy na vodíkách, pomalu je seznamte s hračkami, miskami a místy na spaní a nechte je, aby si na sebe zvykli. Neočekávejte, že se psi spřátelí ihned a nezkoušejte to silou. Vyžaduje to určitý čas.

 

Setkání s Vašimi  kočkami – Většina koček nemá zpočátku ráda nového psa. Na začátku je nejlepší vyčlenit pro psa pouze jednu místnost a zbytek domu ponechat pro kočku. Můžete očekávat, že kočka se začne osmělovat a bude chodit ke dveřím psa. To je vhodný čas na seznámení. Nechte psa v kleci nebo ho pevně držte na vodítku. Jestliže se pes bude chovat příliš divoce, dejte mu povel NE a nechte ho posadit. Jestliže se nezklidní odveďte kočku a seznámení odložte na později. Jejich přátelství určitě přijde.

 

Společně strávený čas – Nabitý program Vám někdy neumožní strávit čas se štěnětem tak, aby jste se mu mohli plně věnovat. Udělejte si čas pro štěně každý den, to je velmi důležité. Rozdělte den na čas pro hraní, cvičení, praktickou poslušnost a hygienu štěněte.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář