Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příprava domu na příchod štěněte

20. 4. 2011

img_0008.jpg

Teoretická příprava

Nejdůležitější je výběr rasy psa, kterého si přejete. Získejte veškeré informace o rase, velikosti a povaze psa, aby jste se ujistili, že vybraná rasa Vám bude vyhovovat a můžete splnit její specifické požadavky. Ujistěte se, že Váš životní styl, Vaše osobnost a domácí možnosti se nestřetávají s potřebami psa a naopak, že je vše připraveno pro příchod štěněte.

V knihovně nebo v knihkupectví jistě seženete mnoho knih o psích rasách. Tyto informace Vám jistě pomohou při výběru a tím bude Vaše sžití s novým štěnětem mnohem jednodužší. Je dobré najít veterináře, se kterým si včas domluvte první veterinární prohlídku. 

Úprava vašeho domu pro potřeby štěněte

Tyto úpravy v domě, které jsou dočasné, pomohou předejít možným škodám na Vašem majetku a zároveň ochrání Vaše štěně. Štěňata ráda cokoliv žvýkají,a tak raději odstraňte věci z jejich dosahu. V průběhu výcviku a učení naučíte štěně rozeznat, co je Vaše a co jsou jeho věci.

Musíte ochránit štěně před nebezpečnými nebo jdeovatými látkami, doporučujeme takovéto látky přechovávat v uzamykatelné skřínce. Dále nezapoměňte dočasně odstranit pokojové květiny, téměř všechny bývají jedovaté.

Zdoj Příručka k péči o štěňata PRO PAC

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentář mne rozesmál

(Eva, 20. 4. 2011 20:03)

Když jsme si pořídili jagdteriérku , literatura skoro nebyla, jen Atlas plemen psů, takže jsme vlastně ani pořádně nevěděli, co za pejska nám paní chovatelka přiveze.

Tak si vzpomínám....

(Adél a Phoebe, 20. 4. 2011 19:39)

když já se připravovala příchod Phoebe papillonky. Nastudovala jsem jedinou knížku v Čechách o Motýlcích a četla co všechno papká. "Babička to komentovala- no páni". Mamka seděla na gauči a říkala, že se bojí, abychom pejska uživily...:-) a naprosto vážně se ptala sousedky, jestli má misky na granulky vyvařit:-). A pak jsme přivezli našeho teď 2,75 kg "velkého"pejska...