Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před nákupem štěněte

22. 4. 2011

Mějte připraveny před příchodem štěněte do domu tyto základní potřeby.

Miska na krmivo a na vodu - miska na vodu a na krmivo by měly být z trvanlivého materiálu (plastu, nerez) a zabezpečené proti pohybu (silikonové úchytky nejsou vhodné do myčky). S výběrem se poraďte v obchodě.

Krmivo – vyberte a zakupte krmivo před příchodem štěněte domů, například PRO PAC nabízí startovací balíčky. Štěně se velmi rychle vyvíjí a roste a potřebuje dostatečné množství kvalitního krmiva rozdělného do několika denních dávek.

Přepravní klec – nebo transportní bedna je dobré místo pro odpočinek a poskytne štěněti dostatek soukromí a oceníte jí při bezpečné přepravě v autě. Měla by být dostatečně velká, aby si pes mohl během transportu lehnout vstát a otočit se. Oceníte omyvatelné dno. Kupte odpovídající velikost na dospělého psa. Příliš velká klec není pro psa pohodlná a zvažte nákup kvalitní klece i tvaru vzhledem k velikosti přepravního prostoru vašeho auta (mám zkušenost s obchodem, kde mi ochotně vybalili a vyzkoušeli klec přímo v mém autě).

Každodenní péče -  nespočívá v tom, že pes dostává to nejlepší, ale záleží na čistotě a zdraví psa. K tomu budete potřebovat kartáč, šampon, nůžky na drápky, kapky na čištění uší. Váš obchod s chovatelskými potřebami nebo veterinární klinika vám poskytne široký a kvalitní výběr.

Příště – obojek a vodítko, hračky a identifikace štěněte.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář