Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o zdraví štěněte

28. 4. 2011

Výběr veterináře

Tak jako si nevybírejte svého doktora podle telefonního seznamu, stejně tak uvážlivě vybírejte veterináře. Dobrý veterinář bude rozhodující pro zdravý a pohodový život Vašeho štěněte. Následující poznámky Vám mohou pomoci při tomto důležitém rozhodování.img_0002.jpg

Zeptejte se v okolí – Nejdřív se samozřejmě zeptejte ve svém okolí svých přátel, ke kterému veterináři chodí a co si myslí o jeho praxi. Dotazy a všechny reference na toto téma jsou nejlepší cestou pro výběr správného veterináře.

Najděte jich víc – Jako výchozí bod si udělejte seznam těchto referencí, zjistěte si místo ordinace, ordinační hodiny, popř. i možnost ošetření po pracovní době, poplatky a další informace o každém z vybraných veterinářů. Tyto informace získáte telefonicky nebo z informačních letáků. Při telefonátu do ordinace zjistíte do určité míry i přístup k pacientům.

Udělejte užší výběr – Když máte pohromadě všechny informace podle svých představ a přání, udělejte užší výběr. Berte v úvahu vzdálenost od svého domova, poplatky, možnost pohotovostní služby.

Návštěva se vyplatí – Udělejte si čas na návštěvu na návštěvu veterinární ordinace. Krátká návštěva ve vybraných veterinárních ordinací Vám ukáže systém a pořádek v ordinaci. Podívejte se na zařízení, všimněte si čistoty a zápachu. Zeptejte se, kde jsou zvířata umístěna přes noc a zda jsou kočky odděleně od psů. Zjistěte, jaký vztah má veterinář a personál ke zvířatům. Neobávejte se přesvědčit o úrovni veterinárního vzdělání personálu. Pokud nebudete mít dobrý dojem z návštěvy, navštivte další ordinaci. Rozhodujte se stejně, jakoby se jednalo o Vašeho lékaře nebo lékaře Vašeho dítěte.

Kastrace / hysterektomie  – Každý rok jsou utraceny miliony nechtěných psů. Nejdříve však početí dovolili nezodpovědní majitelé. Pokud neplánujete uchovnění Vašeho štěněte, poraďte se s veterinářem, jak nechtěným štěňátkům předejít. Běžné zákroky nejsou drahé a obvykle štěně stráví jednu noc ve veterinárním ošetření. Veterinář Vám také potvrdí, zda Vámi adoptovaný již dospělý pes je vykastrován či ne.

Hysterektomie Vaší fenky -  Tato operace bude eliminovat u Vaší fenky její denní cyklus hárání, který přichází po 6 měsících věku a opakuje se pravidelně dvakrát ročně. Hysterektomie může snížit riziko rakoviny mléčné žlázy, nádorů v reprodukčním ústrojí, falešné březosti, zánětů močového traktu a kůže, upravuje hladinu hormonů.

Kastrace Vašeho psa – Po kastraci dochází ke zklidnění povahy, pes není tak agresivní ani na lidi ani na ostatní psy. Kastrace má vliv na hladinu hormonů, dochází k omezení značkování teritoria, přestává vyhledávat hárající feny. Mnoho veterinářů věří, že kastrace a sterilizace prodlouží věk Vašeho psa a zmírní rizika zdravotních problémů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář