Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co ještě bude štěňátko potřebovat

24. 4. 2011

foto-57--2-.jpgObojek a vodítko – obojek, který přesně sedí a lehké vodítko jsou základními potřebami pro štěně. Nejprve nasazujeme samotný obojek a až později vodítko. Nějaký čas trvá, než si štěně na ně zvykne.   Stahovací obojek zajistí větší kontrolu pro větší nebo méně ovladatelná psy. Doporučujeme Vám raději obojky z nylonu a kůže než kovové. Po návratu z vycházky domů vždy ihned odepněte vodítko, aby se pes nezachytil o nábytek a nezranil. Pamatujte, že malé štěně, pokud od něj odbíháte, běží za vámi a pokud poběžíte za ním Vy, bude před Vámi utíkat.

Identifikace – I když budete věnovat štěněti maximální pozornost, může se stát, že se štěně ztratí. Měli byste být na takovou situaci připraveni. Doporučujeme na obojek připevnit přívěsek s telefonním číslem. Když takto označené štěně někdo najde, snadno kontaktuje majitele. Doporučuje se na přívěsek uvést i jméno štěněte. Ztracený pes se bude cítit mnohem klidněji, když na něj cizí osoba bude volat jeho jménem.

http://www.hacmor.cz/clanky/sberne-pracoviste-centralni-evidence-datak.-registrace-cipu/mate-ocipovaneho-sveho-milacka--ale-nejste-registrovani-v-databazi--jako-by-cip-ani-nemel..html

Další možností je tetovaná identifikace pomocí mikročipu. Takto očipované štěně, přihlásíte do databáze, kam můžete poslat i obrázek štěněte a kontaktní informace. Když se Váš pes najde, i když má opravené údaje a štítek vyměněný, mikročip jasně potvrdí, že štěně je Vaše. Bohužel existuje několik databází a čtení čipu skenerem není zcela obvyklé. Jednodušší cestou identifikace je vytetované registrační číslo. Tetování se provádí na vnitřní straně ucha, kde není moc chlupů a kde je číslo čitelné. Široká veřejnost je již naučena identifikovat psy podle tetovacích čísel. Tetování Vám provede Váš veterinář. Informaci o tetování můžete přidat k údajům na obojek.

Hračky – hračky jsou důležitou věcí pro vaše štěně. Ideální jsou žvýkací tyčinky a kosti z přírodní kůže, nylonové hračky, gumové balonky a jiné pružné hračky. Buďte neopatrní a kupujte hračky, které mají ostré hrany nebo které by mohlo štěně spolknout. Nikdy nedávejte štěněti na hraní staré boty nebo ponožky, nerozezná potom, co patří jemu a s čím si hrát nesmí.

 http://www.hacmor.cz/clanky/vycvik-psu/hracky-a-jiny-majetek-psa.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář