Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trimování kamenem

14. 10. 2015

Trimování kamenem

Tuto metodu už asi málokdo zná, je přece tolik různých trimovacích nožů různých firem, které někdy až tak svůj účel neplní, ale zaplatíte poměrně vysokou cenu. Trimovací nože jsou ostré, začátečník si nejen pořeže palec, ale může poranit i psa. I zde používám kámen, trimovacím nožem po něm párkrát přejedu, aby se ztupil. Solidní trimovací nůž nemusí stát velké peníze, ale je dobré ho mít, protože i ten je třeba.

Některé partie se trimují hůř, kde jsou například kratší chlupy, se špatně manévruje i prsty. Vždy máme na paměti, že trimovat by se měl s citem a vždy dokonale zralou srst. Palec by nikdy k trimovacímu noži neměl přiléhat příliš těsně, zbytečně se nadřete a výsledek nebude nic moc. Také takzvané hloubkové trimování , kdy po zákroku zůstává téměř holá kůže, někdy s drobnými poraněními, nepokládám za příliš šťastné, ale je to každého věc. Trimovat by se mělo průběžně a co nejde, prostě dotrimovat třeba za pár dní.

A nyní k trimování kamenem. Je to metoda tak účinná, poměrně rychlá, kde problematické partie jdou skvěle.  Většinou, když vytáhnu kámen, majitel psa kouká hodně nedůvěřivě, ale když vidí, jak vše probíhá, uklidní se a začnou otázky. Ono v podstatě jde trimovat prakticky čímkoli.  Třeba dřívkem od nanuka:-). Fakt. Jakou horninu použít? Opět výběr je na vaší fantazii, hlavně ne ostrou. Prostě si svou horninu, svůj trimovací kámen někde v přírodě najděte.

Tak přeji hodně štěstí při hledání kamenného nástroje a těším se, že mi napíšete své zkušenosti, jak vám to šlo. Na fotce můj trimovací kámen a chlupy z norfolka.tr.-kamen.jpg

Eva

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář