Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německý ovčák - mrzačení plemene

4. 5. 2011

Německého ovčáka nikomu představovat nemusím, ale kdo si ho bude pořizovat, měl by se nejdřív podívat, kam spěje posedlost chovatelů některých krevních linií. Video vám představí toho show - výstavního, ovčáka, který pro svou módní dlouhou zád´ má evidentní zdravotní problémy už v ranném věku. Vidíte, že pes kulhá, má volné vazy, paty se mu sbíhají do X.  Celý jeho skelet je zmrzačený, nepoužitelný nejen pro práci, ale i pro normální psí život. Veterinář na videu se vyjadřuje v obdobném smyslu. Viděli jste někdy takového psa říznout zatáčku? Není toho schopen a upadne.  Čím extrémnější tělesná deformace je, tím větší úspěch je zaručen. Já se ptám, proč nejrozšířenější a nejúspěšnější plemeno na na světě, musí doplácet na posedlost člověka. Na druhém videu můžete vidět šampióny německé krevní linie a americké od roku 1940 a sami uvidíte, jak člověk pracoval. Jak se německý ovčák měnil. Myslím, že p. rytmistr  Max v. Stephanitz, který německého ovčáka vytvořil musí rotovat v hrobě, jak zapnutý mixér. Když se chovatelé zamyslí a přestanou produkovat mrzáčky z podobných krevních linií, vrátí se nám zase ten starý, kvalitní a použitelný NĚMECKÝ OVČÁK. Autor Eva

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

německý ovčák

(blanka, 15. 5. 2012 13:56)

musím abslutně souhlasit,německé ovčáky miluju, můj tatínek měl v 6O létech chovnou stanici a také vyhrával na výstavách spoustu cen.připadá mi že mají dnešní němečtí ovčáci hrb, jako by se chystali na velkou je to opravdu mrzačení a je mi z toho smutno.Blanka

Re: německý ovčák

(Eva, 15. 5. 2012 16:57)

Děkuji za hezký komentář a plně souhlasím. Nejhorší je, že výrůstky na páteři už v mladém věku jsou čím dál častější, další problémy pak s lety přibývají. Problém ovčáků není ani tak v dysplazii kyčelního kloubu, ale právě v páteři. Příroda by to takhle určitě nevytvořila, jen člověk prostě nemá rozum. Když k tomu přidám nepřirozený pohyb při nácviku tak obdivované obedience, tak je to někdy k pláči. Také ovčáky miluju, většinu svého života jsem ztrávila právě s ovčáky, ale s tímhle prostě nemohu souhlasit.

Německý ovčák...................

(svatopluk z Frýdku aj Místku, 12. 5. 2011 16:35)

Mám obyčejného NO bez papírů, ale pro mne je to světový šampion!Co takhle "šlechtit" jejich páničky!

Re: Německý ovčák...................

(Eva, 12. 5. 2011 17:37)

Taky mne to napadlo, že by si to měli takoví prznitelé plemene vyzkoušet na svých zádech. Je to moc smutné, že takové plemeno se takhle mrzačí. Zdravím a hladím Kámoše. Možná má kliku, že nemá papíry, třeba by už nechodil. Ale zase na druhé straně, já věřím, že převážná většina chovatelů má rozum.

Německý ovčák - mrzačení plemene

(Lenka, 6. 5. 2011 8:44)

Bohužel jednoho takového chudáčka znám, má za sebou několik operací. Napadá mě jen jedno týraní chovem.

Re: Německý ovčák - mrzačení plemene

(Eva, 6. 5. 2011 9:54)

Plně s tebou souhlasím, škoda, že všichni chovatelé nejsou, jako ty. Snad to ovlivní ty, co se na štěně teprve připravují.