Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odborné články

Přečtěte si článek Faust canisterapeut paní Ilony Procházkové

 

Příspěvky

Nosí váš pes hodinky v hlavě ?

15. 3. 2011

Zase tu spolu zboříme jeden mýtus, že pes nevnímá pojem času a vše je pro něj jen věčnost. Sami víte ze svých zkušeností , že pravda je někde úplně jinde. Dodržování času je naopak psí priorita a pes sám, dokáže být na minutu přesný.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Odborné články | Komentářů: 8

Odčervujte, odčervujte, odčervujte - škrkavka psí, toxocara canis

1. 3. 2011

Tenhle článek čtěte opravdu velmi pozorně, protože právě při odčervení se dělají největší chyby. Nebo třeba i ušetření pár desetikorun nás motivuje neodčervovat.  Malé štěně, které jsme si koupili začervené, bude mít problémy třeba celý život. Často tu slýchám pejskaře, co tvrdí, že jejich pes škrkavky nemá a vůbec se neobtěžují psa odčervit. Víc je ale těch, co si poradit dají. Proto drbe se váš pes? Kašle, zvrací, trpí třeba průjmem, škytá po jídle, nebo třeba jen skřípe zuby? Tvrdí  váš veterinář, že pes je alergický na nějaké krmivo? Většinou za všemi těmito potížemi, hledejme  škrkavku. Ještě jsem vám přidala pod čarou velmi zajímavou zkušenost , co může nastat po odčervení  ve vyjimečném případě.  Čtěte tedy ,co Lenka,  zkušená chovatelka , napsala. Rozhodně se ale nebojte odčervit, jen pečlivě vybírejte prostředky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Odborné články | Komentářů: 11

Výchova psa podle Lindy Tellington-Jones

15. 10. 2010

Přečetla jsem a zaujala mně knížka paní Lindy Tellinngton-Jons o ukliňujících nebo stimulujících dotecích , které si můžete sami vyzkoušet. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Odborné články | Komentářů: 0