Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nešvary v kynologii

Příspěvky

Výcvikové pomůcky, nebo mučící nástroje?

25. 3. 2013

rotacni-obojek.jpgKdyž jsem viděla, jaké výcvikové pomůcky se vyrábějí, udělalo se mi málem špatně. Protože nic takového při výcviku nepoužívám a tvrdě odsuzuji nejen ty, co tyhle mučíčí nástroje uvádějí do praxe, ale i ty kolegy obchodníky, kteří toto prodávají. A věřte je to síla. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Nešvary v kynologii | Komentářů: 37

A zase psí psycholog, tentokrát léčitel

12. 12. 2011

magor.jpgKdyž mi kolegyně Alena poslala odkaz na pořad, který byl nedávno odvysílán, opět mi to nedalo  . Psí psycholog opět v akci. Nezklamal ani tentokrát. Léčitelství je přeci tak populární.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Nešvary v kynologii | Komentářů: 6

Psí psycholog - skládání účtů

20. 10. 2011

des.jpgPo odvysílání reportáže tv Prima se na sociální síti facebook a různých portálech strhla hotová diskuzní bouře. Nedalo mi to, a proto vznikl tento, v pořadí už druhý článek. Myslím, že pár otázek, které tam jsou, si zatím nikdo asi nepoložil. Hačmor moc potěšilo, že i jeho stránky se v reportáži mihly. Ale čtěte a klidně nám pište své názory a zkušenosti.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Nešvary v kynologii | Komentářů: 24

Likvidace v profi kynologickém světě

6. 10. 2011

jorci-ke-clanku.jpgUž dlouhou dobu sleduju velmi zajímavý případ. Nedávno se objevila i krátká reportáž v tv Nova, kde si stěžovali chovatelé jagteriérů na dikriminaci svých chovů. Tento článek  s tím souvisí. Hlavní roli hrají totiž stále stejní vysoce postavení kynologičtí funkcionáři.  Je to stále nevyřešený případ, a když mi chovatelé jorkšírů tehdy začali líčit rozpad klubu a zlou Helenu, která za vším stojí, nějak jsem tomu nemohla uvěřit. Znám jí totiž dlouhou dobu, jako čestného člověka, kterému šlo o kvalitu chovu a tento záměr se snažila prosadit. Není však člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Z vlastní zkušenosti vím, jak mnoho dělají známosti, jak se dokáže napsat hodnocení psu, který ani není vystavován a nikdo si neuvědomuje dopad na dané plemeno.  Když jsem sama občas udělala podobnou zkušenost, skončila jsem s chovem.  A tak se dostávají do chovu vadní jedinci, hlavně, že daný rozhodčí je kámoš..... . Nedávno mi kamarádka Jarka líčila svůj zážitek ze svodu, který absolvovala se svým prvním papírovým psem. Opět známosti, nenávist, párkrát se jí dostalo zlého slova.  Měla pocit, že jde mezi pejskaře, kterým záleží na daném plemeni a všichni budou mezi sebou slušní. Holt, ještě není kynologicky otužilá.  A tak nám budou dál vítězit známí, klidně s horšími jedinci, ale přínos do chovu bude smeten, protože nevraživost zvítězí. Já se ptám, kam spěje takový chov?Tenhle případ je však ještě horší.......

 
Celý příspěvek | Rubrika: Nešvary v kynologii | Komentářů: 9

Psí psycholog? Dnes i prý lidský psycholog?

2. 10. 2011

Po zbůsobu Ameriky, tam, když je problém, vyhledám tedy pomoc. Jak to funguje u psů, je však otázka. I v našem státě jednoho takového psího psychologa máme a znám dost případů, kdy se na něho majitelé psů obrátili, ale výsledek byl poněkud diskutabilní. Nevím, proč tomuto takzvanému odborníkovi například televize dělá mocnou reklamu. Já se ptám, kolik  vlastních psů provedl úspěšným výcvikem, zakončeným řádnou zkouškou. Má vůbec nějaké kynologické vzdělání? Lze tak úplně srovnávat chování vlka, žijícího ve smečce a domestikovaného psa, žijícího v rodině většinou solo svého živočišného druhu? Nelze. Je mi jasné, že jeho příznivci budou po přečtení tohoto článku v opozici, ale je to jejich právo a rozhodnutí. Lze předělat tisíce psů, jak tento člověk uvádí? Víc se dočtete ve článku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Nešvary v kynologii | Komentářů: 22