Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na téma - klíšťata

19. 4. 2011

srovnávací studie    Hele co jsem vyčuchala! Tak já to chci dělat amatérsky a on to už někdo udělal za mne. . . akorát mi nejde do hlavy, proč to ausgerechnet, u našich koček nefunguje!!! Takže ještě budu experimentovat s esenciálními oleji (tea tree, levandule, skořice a hřebíček; to by bylo, aby se z toho klíšťata nepoblila!).  R.

img_1119--2-.jpg

Klíště obecné  - Ixodes ricinus.  Víte že klíště dokáže hladovět celý rok. A víte, jak si nás najdou? Na předních nohách mají Hallerův orgán, kterým detekují CO2, který produkují všichni teplokrevní savci. (zdroj Wikipedie)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

voňyvý obojek

(lenka a draci, 15. 5. 2012 6:43)

mně jednou dal prodavač ve zverimexu ke spreji na klíšťata jako bonus nějaký ekolopgický obojek, protože ho prý nikdo nechtěl a nikdo mu nevěřil. byl to newuvěřitelný výrobek, zelený a pronikavě voněl po hašlerkách rozpuštěných v alpě a stříknutá peprmintem. prostě síla. nosila ho Čita, byla cítit na dálku, ale nejméně rok si jí nevšimlo klíště, blecha a komáři se vyhýbali obloukem. obojek sloužil dvě sezony, pak jsem měla na podzim záchvat ho vyhodit a mrskla jsem ho venku do roští. na jaře ho Čita našla a vítězoslavně mi ho donesla, že ho che nosit. On pořád voněl celou směsí mentolových záležitostí, tak jsme jí ho natáhla na krk, koupila sprej a fungovali jsme dál

Re: voňyvý obojek

(Eva Hačmor, 15. 5. 2012 11:01)

Ale jo, obojek pouze odpuzovací může fungovat velmi kvalitně, používala jsem se kdysi u kocourů i u psů. Pak se nějak ztratily z trhu, jak píšeš, prostě lidi to neznají, tak nekupují a tím to nenakupují obchodníci. Cena bývá velmi nízká, divím se, že to lidi nechtějí.