Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životní zkušenosti

Příspěvky

Šklebani a zvířata

15. 3. 2012

dsc00289.jpgNaše čtenářka  a moje zákaznice paní Eva, po přečtení hačmořího článku Pes pokousal, ale vinu nese člověk, nám napsala své zkušenosti s tímto problémem. Všichni jsme se s tím někdy setkali, kdy je naše zvíře doslova dáno v plen šklebanovi. A kdo je škleban?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Životní zkušenosti | Komentářů: 2

Jak odradit potomka, aby chtěl psa

2. 10. 2011

tomik--1-.jpgChce vaše dítko pejska, argumentuje tím, jak bude chodit venčit a celkově se starat. Bydlíte v bytě a vůbec se vám toto přání nechce splnit? Bojíte se, že přes vaše pracovní vytížení a potomkovu nespolehlivost, bude nakonec vše jen na vás? Čtěte následující řádky. Osvědčená metoda, jak potomek rozhodně ztratí zájem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Životní zkušenosti | Komentářů: 23

Můj život s alergií, aneb, jak na tu mrchu

9. 6. 2011

Asi v pěti letech se u mne projevila senná rýma. Měla jí moje matka, tak jsem měla velkou naději prosmrkat se celým životem. Diagnóza: dědičná alergie na pyly. Zkoušelo se vše možné, jenže nic nezabíralo. Od dubna do konce září, kdy si všichni užívali, bylo pro mne někdy hodně kruté období. Neustále tekoucí nos, svědící oči a patro, později astma. Všechny pylové a jiné testy vycházely negativně. A jak to bylo dál?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Životní zkušenosti | Komentářů: 3

Buď se chcete léčit, anebo uzdravit. Je to vaše volba

3. 6. 2011

Rozhovor Ondřeje Hošta s MUDr Janem Hnízdilem, který se věnuje psychosomatice a celostní medicíně

 
Celý příspěvek | Rubrika: Životní zkušenosti | Komentářů: 1

"Co by tomu lidi řekli", aneb život v novém věku.

8. 5. 2011

Zvolna se začínáme dostávat do doby, kdy si moudří dělají, co chtějí, co vyhovuje jim, nenechávají se svazovat konvencemi z minula. Ti nemoudří, kteří na sobě nepracují a nevnímají, že okolo nich se toho mnoho změnilo, si vlastně nejen usilují o zdraví, jak fyzické, ale i duševní, tak jejich život je v podstatě nudný, okolí  a rodina je nemusí. Jedna z předpovědí dokonce praví, že nový věk poznáme podle toho, až lidé nebudou uzavírat sńatky a ženy  začnou víc pečovat  o své psy, než o rodinu. Neděje se tak? Shlukování se davu, je cílem jednotlivců, kteří stále ještě podléhají kolektivnímu myšlení. Tito jedinci do nového věku prý nepostoupí, ale to zde řešit nebudeme. Zde je pár postřehů z mého života.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Životní zkušenosti | Komentářů: 4

Je vhodné nechat venčit psa naším potomkem?

7. 4. 2011

Další aktuální téma, mohlo by se dost často předejít pokousání, ztrátě a dalším problémům. Svěřit psa malému dítěti je holý nesmysl, nezvládne ho fyzicky ani psychicky. Argument, že pes je hodný a vychovaný zde neobstojí. Svěřit psa adolescentovi je mnohdy až nebezpečné. Několik příkladů, kdy se to vymklo a na vině byli jednoznačně rodiče si můžete zde přečíst.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Životní zkušenosti | Komentářů: 2

Pes pokousal, ale vinu nese člověk

6. 4. 2011

Poslední útok psů na malou holčičku, mne a kolegyni Alenku zvedl ze židle. A tak nám to nedalo a vznikl tento příspěvek.  Opět se v televizi rozvířily emoce proti určitému plemeni psů a vůbec nikoho nenapadlo, pozastavit se nad neuvěřitelným chováním matky holčičky. Podle nás, má právě ona lví podíl na celém neštěstí, protože zanedbala péči o osobu svěřenou. Stejně tak by si zasloužila trest majitelka psů. Čtěte dále a myslíme, že nám dáte za pravdu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Životní zkušenosti | Komentářů: 21