Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje cesta do pravěku

8. 6. 2011

 img_1474--2-.jpg

 Když už se věnujeme na našich stránkách i cestám do minulosti a různým hádankám, které halí čas rouškou tajemna. Moje cesta na sever by měla být stylová. Dalo by se říci, že jsem cestovala prostorem i časem.  Jela jsem se vykoupat do vod třetihorního moře. A tak, po uši naložená ve slaném bujonu miocénu, jsem mohla představovat, kteří draci a potvory se v téhle polévce proháněli přede mnou.

Nevěříte? Stačilo dojet do jednoho lázeňského místa v naší republice, kde se nabízí koupele ve vodě z hlubinných vrtů. Ty jsou až půl kilometru hluboké. Z nich je čerpána minerální voda, která zde byla uzavřena v písčitých vrstvách usazenin mohutného, jílovcového souostroví teplého moře z dávnověku třetihor.  Koncentrace minerálních látek je mnohem větší než v mořské vodě a obsah jódu je vyšší mnohonásobně 18-47 mg/l, v moři jen 0,06 mg/l. Pro tyto vlastnosti je tahle solanková jodo-bromová voda vhodná k léčbě pohybového ústrojí dětí i dospělých, gynekologických a neurologických onemocnění, léčbě dětských kožních alergií a atopických ekzémů. Jedním slovem blahodárný zázrak.

 A pak že nám chybí moře. My ho máme, jen se o něm moc neví. Mořská voda se užívá ve vaně a tak si tu vlnobití a písek neužijete, ale zase se nemusíte obávat vln tsunami.

Od utajeného „moře zdraví“ u Ostravy zdraví   Alena

 img_1470--w-.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aha,

(mimišák, 9. 6. 2011 13:45)

neprásknu to - ale známější je Darkov.
"Tam" se točily taky pořady "neváhej a toč!" a je tam čilý noční život.
Hezký pobyt!

Re: Aha,

(Alena, 10. 6. 2011 12:29)

Správná odpověď! Ale neplacenou reklamu nedělám, tak to necháme dál jako hádanku.

Moře

(Eva, 8. 6. 2011 7:52)

Trochu závidím:-)))))))

Re: Moře

(Alena, 10. 6. 2011 12:24)

Neboj, přivezu vzorek. Je tu novinka "Jodobromový krém" to musíme taky vyzkoušet :-))