Jdi na obsah Jdi na menu
 


BORŮVKY ZLEPŠUJÍ ZRAK

18. 6. 2011

 

Borůvky zlepšují zrak

  • Databáze informací:

Zrak patří k základním lidským smyslům, který nám umožňuje pozorovat svět kolem nás. Přestože zdravé oči považuje většina z nás za naprostou samozřejmost, často se o své oči dostatečně nestaráme nebo je značně přepínáme.

Tak například zjištění, že borůvky mají vysoké množství vitamínu C a množství přírodních antioxidantů, vedlo výrobce krmiv k tomu, že se je snaží do některých krmiv přidávat, aby se psí organismus tolik "nezanášel" toxickými látkami (to je zjednodušeně řečeno funkce antioxidantů).
view counter

Pravidelné oční prohlídky a zdravý životní styl jsou základem prevence očních onemocnění. Pro zdravé oči jsou rovněž důležité antioxidanty. Ty působí proti volným radikálům, které mohou způsobit cévní změny ve žlutém bodě oční sliznice a vedou k jeho degeneraci. Unaveným očím dodávají novou energii především borůvky, které obsahují vysoké množství anthocyanosidů. Ty pak pomáhají obnovovat buňky žluté skvrny na sítnici.

Studie dále prokázaly, že anghocyanosidy zlepšují ostrost zraku a adaptaci na změnu světelných podmínek při diabetické retinopatii, degenerativních změnách sítnice, poruchách vidění za šera i ve tmě, chabozrakosti, krátkozrakosti a zeleném zákalu.

Borůvky jsou pro zrak skutečně jedinečné, ale bohužel obvykle nebývají k dispozici čerstvé po většinu roku. Najdeme je však v kompotech, ve šťávách i jako součást čajů. Anthocyanosidy z borůvek nalezneme též v některých přípravcích v lékárnách kde mohou být obsaženy společně i s některými dalšími aktivními látkami, ke kterým patří například lutein extrahovaný z květu měsíčku, zinek, vitaminy A a C, právě tak jako selen. Vždy je však lépe se o možnosti užívání přírodních prostředků na zlepšení zraku předem poradit a domluvit s lékařem nebo lékárníkem.
(pak)
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář