Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novodobý kynolog , jeho pes a vše okolo

23. 6. 2013

Novodobý kynolog, jeho pes a vše okoloref.-pes.jpg

 Zamyšlení kam nám to všechno spěje:-) Článek je o imaginárním psu i majiteli, o lakování drápků, klikrech, debatách na netu a jiných pitomostech:-). Posbíráno od různých lidiček, co se točí okolo psů.

 

 

Jsem moderní kynolog, takže nejenže nevím, co toto slovo znamená,prostě mne to nezajímá, ale dost často ho píšu i měkkým i, abych byla in a zapadala v netových diskuzích do kolektivu. Mám psa, je to moderní, dobře se prosazuju na netu a mohu ukázat, že na to mám. Na tom zvířeti, mi až tak nezáleží, ale dobře mne prezentuje, lidi mi závidí a jsem středem pozornosti.

Ráno psa nechám odvézt do psí školky, kde podstoupí masáž, nalakují mu nehty a celkově mi psa upraví, aby mi nedělal ostudu. Jen mi hodí do mailu, který odstín laku bude ladit s módním obrazcem na srsti a já si skočím na to samé, musíme přece být oba dokonalí. Taky je dobře, že je od čokla pár hodin klid. Cestou ze svého "vystajlování" se stavím v obchodě s psími oblečky.  Prodavačka je naprosto nemožná.  Proč nemá na počítači otevřený program ze světových, módních psích přehlídek? Co mi taková čůza může nabídnout? Jdu jinam.

V dalším obchodě jsem spokojenější, zde se opravdu snaží, zboží je kvalitní a značkové. Kýžený program na pc je připravený.Tasím mobil a vybraný model hned posílám přátelům na sociální sítě. Už vidím, jak blednou a je mi fajn. Šetřit nemusím, nevdávala jsem se, abych musela šetřit. Vybrala jsem lehký maskáčový oblek, jdeme tento týden na kurz výcviku. Obleček mne nadchnul, pořídila jsem ještě pár maličkostí. Malý dalekohled a pár ručních granátů , které lze k oblečku připevnit. Ještě několik pyžámek, ve školce mají odpolední spánek a nemůže spát v tom samém, a jdu do dalšího obchodu.

Zde vybírám klikr, el. obojek a dalších několik užitečných věcí. Fakt to funguje. Moc se mi líbilo, když jsem to viděla přímo na hodině výcviku pro začátečníky. Jo, ještě pamlskovník a značkové pamlsky. Minule ten náš pes sežral při výcviku snad kilo, pak mi to vyhodil v autě. Ale zpátky k výcviku, v jedné ruce klikr, v druhé ovládání od el. obojku a klik a pic a pes poslouchá. Někteří čoklové sice ječeli a jeden i zdrhnul a už se nevrátil, ale jinak jsem byla příjemně překvapená. Takové ty kecy, že pes by měl všechno dělat rád a pomalu se učit, no, kdo by měl na to čas.

A hele, kámoška, tak skočíme na oběd. Pochopitelně hned hodím fotky na sociální sítě, co jsme si daly. Možná pak skočíme na masáž, tmusíme si odpočinout a něco pro sebe udělat. Fotky hodím na sociální sítě, jak jinak.

To nám to uteklo, člověk je v jednom kole. Za chvíli mi přivezou psa ze psí školky. Maličko si odpočinem a pojedem na kurz poslušnosti a socializace. Trochu nuda, ale kde jinde se prezentovat, jak se náš pes má skvěle a co pro něho děláme. Ještě mrknu na sociální sítě, jak si vedou mé dnešní fotky. 

To si představte, že v supermárketu mi nějaká baba říkala, abych přispěla na slepecké psy, když mám tak velký nákup. Hned jsem jí sjela, může si tam hodit něco sama, mne tihle psy nezajímají. Kdo uvidí, že jsem přispěla? Nikdo.

Přijela jsem se psem z kurzu. Všichni teda zírali. Slečna, co vedla hodinu minule, byla vystřídána nějakým mužem. Přišel, kouknul na mne a mého psa a zavelel - svlíknout! Sice se mi to zdálo podivné, ale poslechla jsem, stáhla své malinkaté body a vyšpulila na něho své loni dělané čtyřky. Celý zrudl, pravil, že myslel psa a že děkuje za ukázku. Psa jsem svléknout odmítla, tak mne z hodiny vyhodil. Odešlo nás víc. Moderní výcvikové pomůcky se mu nelíbily a on se nelíbil nám.

Jsem pěkně utahaná za celý den. Právě přišel ten můj a chtěl něco teplého k jídlu a co jsem prý dělala celý den? Docela mne naštval. V lednici má jogurty, mražená jídla a zeleninu. Nejsem žádná služka a večer má náš pes grilovací párty, jak mám všechno stihnout, to teda nevím. Fotky pak dám pochopitelně na sociální sítě.

Z vět, které skutečně byly vyřčeny, pro  vás zpracoval Hačmor.

Foto: net

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

děs a běs

(šišmová, 26. 6. 2013 10:40)

děs aběs nic lepšiho mě nenapadá-pes je živá cítíci bytost-neplétte si ho prosím s gaučem.....nebo jinými věcmi....

Re: děs a běs

(Eva Hačmor, 26. 6. 2013 11:38)

Myslím, že takoví lidé mají spíš psa, jako například drahý mobil nebo něco podobného. Jeho duši a potřeby prostě neberou.

K smíchu nebo k pláči

(drahuš, 26. 6. 2013 9:08)

Vyloudil se mi úsměv na tváři,ale nebyl to úsměv co by měl přejít ve smích.Bohužel skutečnost těchto rádoby kynologů a dnešních pejskařů kteří maj prachy a tak si koupí živou bytost je stále více populární.

Re: K smíchu nebo k pláči

(Eva Hačmor, 26. 6. 2013 11:36)

Bohužel máš pravdu.

Psík má byť psíkom

(Jarmila Tkáčová, 25. 6. 2013 15:42)

No veru neviem či sa smiať alebo plakať veď aj zvieratká majú svoje prirodzené životy a netreba z nich robiť nejaké maškary psík má byť psíkom a žiť svoj šťastný psí život a nie nejakou opicou ktorú z neho robíme všetkého veľa škodí aj prehnané krášlenie

Re: Psík má byť psíkom

(Eva Hačmor, 25. 6. 2013 16:05)

Přesně tak. Lakování nehtů opravdu pes k životu nepotřebuje. Je to jen hloupá móda. Stejně, jako různé jiné pitomosti.

Celebrita ?

(Eliška, 25. 6. 2013 14:14)

Novodobý kynolg nebo současná celebrita - to je asi v tomto případě jedno. Důležité je co je módní , co je na sociálních sítích a o čem píše bulvár.
Módní je mít psa, módní je všechno co má tzv. dobrou značku. Módní ovšem není o někoho se starat, dávat mu svoji péči a lásku...
Tak tu teď koukám na toho mého téměř 15-letého pejska a hlavou mi běží všechno, co jsme spolu prožili, a doufám, ještě prožijeme. A že nám spolu bylo bez psí školky, nalakovaných nehtů, módních výstřelků i výcvikových pomůcek dobře, na to vemte jed !

Re: Celebrita ?

(Eva Hačmor, 25. 6. 2013 14:37)

Krásně napsané, Eliško, važme si každé chvilky s naším psem a nedělejme z něco ubožáka. Díky za krásný komentář.