Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morganovy zážitky

8. 3. 2012

 Z mého týdnemorgan-2.5.2011.jpg

 Začíná jaro a pěkně pelichám a jelikož nemohu dělat ostudu a můj kožich je naše reklama, když máme tolik let salon, tak mne panička vypíglovala, trenky mi nastříkala kondicionérem, že mi voní i kulky:-D .  Nechápu tenhle nešvar,  jenže znáte to, prý s MAGIC LISS, to jde lépe a vypadám skvěle. Tak doufám, že to moje přítelkyně Ema ocení. Demonstrativně jsem kýchal, aby viděla, jak trpím:-D .  Panička vždycky při česání říká, proč prý nemá naháče, když ten nemá žádné chlupaté trenky.
 
Kámoš Charlie, český teriér, mi poslal svou novou partnerku, teda fotku, málem jsme se s paninou potrhali smíchy:-D :-D :-D ,fotak-karlicka-vanoce-11-004.jpg Karlička prostě nemá chybu:-D . Já  málem adoptoval malého knírače. Koukám, kdo to jde na pokec, takový malý šmrdola, chvíli mi lichotil přes plot, tak jsem ho pozval velkoryse dál. Prolezl ke mně do výběhu a docela jsme pokecali. Fajn kluk. Ukazoval jsem mu bejvák a oba jsme vyluzovali takové zvuky nadšení, že panička si myslela, jestli to není fena. Pak mi ho vzala8-o , zjistila z obojku číslo na majitele a hned ho bonzla. Mezitím přišla Ema, taky se jí líbil. Za půl hodiny si ho odvezla jeho panička. Ta moje říkala zaplať Pámbu:-D , přitom, já bych si ho nechal. Prej stačím:-D . Je teda fakt, že jo. Třeba zase Baf, tak se ten kluk jmenuje, přijde.
Taky  musím napsat, co jsem provedl. Ráno, když jde páníček do práce, tak si lehnu na provozovně a dělám, že spím:-D . Párkrát to zabralo, nechal mne tam. Jenže jsem se trošku pak už nudil, tak jsem nahryzal pár krabic se salámy a tím zbortil mýtus o mé dokonalosti:-D . Salámů jsem se teda netknul, ale krabky byly, jak od myší:-D . Paničku málem kleplo, když viděla, jak jsem dvě krabky pěkně vybalil a dlouho uklízela malé kousky. Mám teď přezdívku Velká, chlupatá myš:-D . Vynadáno jsem nedostal, protože jsem se hned letěl mazlit, aby panička viděla, jak jsem byl pracovitý, což jí rozesmálo. Jak mám poznat, kterou krabici vybalit, a kterou ne? Jinak jsem pochopitelně vzorný a nic jsem nikdy nezničil.
Nedávno jsem při značkování mého plotu na zahradě zjistil, jak člověčí soused Míra si značkuje svou kůlničku. Já myslel, jak podepsání svého majetku děláme jen my psi, ale asi to není pravda. Kůlna je hned za naším plotem, tak jsem se přikradl co neblíž, temně zavrčel,
což asi odneslo Mírovo prádlo, a  vyslal svůj podpis k Mírovi. Ten jen vyjekl: " Ty vole!" Zavrčel jsem ještě jednou, aby se vyjadřoval slušně. Mezi námi, Míru děsím děsně rád.
Na pořádné prochajdy mne nyní musí vozit, protože pěší cesty jsou samé bahno a pod vodou a já bych nacucl, byl jako čuně a kdo by mne pucoval?To se mi líbí a jak jde páníček odemknout garáž, vjede do mne taková energie, že jsem schopen se přizabít, než nastoupím. Na první křižovatce nenápadně zkontroluju, jestli jedem tím správným směrem. Směr nalevo - vet, to teda neeeee, směr na Ondřejov - anoooo, budu za chvíli v lese. Vystřelím z auta, jak páníček zastaví. Konečně dlouhá prochajda.  Nechodíme moc po lesních cestách, teda dočasně, protože je všude bahno. To mi trochu kazí náladu, když si nepřečtu poštu od kolegů. Po pár metrech, ale zjišťuju, že i ostatní míjejí cesty, takže má pošta je trochu jinde. Jsem spokojený a  okamžitě odepisuji. Když panička rozhodne, že už půjdem za páníčkem, jsem pro. Někdy ho stopujem, ale tentokrát míříme přímo do mých Lurd, kde pomohu se dřevem. tahoun-morgan-4.3.2012.jpgMám postroj a panička mi připřáhne větev a udělá ze mne koníka.  Jistí mne ještě jedním vodítkem, abych jí nepřerazil nohy nebo se nezachytl mezi stromy. 
Zde nám totiž posuňkové povely nefungují, protože jde za mnou a zvukové neslyším, když mi zvuk loni odešel.  Jinak jsme sehraní výborně. Větev dotáhnu k dědaautu, páníček jí znalecky ohodnotí a já jsem pochválen.  A nemyslete, že tahám jen nějaké klacíky, omyl, jsou to docela pořádné kusy. Panička mezitím popadá dech do svých zahulených plic. Rád dělám tuhle práci.

Tak snad jsem vás moc nenudil, mám tu ještě jednu fotku se svou kámoškou Rinou. Věřili byste, že je nám dohromady skoro 26 let? pc130401.jpg

Váš dědík Morgan

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výborné

(František, 8. 3. 2012 10:01)

prý jsem se chechtal ještě v noci při spánku. Morgane, piš víc!

Re: Výborné

(Morgan, 8. 3. 2012 12:21)

Budu se snažit, zas paničce něco nadiktovat:-)))))

Bezva

(Květa, 8. 3. 2012 10:04)

Morgane, připomněl jsi mi našeho pejska, který už není. Díky.

Re: Bezva

(Morgan, 8. 3. 2012 12:20)

To je mi líto, že kolega už není.