Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak rozeznat pejskaře od nepejskaře

9. 1. 2012

Pejskař nebo nepejskař

diana-u-skritku.jpg

 

Zatímco nepejskař je vždy upravený, čistý a přeskakuje případné psí exkrementy štítivě na chodníku, pejskař má v období bahna a nepřízně počasí obtištěné tlapky na různých částech těla. Jeho oděv zdobí chlupy jeho miláčka, někdy je vše dodekorováno zaschlou slinou. Pejskař exkrement na chodníku ohodnotí znaleckým pohledem, protože hned ví, jak byl neznámý pes krmen, jestli nemá zdravotní obtíže a v případě přistání v exkrementu nezahazuje boty a nejde dál bos, nýbrž botu někde na příhodném místě opucuje, ale většinou ani nenadává. Ví, že šlápnout do psího exkrementu přináší štěstí.

Zatímco kapsy oděvu nepejskaře jsou čisté, pejskař vytahující kapesník, vysype něco pamlsků, pytlík na případný exkrement a často vypadne i aportek, kartáč nebo tabletka na odčervení. Kapesník většinou používá pejskař i pes.

Auto nepejskaře je rovněž čisté a vhodné pro další spolujezce. Pejskařovo auto bývá poťapané, skla oken jsou s otisky nosu miláčka, chlupy nechybí nikde. Nějaký ten pamlsek se také najde, aportíků bývá víc. Nechybí náhradní vodítka a jiná výbava, celkově je auto uzpůsobené psímu kotci. Nechybí misky, láhve s vodou a krmivo. Toto auto nebývá pro spolujezce příliš vhodné, někdy by se spolujezcem pes ani nesouhlasil, proto pejskař pasažéry většinou nebere.

Zatímco nepejskař se zajímá o módní trendy a chodí rád dobře oblečen, pejskař rozděluje své oblečení na psí a mezi slušné lidi. Většinou nosí první variantu, nevyplatí se převlékat. Módní trendy ho neberou, na cvičáku to nikdo neocení a při prochajdě v lese a lukách, také ne. V době odchovů štěňat, chybí většinou pejskaři v botách tkaničky, nebo má jen jejich žalostné zbytky.

Oblečení a obuv tedy nakupuje funkční, pohodlné a takové, kde jsou chlupy dobře smést. Dnešní trend, kdy se na výstavě pejskaři snaží být slušně oblečeni a sladěni se svým miláčkem vede k tomu, že se pak známí nepoznají mezi sebou. Psům je to jedno.

Zahrada nepejskaře se pozná na první pohled. Všude dokonalý trávník, květiny jsou tam, kde je nepejskař vysadil. Jeho stromy nejsou okousané a poddolované. Jeho jezírko zdobí lekníny. Pejskař většinou nemá jezírko, protože by tam pes ležel spokojeně celé dny. Navíc zahradu nestíhá, musí na cvičák nebo kynologickou akci. Zahrada pejskaře bývá plná praktických děr, vykopaných pracovitým psem, kde si případný zloděj zlomí nohu. Květiny jsou jinde, než je žádoucí, psovi se nelíbily, tak je vytrhal, zahrabal nebo jim jiným způsobem zneuchutil pobyt v jeho zahradě.Zahrada je plná schovek, kam si pes odkládá jídlo či hračky na horší časy.

Tak mu velí pradávné geny a rozumný pejskař schovky toleruje. Pejskařova zahrada mívá i umně vyhrabaná lůžka, kde rád pes odpočívá.

 

Nepejskař mi nikdy neměl dráždit pejskaře nevhodnými větami na účet jeho miláčka. Pak se pejskař stává někdy osobou protivnou a agresívní. Mnohdy právem.

Pejskař prezentuje svého miláčka na webu, blogu nebo facebooku a dalších portálech. Pes, který není prezentován, není cool. Pejskař vždy nosí v mobilu fotku svého miláčka.

Nepejskař oproti tomu málokdy zakládá web pro prezentaci manželky, dětí......, možná výjimku tvoří jeho auto. Nepejskař málokdy nosí v mobilu fota svých bližních.

 Pejskař vydělává, aby mohl dopřát svému psovi,

rodina bývá lehce odsunuta. Na dovolenou moc nebo vůbec nejezdí, nerad opouští svého psa a i při krátkém jeho opuštění, má špatné svědomí, že pes doma trpí. Nepejskař si dovolenou užívá i několik týdnů. Návštěvy nepejskaře u pejskaře by měly být krátké, nejsou pro pejskaře přínosné a zdržují ho od jeho miláčka. Nepejskař by chlup v kávě měl diskrétně vyndat a víc nekomentovat. Pejskaři nevadí.  Předloženou krmi by měl konzumovat s chutí, i když si vyslechl, že zrovna tohle psovi nechutná. Nemusí se bát, opravdu se toho pes netknul.

 

Oproti tomu návštěva pejskaře u pejskaře je přínosná a dá se hodiny a hodiny probírat, čí miláček je dokonalejší, příjemně se zdrbnou ostatní pejskaři. Chlup v kávě nevadí nikomu. Velmi vhodné je, když pejskař přivede i spřáteleného psa, aby si jeho pes mohl také popovídat.p8111561.jpg

Nepejskař mi nikdy neměl pejskaře stavět před rozhodnutí, buď on nebo pejskařův pes. Nikdy nevyhraje.

Pejskařovi sousedi vědí, že volání, miláčku, patří psovi. Nepejskař se většinou takto neprojevuje.

Domácnost pejskaře je naopak lépe udržovaná, protože mop a vysavač jsou stále v pohotovosti.

 

I když je toho ještě mnohem víc, snad jste se nepejskaři i pejskaři trochu pobavili a to byl účel tohoto článku. Zatím, co vznikal, otírala jsem si zaslintané prsty ze zabahněného aportu do kalhot. Psích. Posléze jsem se špatným svědomím odjela ve psím oblečení do Teska na nákup. Převlékat se přece nemá smysl i pejskaři tam nakupují a musím se pozdravit i s jejich psy, čekajícími venku.

Autor Eva

Můj Morgan nedal jinak, tak ještě jedna porce smíchu, kterého není nikdy dost:www.hacmor.cz/clanky/editorial/drobky-z-meho-obchodu/morganovy-zazitky.html

Pro obrovský úspěch tohoto článku, moc děkuji, je zde další zábavný o nás, pejskařích.

 

 foto Hačmor - Diana

 archív Eva - Ema + Morgan

                       Jackie + Morgan

 Pro pejskaře pamětníky jsem připravila článek o psím vercajku.

A troška z mého života:www.hacmor.cz/clanky/vase-clanky--piste-sve-zkusenosti-a-zazitky/psi-historky/psi-te-rozhodne-neuzivi--mila-dcero--aneb-nikdo-neni-prorokem.html

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pejskař nebo nepejskař

(Marcela, 26. 2. 2014 20:29)

Chybí snad už jen závěrečná "třešnička na psím dortu" - hysterická (ne)pejskařka zběsile chytající svého miláčka do náruče, když se k němu řítí váš třikrát menší hafínek opačného pohlaví lačný pozdravit svého psího kámoše a vzápětí v prudkém manévru za kvílivého jekotu hysterické paničky nabírá kurz zpět ke svému nezodpovědnému páníkovi..;-)

Re: pejskař nebo nepejskař

(Eva Hačmor, 27. 2. 2014 10:31)

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))), TAK NĚJAK:-)

SMEKÁM

(JANA, 28. 1. 2014 9:53)

LÉPE VYSTIHNOUT POZICE PEJSKAŘŮ A NEPEJSKAŘŮ SNAD UŽ ANI NEJDE. PO CHVILCE PŘEMÝŠLENÍ JSEM SE POZNALA. DÍKY

Re: SMEKÁM

(Eva Hačmor, 29. 1. 2014 12:31)

Děkuji já, za hezký komentář. Tohle psaní mi přímo tryskalo z pod prstů:-)

Hezký článeček

(Alena, 20. 10. 2013 15:44)

Musím pochválit, je to velice hezký, s humorem napsaný článeček.

Re: Hezký článeček

(Eva Hačmor, 20. 10. 2013 18:19)

Děkuji, výborně jsem se při psaní bavila:-).

Hezký článeček

(Alena, 20. 10. 2013 15:43)

Musím pochválit, je to velice hezký, s humorem napsaný článeček.

je to přesně tak...

(Marie-útulek Maršovice, 31. 3. 2013 23:51)

Jen tak jsem brouzdala na hačmoru a četla znova některé starší články...tohle je pravda pravdoucí do puntíku, tak jsem ti to sem Evi musela napsat. Ti naši chlupatí kamarádi nás obohacují každý den už jenom tím, že jsou...

Re: je to přesně tak...

(Eva Hačmor, 1. 4. 2013 11:25)

Díky, Maruško, za krásný komentář. Bez nich by byl život moc chudý.

pejskař nebo nepejskař

(Jana, 21. 10. 2012 17:43)

To je zábavný a pravdivý článek ,hezky jsem se pobavila, patřím mezi pejskaře a pejsky nade vše miluji.Krásný článek

Re: pejskař nebo nepejskař

(Eva Hačmor, 22. 10. 2012 7:08)

Moc děkuju za chválu, jsem ráda, že se Vám článek líbil. Přeju hodně psí lásky.

To nemá chybu !!!!!!!

(Merlin, 29. 9. 2012 9:49)

Za napsaní článku dávám jedničku s hvězdičkou. Je to fakt BOMBA :)

Re: To nemá chybu !!!!!!!

(Eva Hačmor, 29. 9. 2012 12:19)

Moc děkuju, Merline.

Většinou pravda, ale úvod -error.

(Zuzana, 28. 9. 2012 0:51)

pejskaři po svých psech uklízejí, opravdu neschvalují exkrementy na chodníku a na "pejskaře-prasata" od srdce nadávají, zvlášť když sbírají každý bobek po svém psovi. Určitě najásejí štěstím, když šlápnou do exkrementu, botu utřou, ale radost z toho nemají ,-)

Re: Většinou pravda, ale úvod -error.

(Eva Hačmor, 28. 9. 2012 7:29)

Je mi líto, že to berete takto, ale doporučuju číst ještě jednou. Nepiši, že pejskař jásá, když náhodou...... , ale, že znaleckým okem vyhodnotí, což je fakt. On se totiž článek týká těch pejskařů, co tu byli a budou. Neplést si s majitelem psa. Ono je to trochu jiné, my propadlí kynologii to prostě berem jinam. Článek není o exkrementech na chodníku:Zatímco nepejskař je vždy upravený, čistý a přeskakuje případné psí exkrementy štítivě na chodníku, pejskař má v období bahna a nepřízně počasí obtištěné tlapky na různých částech těla. Jeho oděv zdobí chlupy jeho miláčka, někdy je vše dodekorováno zaschlou slinou. Pejskař exkrement na chodníku ohodnotí znaleckým pohledem, protože hned ví, jak byl neznámý pes krmen, jestli nemá zdravotní obtíže a v případě přistání v exkrementu nezahazuje boty a nejde dál bos, nýbrž botu někde na příhodném místě opucuje, ale většinou ani nenadává. Ví, že šlápnout do psího exkrementu přináší štěstí.

koňák VS nekoňák

(Martina, 21. 3. 2012 10:06)

Krásný článek, jen jsem si místo psího miláčka živě představila toho svého - o trošku většího - no, ano...koně. Bavila jsem se. Sedí to totiž naprosto stejně, tedy krom auta - jelikož mám jen malou "nákupní" toyotku, beru do svého auta výhradně členy rodiny a přátele, zatímco můj miláček čeká spokojeně v ohradě, až nakoupím pamlsky, mrkvičku a vrátím se :-)

Re: koňák VS nekoňák

(Eva, 21. 3. 2012 17:34)

Tak jsem si představila vašeho miláčka v tom autě:-)))))). Máte pravdu, sedí to i na koňáky. Možná někdy trochu příjemněji voníte. Takový zapařený pes, nic moc:-))). Díky za hezký komentář.

OOOOJEEEEE

(Jirka Novák, 20. 2. 2012 20:12)

Kdy jste byli u nás doma ????
http://beauceronmilin.netstranky.cz/

Re: OOOOJEEEEE

(Eva, 21. 2. 2012 7:50)

Hačmor vidí všude:-))))))))))))))))))

pejskařský článek

(bufi, 17. 2. 2012 19:50)

Prostě geniální ... :-)))


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující »