Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak rozeznat pejskaře od nepejskaře

9. 1. 2012

Pejskař nebo nepejskař

diana-u-skritku.jpg

 

Zatímco nepejskař je vždy upravený, čistý a přeskakuje případné psí exkrementy štítivě na chodníku, pejskař má v období bahna a nepřízně počasí obtištěné tlapky na různých částech těla. Jeho oděv zdobí chlupy jeho miláčka, někdy je vše dodekorováno zaschlou slinou. Pejskař exkrement na chodníku ohodnotí znaleckým pohledem, protože hned ví, jak byl neznámý pes krmen, jestli nemá zdravotní obtíže a v případě přistání v exkrementu nezahazuje boty a nejde dál bos, nýbrž botu někde na příhodném místě opucuje, ale většinou ani nenadává. Ví, že šlápnout do psího exkrementu přináší štěstí.

Zatímco kapsy oděvu nepejskaře jsou čisté, pejskař vytahující kapesník, vysype něco pamlsků, pytlík na případný exkrement a často vypadne i aportek, kartáč nebo tabletka na odčervení. Kapesník většinou používá pejskař i pes.

Auto nepejskaře je rovněž čisté a vhodné pro další spolujezce. Pejskařovo auto bývá poťapané, skla oken jsou s otisky nosu miláčka, chlupy nechybí nikde. Nějaký ten pamlsek se také najde, aportíků bývá víc. Nechybí náhradní vodítka a jiná výbava, celkově je auto uzpůsobené psímu kotci. Nechybí misky, láhve s vodou a krmivo. Toto auto nebývá pro spolujezce příliš vhodné, někdy by se spolujezcem pes ani nesouhlasil, proto pejskař pasažéry většinou nebere.

Zatímco nepejskař se zajímá o módní trendy a chodí rád dobře oblečen, pejskař rozděluje své oblečení na psí a mezi slušné lidi. Většinou nosí první variantu, nevyplatí se převlékat. Módní trendy ho neberou, na cvičáku to nikdo neocení a při prochajdě v lese a lukách, také ne. V době odchovů štěňat, chybí většinou pejskaři v botách tkaničky, nebo má jen jejich žalostné zbytky.

Oblečení a obuv tedy nakupuje funkční, pohodlné a takové, kde jsou chlupy dobře smést. Dnešní trend, kdy se na výstavě pejskaři snaží být slušně oblečeni a sladěni se svým miláčkem vede k tomu, že se pak známí nepoznají mezi sebou. Psům je to jedno.

Zahrada nepejskaře se pozná na první pohled. Všude dokonalý trávník, květiny jsou tam, kde je nepejskař vysadil. Jeho stromy nejsou okousané a poddolované. Jeho jezírko zdobí lekníny. Pejskař většinou nemá jezírko, protože by tam pes ležel spokojeně celé dny. Navíc zahradu nestíhá, musí na cvičák nebo kynologickou akci. Zahrada pejskaře bývá plná praktických děr, vykopaných pracovitým psem, kde si případný zloděj zlomí nohu. Květiny jsou jinde, než je žádoucí, psovi se nelíbily, tak je vytrhal, zahrabal nebo jim jiným způsobem zneuchutil pobyt v jeho zahradě.Zahrada je plná schovek, kam si pes odkládá jídlo či hračky na horší časy.

Tak mu velí pradávné geny a rozumný pejskař schovky toleruje. Pejskařova zahrada mívá i umně vyhrabaná lůžka, kde rád pes odpočívá.

 

Nepejskař mi nikdy neměl dráždit pejskaře nevhodnými větami na účet jeho miláčka. Pak se pejskař stává někdy osobou protivnou a agresívní. Mnohdy právem.

Pejskař prezentuje svého miláčka na webu, blogu nebo facebooku a dalších portálech. Pes, který není prezentován, není cool. Pejskař vždy nosí v mobilu fotku svého miláčka.

Nepejskař oproti tomu málokdy zakládá web pro prezentaci manželky, dětí......, možná výjimku tvoří jeho auto. Nepejskař málokdy nosí v mobilu fota svých bližních.

 Pejskař vydělává, aby mohl dopřát svému psovi,

rodina bývá lehce odsunuta. Na dovolenou moc nebo vůbec nejezdí, nerad opouští svého psa a i při krátkém jeho opuštění, má špatné svědomí, že pes doma trpí. Nepejskař si dovolenou užívá i několik týdnů. Návštěvy nepejskaře u pejskaře by měly být krátké, nejsou pro pejskaře přínosné a zdržují ho od jeho miláčka. Nepejskař by chlup v kávě měl diskrétně vyndat a víc nekomentovat. Pejskaři nevadí.  Předloženou krmi by měl konzumovat s chutí, i když si vyslechl, že zrovna tohle psovi nechutná. Nemusí se bát, opravdu se toho pes netknul.

 

Oproti tomu návštěva pejskaře u pejskaře je přínosná a dá se hodiny a hodiny probírat, čí miláček je dokonalejší, příjemně se zdrbnou ostatní pejskaři. Chlup v kávě nevadí nikomu. Velmi vhodné je, když pejskař přivede i spřáteleného psa, aby si jeho pes mohl také popovídat.p8111561.jpg

Nepejskař mi nikdy neměl pejskaře stavět před rozhodnutí, buď on nebo pejskařův pes. Nikdy nevyhraje.

Pejskařovi sousedi vědí, že volání, miláčku, patří psovi. Nepejskař se většinou takto neprojevuje.

Domácnost pejskaře je naopak lépe udržovaná, protože mop a vysavač jsou stále v pohotovosti.

 

I když je toho ještě mnohem víc, snad jste se nepejskaři i pejskaři trochu pobavili a to byl účel tohoto článku. Zatím, co vznikal, otírala jsem si zaslintané prsty ze zabahněného aportu do kalhot. Psích. Posléze jsem se špatným svědomím odjela ve psím oblečení do Teska na nákup. Převlékat se přece nemá smysl i pejskaři tam nakupují a musím se pozdravit i s jejich psy, čekajícími venku.

Autor Eva

Můj Morgan nedal jinak, tak ještě jedna porce smíchu, kterého není nikdy dost:www.hacmor.cz/clanky/editorial/drobky-z-meho-obchodu/morganovy-zazitky.html

Pro obrovský úspěch tohoto článku, moc děkuji, je zde další zábavný o nás, pejskařích.

 

 foto Hačmor - Diana

 archív Eva - Ema + Morgan

                       Jackie + Morgan

 Pro pejskaře pamětníky jsem připravila článek o psím vercajku.

A troška z mého života:www.hacmor.cz/clanky/vase-clanky--piste-sve-zkusenosti-a-zazitky/psi-historky/psi-te-rozhodne-neuzivi--mila-dcero--aneb-nikdo-neni-prorokem.html

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vystizne

(Michal, 11. 1. 2012 14:37)

jestli Vas u nas doma nebo v aute jednou nachytam!!! :-))))))

kdopak mi to kouká domů?

(Lenka s Matýskem, 11. 1. 2012 13:59)

Perfektní!
Já si pořád říkám,že nejsem normální,a hele jsem.Teda normální z pohledu pejskařského:-))
Díky za ten výstižný popis rasy homo pejskař.
Sakra,zase musím vybrat psí chlupy z klávesnice :-)))

Re: kdopak mi to kouká domů?

(Eva, 11. 1. 2012 14:04)

Taky je tam mám:-)))))) a nejen z vlastních zdrojů:-))))), ale i dalších pejsků:-)))))

Bomba

(Michala, 11. 1. 2012 12:53)

Super sepsané...jen nevím kde jsi byla celý můj dosavadní život...že jsem Tě nikde kolem sebe neviděla..když jsi mě tak hezky a přesně popsala .-)))) super ♥

Re: Bomba

(Eva, 11. 1. 2012 12:57)

Díky, pořád tu jsem a na facu:-))))). Vřele doporučuju i třeba Perly mých zákazníků a Jak odradit potomka, aby chtěl psa.

Jak rozeznat pejskaře od nepejskaře

(VěraP, 11. 1. 2012 11:43)

Už dlouho jsem se nezasmála nahlas při čtení o psech. V článku vidím sebe, naše psy i ty druhé (co se jim někdy zvedá žaludek a mnohé nechápou).

Chceš-li zažít opravdovou lásku, pořiď si psa.

Re: Jak rozeznat pejskaře od nepejskaře

(Eva, 11. 1. 2012 12:17)

Přesně, tahle láska, pro mnohé nepochopitelná, je něco víc. Chudí jsou ti, co jí nezažijí.

:-)))

(Kačí+Miša+Tulí+Roník+Wínka, 11. 1. 2012 10:35)

..krásné.. neměnila bych!!! :-)))
.. posíláme pozdrav z podčerchovských lesů.. :-)))

Re: :-)))

(Eva, 11. 1. 2012 12:16)

Ani já ne:-))))). Podívám se na odkaz

Super

(Lucka a smečka, 10. 1. 2012 19:41)

Parádní článek, mě teda pobavil pořádně a navíc jsme v něm viděla sebe :o))))
www.tolugo.com

Re: Super

(Eva, 11. 1. 2012 10:15)

Díky, juknu na Vaše webovky.

to by si měli přečíst všichni

(Ruda a Lus, 10. 1. 2012 20:03)

Perfektní čánek jak kdyby někdo popisoval mě a soužití s mým miminkem

Re: to by si měli přečíst všichni

(Eva, 11. 1. 2012 10:14)

Máme tu i víc povedených článků:-)))))). Je to prostě všude stejné:-)))))))

bezva

(Olga, 10. 1. 2012 20:07)

ani jsem nevěděla, že se známe:O)))))), protože mám pocit, že je to o mne :O))))

Re: bezva

(Eva, 11. 1. 2012 10:13)

Třeba z facu:-)))). Olinka od naháčků:-)))? Díky za chválu.

PRAVDA PRAVDOUCI!!!

(ANAVI, 10. 1. 2012 20:19)

ZNAME SE? ZE JESTE NIKDO ME TAKHLE NEPOPSAL JAKO SPRAVNOU PEJSKARKU!!!!!
DIKY MOC SE TO POVEDLO!!!!!TLESKAM!!!!!!!

Re: PRAVDA PRAVDOUCI!!!

(Eva, 11. 1. 2012 10:11)

Možná se známe i z Hafíků, kde měl před lety Morgan profil, na facu jsme přátelé:-)))))). Ono se to popisovalo samo, protože pejskaři jsou všichni stejní:-))))))

Tuhle jsem se potkala

(Alena, 10. 1. 2012 18:44)

s paní "Mikešovou" v obchodě ve městě. Chvíli jsme na sebe koukaly a pak paní "M" vyhrkla : "Jéé to jste vy??? Takhle oblečenou vás nemůžu poznat!?!" :-)))))

Re: Tuhle jsem se potkala

(Eva, 10. 1. 2012 19:37)

:-))))))), klasika:-)))))))

pejskař

(Jarka a Roky, 10. 1. 2012 15:06)

Ted jsem se opravdu pobavila a představila jsem si své auto a úžas ve tváři kamarádek,které občas svezu a z auta vystupují plné chlupů:-))Evi to se ti povedlo..přesně jsi to vystihla :-))))))