Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak rozeznat pejskaře od nepejskaře

9. 1. 2012

Pejskař nebo nepejskař

diana-u-skritku.jpg

 

Zatímco nepejskař je vždy upravený, čistý a přeskakuje případné psí exkrementy štítivě na chodníku, pejskař má v období bahna a nepřízně počasí obtištěné tlapky na různých částech těla. Jeho oděv zdobí chlupy jeho miláčka, někdy je vše dodekorováno zaschlou slinou. Pejskař exkrement na chodníku ohodnotí znaleckým pohledem, protože hned ví, jak byl neznámý pes krmen, jestli nemá zdravotní obtíže a v případě přistání v exkrementu nezahazuje boty a nejde dál bos, nýbrž botu někde na příhodném místě opucuje, ale většinou ani nenadává. Ví, že šlápnout do psího exkrementu přináší štěstí.

Zatímco kapsy oděvu nepejskaře jsou čisté, pejskař vytahující kapesník, vysype něco pamlsků, pytlík na případný exkrement a často vypadne i aportek, kartáč nebo tabletka na odčervení. Kapesník většinou používá pejskař i pes.

Auto nepejskaře je rovněž čisté a vhodné pro další spolujezce. Pejskařovo auto bývá poťapané, skla oken jsou s otisky nosu miláčka, chlupy nechybí nikde. Nějaký ten pamlsek se také najde, aportíků bývá víc. Nechybí náhradní vodítka a jiná výbava, celkově je auto uzpůsobené psímu kotci. Nechybí misky, láhve s vodou a krmivo. Toto auto nebývá pro spolujezce příliš vhodné, někdy by se spolujezcem pes ani nesouhlasil, proto pejskař pasažéry většinou nebere.

Zatímco nepejskař se zajímá o módní trendy a chodí rád dobře oblečen, pejskař rozděluje své oblečení na psí a mezi slušné lidi. Většinou nosí první variantu, nevyplatí se převlékat. Módní trendy ho neberou, na cvičáku to nikdo neocení a při prochajdě v lese a lukách, také ne. V době odchovů štěňat, chybí většinou pejskaři v botách tkaničky, nebo má jen jejich žalostné zbytky.

Oblečení a obuv tedy nakupuje funkční, pohodlné a takové, kde jsou chlupy dobře smést. Dnešní trend, kdy se na výstavě pejskaři snaží být slušně oblečeni a sladěni se svým miláčkem vede k tomu, že se pak známí nepoznají mezi sebou. Psům je to jedno.

Zahrada nepejskaře se pozná na první pohled. Všude dokonalý trávník, květiny jsou tam, kde je nepejskař vysadil. Jeho stromy nejsou okousané a poddolované. Jeho jezírko zdobí lekníny. Pejskař většinou nemá jezírko, protože by tam pes ležel spokojeně celé dny. Navíc zahradu nestíhá, musí na cvičák nebo kynologickou akci. Zahrada pejskaře bývá plná praktických děr, vykopaných pracovitým psem, kde si případný zloděj zlomí nohu. Květiny jsou jinde, než je žádoucí, psovi se nelíbily, tak je vytrhal, zahrabal nebo jim jiným způsobem zneuchutil pobyt v jeho zahradě.Zahrada je plná schovek, kam si pes odkládá jídlo či hračky na horší časy.

Tak mu velí pradávné geny a rozumný pejskař schovky toleruje. Pejskařova zahrada mívá i umně vyhrabaná lůžka, kde rád pes odpočívá.

 

Nepejskař mi nikdy neměl dráždit pejskaře nevhodnými větami na účet jeho miláčka. Pak se pejskař stává někdy osobou protivnou a agresívní. Mnohdy právem.

Pejskař prezentuje svého miláčka na webu, blogu nebo facebooku a dalších portálech. Pes, který není prezentován, není cool. Pejskař vždy nosí v mobilu fotku svého miláčka.

Nepejskař oproti tomu málokdy zakládá web pro prezentaci manželky, dětí......, možná výjimku tvoří jeho auto. Nepejskař málokdy nosí v mobilu fota svých bližních.

 Pejskař vydělává, aby mohl dopřát svému psovi,

rodina bývá lehce odsunuta. Na dovolenou moc nebo vůbec nejezdí, nerad opouští svého psa a i při krátkém jeho opuštění, má špatné svědomí, že pes doma trpí. Nepejskař si dovolenou užívá i několik týdnů. Návštěvy nepejskaře u pejskaře by měly být krátké, nejsou pro pejskaře přínosné a zdržují ho od jeho miláčka. Nepejskař by chlup v kávě měl diskrétně vyndat a víc nekomentovat. Pejskaři nevadí.  Předloženou krmi by měl konzumovat s chutí, i když si vyslechl, že zrovna tohle psovi nechutná. Nemusí se bát, opravdu se toho pes netknul.

 

Oproti tomu návštěva pejskaře u pejskaře je přínosná a dá se hodiny a hodiny probírat, čí miláček je dokonalejší, příjemně se zdrbnou ostatní pejskaři. Chlup v kávě nevadí nikomu. Velmi vhodné je, když pejskař přivede i spřáteleného psa, aby si jeho pes mohl také popovídat.p8111561.jpg

Nepejskař mi nikdy neměl pejskaře stavět před rozhodnutí, buď on nebo pejskařův pes. Nikdy nevyhraje.

Pejskařovi sousedi vědí, že volání, miláčku, patří psovi. Nepejskař se většinou takto neprojevuje.

Domácnost pejskaře je naopak lépe udržovaná, protože mop a vysavač jsou stále v pohotovosti.

 

I když je toho ještě mnohem víc, snad jste se nepejskaři i pejskaři trochu pobavili a to byl účel tohoto článku. Zatím, co vznikal, otírala jsem si zaslintané prsty ze zabahněného aportu do kalhot. Psích. Posléze jsem se špatným svědomím odjela ve psím oblečení do Teska na nákup. Převlékat se přece nemá smysl i pejskaři tam nakupují a musím se pozdravit i s jejich psy, čekajícími venku.

Autor Eva

Můj Morgan nedal jinak, tak ještě jedna porce smíchu, kterého není nikdy dost:www.hacmor.cz/clanky/editorial/drobky-z-meho-obchodu/morganovy-zazitky.html

Pro obrovský úspěch tohoto článku, moc děkuji, je zde další zábavný o nás, pejskařích.

 

 foto Hačmor - Diana

 archív Eva - Ema + Morgan

                       Jackie + Morgan

 Pro pejskaře pamětníky jsem připravila článek o psím vercajku.

A troška z mého života:www.hacmor.cz/clanky/vase-clanky--piste-sve-zkusenosti-a-zazitky/psi-historky/psi-te-rozhodne-neuzivi--mila-dcero--aneb-nikdo-neni-prorokem.html

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: i takovy i makovy

(Gamba.Tangala, 11. 1. 2012 23:17)

hned v textu:Zatímco kapsy oděvu nepejskaře jsou čisté, pejskař vytahující kapesník, vysype něco pamlsků, pytlík na případný exkrement a .........

To snad ne!

(Jana, 11. 1. 2012 22:18)

Ale, ale, ...nechci napsat něco o potrefené huse... vždyť je to krásný humor !!! A velice laskavý i k nepejskařům...záleží jen na každém, kam se chce zařadit :))

Nikdy jsem se víc nepobavila!!!!!!

(Jana, 11. 1. 2012 22:14)

Slzím...a chechtám se...ještě že tu není můj muž nepejskař...stoprocentní souhlas...a navíc super napsáno...jako od Jirotky nebo od Čapka, či od jiných humoristických autorů...takže veliký potlesk!!!!!!!!!!!!!!!!

Jsem pejskař

(Drahuš, 11. 1. 2012 21:49)

Jsem pejskař a vím o čem se v článku mluví.Je neskutečně pravdivý.I já si někdy připadám jak bezdomovec i když i ten někdy vypadá lépe než já.Mé auto odpovídá přesně popisu v článku a při nakupování v Tesku už si na mně zvykli.Prostě článek od A až po Z neskutečně pravdivý a i jsem se pobavila.Díky.Drahuš a Nick

Nepejskaři se moc nebaví

(MR*, 11. 1. 2012 20:45)

Ha, ha ... na třetí ha to asi nedá. Pletete si snoby, fifleny a nepejskaře. Ale to má asi každá lidská tlupa takový obyčej, že se vymezuje tím, že všechny okolo ponižuje nebo aspoň zesměšňuje. Takže jo. Neurážím se jen proto, že vás chápu. Jen si prosím uvědomte, že většinu popsaných charakteristik pejskaře splňují někdy všichni z nás, co mají dlouhodobý vztah k jakémukoli zvířeti či vlastnímu mláděti a házet je do pytle nepejskař=nafoukaný pablb je tak trošku neslušné.

Re: Nepejskaři se moc nebaví

(Martina Přadková, 11. 1. 2012 21:02)

Asi tak... ;o)

Děkuji)))

(ajabox, 11. 1. 2012 16:34)

Moc děkuji za skvěle napsaný článek-to jsem přesně já ))) Zablácené boty,poťapané tepláky,a při placení mi padají z kapes psí sušenky a sáčky ...

Re: Děkuji)))

(Eva, 11. 1. 2012 20:02)

Díky, někdy se divím, že mne kapsy nepřeváží:-)))))))

dokonale výstižné!!! :-D

(Saskia, 11. 1. 2012 18:52)

pozdravujem pani Evu, autorku tohto článku! perfektný článok, výstižný, jednoducho super :) :) aj ja som hrdá na to, že patrím medzi "pejskaře" :)

Re: dokonale výstižné!!! :-D

(Eva, 11. 1. 2012 20:00)

Děkuju, také zdravím a červenám se:-)))))

super

(mata, 11. 1. 2012 19:18)

myslela som si ze som divna a posadnuta...ale teraz vidim ze nas je viac:) som hrda na to ze patrim ku psickarom:)

Re: super

(Eva, 11. 1. 2012 19:59)

I já

Jednoduše perfektní!!! :-)))

(charlotte, 11. 1. 2012 19:26)

Dokonale vystihující povídání i o naší rodině,díky za tolik spřízněných pejskařských duší.Bez nich si nedokážu jedinou procházku ani povalování se u bedny. AŤ ŽIJÍ PEJSKAŘI :-))))

Re: Jednoduše perfektní!!! :-)))

(Eva, 11. 1. 2012 19:59)

Přesně tak, ať my pejskaři žijem a je nás čím dál víc:-))))). Díky za chválu.

Absolutne pravdive

(Mája Kollouchová, 11. 1. 2012 19:39)

Z texu poznavam jak svoji domacnost tak i svou zahradu
Dekuji za pobavení

Re: Absolutne pravdive

(Eva, 11. 1. 2012 19:57)

Díky, chtěla jsem původně nafotit do článku vybagrované schovky na naší zahradě, ale fotky by pro nepejskaře byly moc drastické:-))))))).

Nádhera

(Iveta, 11. 1. 2012 18:12)

To je naprosto dokonalý popis naší rodinky!! Jsem pyšná na to, že patřím mezi "pejskaře"..:-))

Úžasný!!!

(Jana, 11. 1. 2012 15:27)

Super!!!! :-))))))))))))))))))

Super!!

(Aktiyata, 11. 1. 2012 15:03)

Tak jsem se dlouho dobře nenachechtala!!! Moje řeč!!!

Hurá

(Dana, 11. 1. 2012 14:52)

Tak sláva, nejsem divná :D ...