Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak rozeznat pejskaře od nepejskaře

9. 1. 2012

Pejskař nebo nepejskař

diana-u-skritku.jpg

 

Zatímco nepejskař je vždy upravený, čistý a přeskakuje případné psí exkrementy štítivě na chodníku, pejskař má v období bahna a nepřízně počasí obtištěné tlapky na různých částech těla. Jeho oděv zdobí chlupy jeho miláčka, někdy je vše dodekorováno zaschlou slinou. Pejskař exkrement na chodníku ohodnotí znaleckým pohledem, protože hned ví, jak byl neznámý pes krmen, jestli nemá zdravotní obtíže a v případě přistání v exkrementu nezahazuje boty a nejde dál bos, nýbrž botu někde na příhodném místě opucuje, ale většinou ani nenadává. Ví, že šlápnout do psího exkrementu přináší štěstí.

Zatímco kapsy oděvu nepejskaře jsou čisté, pejskař vytahující kapesník, vysype něco pamlsků, pytlík na případný exkrement a často vypadne i aportek, kartáč nebo tabletka na odčervení. Kapesník většinou používá pejskař i pes.

Auto nepejskaře je rovněž čisté a vhodné pro další spolujezce. Pejskařovo auto bývá poťapané, skla oken jsou s otisky nosu miláčka, chlupy nechybí nikde. Nějaký ten pamlsek se také najde, aportíků bývá víc. Nechybí náhradní vodítka a jiná výbava, celkově je auto uzpůsobené psímu kotci. Nechybí misky, láhve s vodou a krmivo. Toto auto nebývá pro spolujezce příliš vhodné, někdy by se spolujezcem pes ani nesouhlasil, proto pejskař pasažéry většinou nebere.

Zatímco nepejskař se zajímá o módní trendy a chodí rád dobře oblečen, pejskař rozděluje své oblečení na psí a mezi slušné lidi. Většinou nosí první variantu, nevyplatí se převlékat. Módní trendy ho neberou, na cvičáku to nikdo neocení a při prochajdě v lese a lukách, také ne. V době odchovů štěňat, chybí většinou pejskaři v botách tkaničky, nebo má jen jejich žalostné zbytky.

Oblečení a obuv tedy nakupuje funkční, pohodlné a takové, kde jsou chlupy dobře smést. Dnešní trend, kdy se na výstavě pejskaři snaží být slušně oblečeni a sladěni se svým miláčkem vede k tomu, že se pak známí nepoznají mezi sebou. Psům je to jedno.

Zahrada nepejskaře se pozná na první pohled. Všude dokonalý trávník, květiny jsou tam, kde je nepejskař vysadil. Jeho stromy nejsou okousané a poddolované. Jeho jezírko zdobí lekníny. Pejskař většinou nemá jezírko, protože by tam pes ležel spokojeně celé dny. Navíc zahradu nestíhá, musí na cvičák nebo kynologickou akci. Zahrada pejskaře bývá plná praktických děr, vykopaných pracovitým psem, kde si případný zloděj zlomí nohu. Květiny jsou jinde, než je žádoucí, psovi se nelíbily, tak je vytrhal, zahrabal nebo jim jiným způsobem zneuchutil pobyt v jeho zahradě.Zahrada je plná schovek, kam si pes odkládá jídlo či hračky na horší časy.

Tak mu velí pradávné geny a rozumný pejskař schovky toleruje. Pejskařova zahrada mívá i umně vyhrabaná lůžka, kde rád pes odpočívá.

 

Nepejskař mi nikdy neměl dráždit pejskaře nevhodnými větami na účet jeho miláčka. Pak se pejskař stává někdy osobou protivnou a agresívní. Mnohdy právem.

Pejskař prezentuje svého miláčka na webu, blogu nebo facebooku a dalších portálech. Pes, který není prezentován, není cool. Pejskař vždy nosí v mobilu fotku svého miláčka.

Nepejskař oproti tomu málokdy zakládá web pro prezentaci manželky, dětí......, možná výjimku tvoří jeho auto. Nepejskař málokdy nosí v mobilu fota svých bližních.

 Pejskař vydělává, aby mohl dopřát svému psovi,

rodina bývá lehce odsunuta. Na dovolenou moc nebo vůbec nejezdí, nerad opouští svého psa a i při krátkém jeho opuštění, má špatné svědomí, že pes doma trpí. Nepejskař si dovolenou užívá i několik týdnů. Návštěvy nepejskaře u pejskaře by měly být krátké, nejsou pro pejskaře přínosné a zdržují ho od jeho miláčka. Nepejskař by chlup v kávě měl diskrétně vyndat a víc nekomentovat. Pejskaři nevadí.  Předloženou krmi by měl konzumovat s chutí, i když si vyslechl, že zrovna tohle psovi nechutná. Nemusí se bát, opravdu se toho pes netknul.

 

Oproti tomu návštěva pejskaře u pejskaře je přínosná a dá se hodiny a hodiny probírat, čí miláček je dokonalejší, příjemně se zdrbnou ostatní pejskaři. Chlup v kávě nevadí nikomu. Velmi vhodné je, když pejskař přivede i spřáteleného psa, aby si jeho pes mohl také popovídat.p8111561.jpg

Nepejskař mi nikdy neměl pejskaře stavět před rozhodnutí, buď on nebo pejskařův pes. Nikdy nevyhraje.

Pejskařovi sousedi vědí, že volání, miláčku, patří psovi. Nepejskař se většinou takto neprojevuje.

Domácnost pejskaře je naopak lépe udržovaná, protože mop a vysavač jsou stále v pohotovosti.

 

I když je toho ještě mnohem víc, snad jste se nepejskaři i pejskaři trochu pobavili a to byl účel tohoto článku. Zatím, co vznikal, otírala jsem si zaslintané prsty ze zabahněného aportu do kalhot. Psích. Posléze jsem se špatným svědomím odjela ve psím oblečení do Teska na nákup. Převlékat se přece nemá smysl i pejskaři tam nakupují a musím se pozdravit i s jejich psy, čekajícími venku.

Autor Eva

Můj Morgan nedal jinak, tak ještě jedna porce smíchu, kterého není nikdy dost:www.hacmor.cz/clanky/editorial/drobky-z-meho-obchodu/morganovy-zazitky.html

Pro obrovský úspěch tohoto článku, moc děkuji, je zde další zábavný o nás, pejskařích.

 

 foto Hačmor - Diana

 archív Eva - Ema + Morgan

                       Jackie + Morgan

 Pro pejskaře pamětníky jsem připravila článek o psím vercajku.

A troška z mého života:www.hacmor.cz/clanky/vase-clanky--piste-sve-zkusenosti-a-zazitky/psi-historky/psi-te-rozhodne-neuzivi--mila-dcero--aneb-nikdo-neni-prorokem.html

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

k článku

(Jiřina a Akky, 12. 1. 2012 23:40)

prostě boží a hlavně pravdivé :) jsem 100% pejskař :)

LUXUSNÍ

(Jarmila, 12. 1. 2012 18:39)

luxusní..ježíši jak jsem se v tom poznávala :-))) skvěle napsáno díky...

*_*

(věra, 12. 1. 2012 17:07)

bezva práce... jsem dokonalý pejskař :DDD

:-)

(Marcela, 12. 1. 2012 16:55)

Tak to sedí absolutně se vším se ztotožňuji:-))) Jsem pejskař a jsem na to pyšná!

velmi výstistižné

(Světlana, 12. 1. 2012 13:03)

Vidím sebe jak v zrcadle :-))))
Světlana + Buggie + Daphne + Coquette z Ajysyt

Re: velmi výstistižné

(Eva, 12. 1. 2012 15:42)

Díky, nestačím žasnout, kolik spřízněných duší článek navštivilo:-)

super článek

(Dana + holky, 12. 1. 2012 11:11)

Moc jsem se pobavila, je to parádně napsané a přesně se v tom vidím. Do tesca taky chodím jak jinak než v pejskařských věcech a mé děti jak by smet.

Re: super článek

(Eva, 12. 1. 2012 15:41)

Fakt se převlékat nevyplatí:-))))))

velmi výstistižné

(Světlana, 12. 1. 2012 13:02)

Vidím sebe jak v zrcadle :-))))
Světlana + Buggie + Daphne + Coquette z Ajysyt

Souhlasím :-)

(SaS, 12. 1. 2012 10:29)

velice vtipné.....pobavila jsem se a ani by mě nenapadlo že někoho se může takovýto článek dotknout a něco pravdy na tom bude když jsem psa něměla chodil jsem v lodčkách s prvním přírůstkem jsem to párkrát vyzkoušela a nic moc procházka tak jsem přela na tenisky s druhým přírustkem jsem si pořídila pohorky a nedávno jsem si kouúila moooc fajn kalhoty ze kterých jde špína utřít hadrem prostě supeeer....doporučuji :-) už se těším na další článek

Re: Souhlasím :-)

(Eva, 12. 1. 2012 10:33)

Určitě se dotkne víc lidí, ale pravý pejskař je prostě takový. Majitel psa je pak z jiné čeledi:-)))))). To by mohl být další článek.-))))))))))). Děkuji za chválu a vítejte ve velké, pejskařské rodině:-)))))

S priateľom sme psíčkari

(M&M, 12. 1. 2012 9:06)

Článok mi poslala moja polovička a hneď mi priniesol úsmev na pery :)
...je veľmi pekne, s láskou a humorom napísaný
...od kedy máme psíka, ktorého sme si zadovážili cca pred pol rokom(šteniatko)tak to úplne sedí, nakoľko sme boli predtým nepsíčkarmi, ale zo dňa na deň sa z nás stali psíčkari ako lusk :) /nejaké tie otlačené labky na oblečení, chlpy a slinky tiež nezaostávajú, samozrejme pamlsky a sáčky sú povinnou výbavou/
...teraz je náš maznáčik neoddeliteľnou súčasťou nášho života!

Re: S priateľom sme psíčkari

(Eva, 12. 1. 2012 10:29)

Těší mne, že se rodina pejskařů rozrůstá a přeju Vašemu pejskovi dlouhá a šťastná léta, kdy Vám bude dělat jen samou radost. Děkuji za chválu.

dokonalé

(marta, 12. 1. 2012 8:04)

Žasnem, ako presne, ale úplne presne ste popísali náš životný štýl, odkedy máme psa! Po prečítaní článku som sa definitívne vysporiadala s hryzením svedomia kvôli trávniku a kvetinkám, atď...

Nesouhlasím...

(Martina Přadková, 11. 1. 2012 20:36)

Chodím vždy upravená,v kapsách mám čisto a oděv si od chlupů vždy očistím. Auto máme čisté,zahradu máme upravenou (i když nehody se stávají) a dokonce i jezírko máme. ;o) Přesto své 3 psy miluju!!! Ne všichni jsme stejní a jen proto,že nesplňuji vaše kritéria,nejsem nepejskař!!!

Re: Nesouhlasím...

(Radka, 11. 1. 2012 22:32)

Také nesouhlasím... Ne všichni pejskaři jsou dle popisu v článku... :) Ale chápu nadsázku, se kterou je článek psaný a moc se mi líbí :)

Re: Re: Nesouhlasím...

(Eva, 12. 1. 2012 5:46)

Pochopitelně, jsou i světlé výjimky:-)))), ale té nadsázky tam tolik nebylo. :-))))))) Svět skalního pejskaře takový opravdu je. Většinou je to i chovatel. Jezdí po akcích, má víc psů, víc prostě žije v tom jiném světě, takže ho máloco vyvede z míry.

NÁDHERA,KRÁSA,VTIP,PRAVDA...PROSTĚ NĚCO ŠPIČKOVÉHO!!

(Gamba.Tangala, 11. 1. 2012 23:16)

Strašně moc děkuju za tenhle článek.Prochechtala jsem se jím celým a myslím,že byl napsán podle mojich vlastních zmetků...Popis oděvu a nákup v Tesku to samé!!

Moc prosím-JEŠTĚ NĚCO KE ČTENÍ!!!!!!!!!!

Re: NÁDHERA,KRÁSA,VTIP,PRAVDA...PROSTĚ NĚCO ŠPIČKOVÉHO!!

(Eva, 12. 1. 2012 5:40)

Určitě další články budou, ale hodně sklízel úspěch Jak odradit potomka, aby chtěl psa:-)))))) . Je tu celkem asi 450 článků různého zaměření. Děkuju za chválu, potěšila a za odpověď nepejskařce.

i takovy i makovy

(zuzu, 11. 1. 2012 22:48)

sem nepejskar.A co pytliky pejskari? Jinak nic ve zlym pejsci jsou milacci to verim :-D