Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak rozeznat pejskaře od nepejskaře

9. 1. 2012

Pejskař nebo nepejskař

diana-u-skritku.jpg

 

Zatímco nepejskař je vždy upravený, čistý a přeskakuje případné psí exkrementy štítivě na chodníku, pejskař má v období bahna a nepřízně počasí obtištěné tlapky na různých částech těla. Jeho oděv zdobí chlupy jeho miláčka, někdy je vše dodekorováno zaschlou slinou. Pejskař exkrement na chodníku ohodnotí znaleckým pohledem, protože hned ví, jak byl neznámý pes krmen, jestli nemá zdravotní obtíže a v případě přistání v exkrementu nezahazuje boty a nejde dál bos, nýbrž botu někde na příhodném místě opucuje, ale většinou ani nenadává. Ví, že šlápnout do psího exkrementu přináší štěstí.

Zatímco kapsy oděvu nepejskaře jsou čisté, pejskař vytahující kapesník, vysype něco pamlsků, pytlík na případný exkrement a často vypadne i aportek, kartáč nebo tabletka na odčervení. Kapesník většinou používá pejskař i pes.

Auto nepejskaře je rovněž čisté a vhodné pro další spolujezce. Pejskařovo auto bývá poťapané, skla oken jsou s otisky nosu miláčka, chlupy nechybí nikde. Nějaký ten pamlsek se také najde, aportíků bývá víc. Nechybí náhradní vodítka a jiná výbava, celkově je auto uzpůsobené psímu kotci. Nechybí misky, láhve s vodou a krmivo. Toto auto nebývá pro spolujezce příliš vhodné, někdy by se spolujezcem pes ani nesouhlasil, proto pejskař pasažéry většinou nebere.

Zatímco nepejskař se zajímá o módní trendy a chodí rád dobře oblečen, pejskař rozděluje své oblečení na psí a mezi slušné lidi. Většinou nosí první variantu, nevyplatí se převlékat. Módní trendy ho neberou, na cvičáku to nikdo neocení a při prochajdě v lese a lukách, také ne. V době odchovů štěňat, chybí většinou pejskaři v botách tkaničky, nebo má jen jejich žalostné zbytky.

Oblečení a obuv tedy nakupuje funkční, pohodlné a takové, kde jsou chlupy dobře smést. Dnešní trend, kdy se na výstavě pejskaři snaží být slušně oblečeni a sladěni se svým miláčkem vede k tomu, že se pak známí nepoznají mezi sebou. Psům je to jedno.

Zahrada nepejskaře se pozná na první pohled. Všude dokonalý trávník, květiny jsou tam, kde je nepejskař vysadil. Jeho stromy nejsou okousané a poddolované. Jeho jezírko zdobí lekníny. Pejskař většinou nemá jezírko, protože by tam pes ležel spokojeně celé dny. Navíc zahradu nestíhá, musí na cvičák nebo kynologickou akci. Zahrada pejskaře bývá plná praktických děr, vykopaných pracovitým psem, kde si případný zloděj zlomí nohu. Květiny jsou jinde, než je žádoucí, psovi se nelíbily, tak je vytrhal, zahrabal nebo jim jiným způsobem zneuchutil pobyt v jeho zahradě.Zahrada je plná schovek, kam si pes odkládá jídlo či hračky na horší časy.

Tak mu velí pradávné geny a rozumný pejskař schovky toleruje. Pejskařova zahrada mívá i umně vyhrabaná lůžka, kde rád pes odpočívá.

 

Nepejskař mi nikdy neměl dráždit pejskaře nevhodnými větami na účet jeho miláčka. Pak se pejskař stává někdy osobou protivnou a agresívní. Mnohdy právem.

Pejskař prezentuje svého miláčka na webu, blogu nebo facebooku a dalších portálech. Pes, který není prezentován, není cool. Pejskař vždy nosí v mobilu fotku svého miláčka.

Nepejskař oproti tomu málokdy zakládá web pro prezentaci manželky, dětí......, možná výjimku tvoří jeho auto. Nepejskař málokdy nosí v mobilu fota svých bližních.

 Pejskař vydělává, aby mohl dopřát svému psovi,

rodina bývá lehce odsunuta. Na dovolenou moc nebo vůbec nejezdí, nerad opouští svého psa a i při krátkém jeho opuštění, má špatné svědomí, že pes doma trpí. Nepejskař si dovolenou užívá i několik týdnů. Návštěvy nepejskaře u pejskaře by měly být krátké, nejsou pro pejskaře přínosné a zdržují ho od jeho miláčka. Nepejskař by chlup v kávě měl diskrétně vyndat a víc nekomentovat. Pejskaři nevadí.  Předloženou krmi by měl konzumovat s chutí, i když si vyslechl, že zrovna tohle psovi nechutná. Nemusí se bát, opravdu se toho pes netknul.

 

Oproti tomu návštěva pejskaře u pejskaře je přínosná a dá se hodiny a hodiny probírat, čí miláček je dokonalejší, příjemně se zdrbnou ostatní pejskaři. Chlup v kávě nevadí nikomu. Velmi vhodné je, když pejskař přivede i spřáteleného psa, aby si jeho pes mohl také popovídat.p8111561.jpg

Nepejskař mi nikdy neměl pejskaře stavět před rozhodnutí, buď on nebo pejskařův pes. Nikdy nevyhraje.

Pejskařovi sousedi vědí, že volání, miláčku, patří psovi. Nepejskař se většinou takto neprojevuje.

Domácnost pejskaře je naopak lépe udržovaná, protože mop a vysavač jsou stále v pohotovosti.

 

I když je toho ještě mnohem víc, snad jste se nepejskaři i pejskaři trochu pobavili a to byl účel tohoto článku. Zatím, co vznikal, otírala jsem si zaslintané prsty ze zabahněného aportu do kalhot. Psích. Posléze jsem se špatným svědomím odjela ve psím oblečení do Teska na nákup. Převlékat se přece nemá smysl i pejskaři tam nakupují a musím se pozdravit i s jejich psy, čekajícími venku.

Autor Eva

Můj Morgan nedal jinak, tak ještě jedna porce smíchu, kterého není nikdy dost:www.hacmor.cz/clanky/editorial/drobky-z-meho-obchodu/morganovy-zazitky.html

Pro obrovský úspěch tohoto článku, moc děkuji, je zde další zábavný o nás, pejskařích.

 

 foto Hačmor - Diana

 archív Eva - Ema + Morgan

                       Jackie + Morgan

 Pro pejskaře pamětníky jsem připravila článek o psím vercajku.

A troška z mého života:www.hacmor.cz/clanky/vase-clanky--piste-sve-zkusenosti-a-zazitky/psi-historky/psi-te-rozhodne-neuzivi--mila-dcero--aneb-nikdo-neni-prorokem.html

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: krásný,trefný,pravdivý!!

(Eva, 17. 1. 2012 12:19)

Jejda, to máte úrodu:-)))), ale všechna čest. I můj muž někdy remcal, když už jsme měli 11 číč, které nás adoptovaly. Když na Ondřejově nastoupila prastará peršanka do našeho auta, evidentně vyhozená, seděla na zastávce autobusu už týden, přivezl jí domů a u nás dožila:-)))) Oni remcají, ale nemyslí to tak. Přeju Vaší smečce krásný život.

Díky všem

(Eva, 12. 1. 2012 20:09)

za milé komentáře, je nádherné vědět, jak velká je rodina pejskařů. A všichni jsme stejně postižení:-)))), ale o to bohatší. Myslím duševně:-))))), finančně to neplatí:-))))), ale to nám nevadí.

Re: Díky všem

(Jana, 16. 1. 2012 7:50)

Som tiez takto "postihnuta" uz 40 rokov, a to postihnutie je uzasne:))

Re: Re: Díky všem

(Eva, 16. 1. 2012 11:09)

Tak to jsme postižené zhruba stejnou dobu:-))))

To sedí

(Irena, 15. 1. 2012 20:45)

Úžasný článek, pravdivý ...

Re: To sedí

(Eva, 16. 1. 2012 4:53)

Díky

Ježiš,to jsem snad psala já ?

(Markéta, 15. 1. 2012 12:29)

Miluju tyhle články! Jsou úžasné a mluví z mé duše! Díky.

Re: Ježiš,to jsem snad psala já ?

(Eva, 15. 1. 2012 19:23)

Za málo, klidně nám nějaký můžete poslat.

Pejskař

(Helena Jugasová, 14. 1. 2012 13:51)

Paní Evo, musím říct, že nereaguju na každou informaci či článek, ale váš článek se vám opravdu povedl!!! Naprosto přesně jste vystihla znaky pejskaře a nepejskaře. Je to opravdu velmi výstižné, sama mám teď doma dvě feny a devět štěňat, takže vím, o čem píšete! Fakt dobrý!
Můžu si váš článek vložit na své stránky? Dík za odpověď. Helena

Re: Pejskař

(Eva, 14. 1. 2012 17:33)

Děkuju za chválu, paní Heleno, určitě si můžete článek převzít, pokud budete chtít, můžem odkaz na Vaši chovku vložit do našich Zajímavých odkazů, pejskaři si přece musí pomáhat. Přeju hezké zážitky se štěňaty, už jsou zralá na tkaničky:-))))))))? Chystám další článek o Pejskařích, sexu .......:-)))))). Jinak jsem vycházela hodně z vlastních zkušeností a ze zkušeností svých přátel, stejně postižených:-))) kynologů.

Čím víc špinavější, tím větší pejskař

(Mikulík, 13. 1. 2012 9:21)

Vážení asi holt pejskař nejsem, když chodím se psem rád na procházky, ale holt mi vadí, když mě umaže. Štve mě, že chci mít v autě čisto a téměř se stydím, tak kohokoli vést. Je to hezky napsaný, ale souhlasit se s tím zas tolik nedá

Re: Čím víc špinavější, tím větší pejskař

(Eva, 13. 1. 2012 11:14)

Proto máme psí oblečení:-)))))))) Pejskaři nejsou špinaví, jen zašpinění:-)))))))

To sedi

(Jarmila, 13. 1. 2012 8:20)

Dnes se uz nestydim, pred 30 lety kdyz jsem melo sveho prviho pejska, jsem se tomu smala co mi jini pejkari vypraveli, ale vsechno se splnilo.Od spani v posteli kdo je prvni ma nejlepsi misto, dovolena , jidlo bez chlupu nam nechutna.Ti co nemaji radi psy nas nenavstevuji, a nebo jenom na chvili .Auto to se vzdycky stydim a kdyz musim nepejskare vzit tak se omlouvam. O obleceni nemluvim.Nejhorsi je kdyz mam nekde jednani psi mam stejne vzdycky sebou radi se projedou a cekaji v aute , predtim se marne snazim se odchlupit a vybrat kapsy.

Re: To sedi

(Eva, 13. 1. 2012 11:13)

Krásný komentář, děkujeme

Som už bývalá

(Daniela, 13. 1. 2012 10:36)

"psíčkarka", pretože náš 4nohý kamarát nás 30.12.2011 po 17r. spoločnej radosti opustil, ale s tým čo je hore napísané súhlasím.

Re: Som už bývalá

(Eva, 13. 1. 2012 11:11)

U přímnou soustrast, je to velká rána.

přesné :-)

(hw, 13. 1. 2012 9:48)

S tím se nedá nesouhlasit.. moc hezky napsané. Jediné, co nesnáším, je šlápnutí do exkrementu, to bych tu botu opravdu ráda zahodila.. Já po svém pejskovi uklízím a vadí mi, když to nedělají ostatní.

Re: přesné :-)

(Jana a fousáčci, 13. 1. 2012 10:59)

Jo jo, to je fakt, "volně ležící" hovínka mě taky nenadchnou - proto nás taky spousta nepejskařů nemá ráda. Opravdový pejskař se ale určitě nestydí po svých psech babana sebrat :)) Ještě jsem chtěla dodat - kolegové v práci si ťukali na čelo, že kvůli psům ráno vstávám o hodinu dřív (což je při ranní směně ve 4.00h.), abych je vyvenčila... mně to za to stojí, ti hafani mně to mnohonásobně vrátí a jak psala paní Eva ,,jsme stejně postižení, ale o to duševně bohatší". A jak jsem četla komentáře - mnohým z nás to povídání (skvěle napsané) mluví z duše :))

Re: přesné :-)

(Eva, 13. 1. 2012 11:09)

Díky, taky se snažím po svém psu uklízet, jen mi vadí, že po celých Chceradech je jen jediný koš k tomu určený. Ale zase, jak říká jeden můj zákazník, plný pytlík v zimě zahřeje kapsu:-))))

"patřím do rodiny"

(Jana a fousáčci, 12. 1. 2012 23:49)

Skoro jsem z toho měla pocit, že jste napsala referát o mně a našich hafanech. Všechno "sedí" dokonale. Ještě co se týká krmení - u nás se vžilo: ,,Co bude žrát rodina není až tak důležité, ale co budou baštit psi, aby měli pěknej bobek, aby jim černá barva nehnědla, aby měli dostatek vitamínů atd. atd. - to se musí pořádně promyslet..." No a bez psího olíznutí bych už asi neusnula :))