Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak rozeznat pejskaře od nepejskaře

9. 1. 2012

Pejskař nebo nepejskař

diana-u-skritku.jpg

 

Zatímco nepejskař je vždy upravený, čistý a přeskakuje případné psí exkrementy štítivě na chodníku, pejskař má v období bahna a nepřízně počasí obtištěné tlapky na různých částech těla. Jeho oděv zdobí chlupy jeho miláčka, někdy je vše dodekorováno zaschlou slinou. Pejskař exkrement na chodníku ohodnotí znaleckým pohledem, protože hned ví, jak byl neznámý pes krmen, jestli nemá zdravotní obtíže a v případě přistání v exkrementu nezahazuje boty a nejde dál bos, nýbrž botu někde na příhodném místě opucuje, ale většinou ani nenadává. Ví, že šlápnout do psího exkrementu přináší štěstí.

Zatímco kapsy oděvu nepejskaře jsou čisté, pejskař vytahující kapesník, vysype něco pamlsků, pytlík na případný exkrement a často vypadne i aportek, kartáč nebo tabletka na odčervení. Kapesník většinou používá pejskař i pes.

Auto nepejskaře je rovněž čisté a vhodné pro další spolujezce. Pejskařovo auto bývá poťapané, skla oken jsou s otisky nosu miláčka, chlupy nechybí nikde. Nějaký ten pamlsek se také najde, aportíků bývá víc. Nechybí náhradní vodítka a jiná výbava, celkově je auto uzpůsobené psímu kotci. Nechybí misky, láhve s vodou a krmivo. Toto auto nebývá pro spolujezce příliš vhodné, někdy by se spolujezcem pes ani nesouhlasil, proto pejskař pasažéry většinou nebere.

Zatímco nepejskař se zajímá o módní trendy a chodí rád dobře oblečen, pejskař rozděluje své oblečení na psí a mezi slušné lidi. Většinou nosí první variantu, nevyplatí se převlékat. Módní trendy ho neberou, na cvičáku to nikdo neocení a při prochajdě v lese a lukách, také ne. V době odchovů štěňat, chybí většinou pejskaři v botách tkaničky, nebo má jen jejich žalostné zbytky.

Oblečení a obuv tedy nakupuje funkční, pohodlné a takové, kde jsou chlupy dobře smést. Dnešní trend, kdy se na výstavě pejskaři snaží být slušně oblečeni a sladěni se svým miláčkem vede k tomu, že se pak známí nepoznají mezi sebou. Psům je to jedno.

Zahrada nepejskaře se pozná na první pohled. Všude dokonalý trávník, květiny jsou tam, kde je nepejskař vysadil. Jeho stromy nejsou okousané a poddolované. Jeho jezírko zdobí lekníny. Pejskař většinou nemá jezírko, protože by tam pes ležel spokojeně celé dny. Navíc zahradu nestíhá, musí na cvičák nebo kynologickou akci. Zahrada pejskaře bývá plná praktických děr, vykopaných pracovitým psem, kde si případný zloděj zlomí nohu. Květiny jsou jinde, než je žádoucí, psovi se nelíbily, tak je vytrhal, zahrabal nebo jim jiným způsobem zneuchutil pobyt v jeho zahradě.Zahrada je plná schovek, kam si pes odkládá jídlo či hračky na horší časy.

Tak mu velí pradávné geny a rozumný pejskař schovky toleruje. Pejskařova zahrada mívá i umně vyhrabaná lůžka, kde rád pes odpočívá.

 

Nepejskař mi nikdy neměl dráždit pejskaře nevhodnými větami na účet jeho miláčka. Pak se pejskař stává někdy osobou protivnou a agresívní. Mnohdy právem.

Pejskař prezentuje svého miláčka na webu, blogu nebo facebooku a dalších portálech. Pes, který není prezentován, není cool. Pejskař vždy nosí v mobilu fotku svého miláčka.

Nepejskař oproti tomu málokdy zakládá web pro prezentaci manželky, dětí......, možná výjimku tvoří jeho auto. Nepejskař málokdy nosí v mobilu fota svých bližních.

 Pejskař vydělává, aby mohl dopřát svému psovi,

rodina bývá lehce odsunuta. Na dovolenou moc nebo vůbec nejezdí, nerad opouští svého psa a i při krátkém jeho opuštění, má špatné svědomí, že pes doma trpí. Nepejskař si dovolenou užívá i několik týdnů. Návštěvy nepejskaře u pejskaře by měly být krátké, nejsou pro pejskaře přínosné a zdržují ho od jeho miláčka. Nepejskař by chlup v kávě měl diskrétně vyndat a víc nekomentovat. Pejskaři nevadí.  Předloženou krmi by měl konzumovat s chutí, i když si vyslechl, že zrovna tohle psovi nechutná. Nemusí se bát, opravdu se toho pes netknul.

 

Oproti tomu návštěva pejskaře u pejskaře je přínosná a dá se hodiny a hodiny probírat, čí miláček je dokonalejší, příjemně se zdrbnou ostatní pejskaři. Chlup v kávě nevadí nikomu. Velmi vhodné je, když pejskař přivede i spřáteleného psa, aby si jeho pes mohl také popovídat.p8111561.jpg

Nepejskař mi nikdy neměl pejskaře stavět před rozhodnutí, buď on nebo pejskařův pes. Nikdy nevyhraje.

Pejskařovi sousedi vědí, že volání, miláčku, patří psovi. Nepejskař se většinou takto neprojevuje.

Domácnost pejskaře je naopak lépe udržovaná, protože mop a vysavač jsou stále v pohotovosti.

 

I když je toho ještě mnohem víc, snad jste se nepejskaři i pejskaři trochu pobavili a to byl účel tohoto článku. Zatím, co vznikal, otírala jsem si zaslintané prsty ze zabahněného aportu do kalhot. Psích. Posléze jsem se špatným svědomím odjela ve psím oblečení do Teska na nákup. Převlékat se přece nemá smysl i pejskaři tam nakupují a musím se pozdravit i s jejich psy, čekajícími venku.

Autor Eva

Můj Morgan nedal jinak, tak ještě jedna porce smíchu, kterého není nikdy dost:www.hacmor.cz/clanky/editorial/drobky-z-meho-obchodu/morganovy-zazitky.html

Pro obrovský úspěch tohoto článku, moc děkuji, je zde další zábavný o nás, pejskařích.

 

 foto Hačmor - Diana

 archív Eva - Ema + Morgan

                       Jackie + Morgan

 Pro pejskaře pamětníky jsem připravila článek o psím vercajku.

A troška z mého života:www.hacmor.cz/clanky/vase-clanky--piste-sve-zkusenosti-a-zazitky/psi-historky/psi-te-rozhodne-neuzivi--mila-dcero--aneb-nikdo-neni-prorokem.html

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: pejskařský článek

(Eva, 18. 2. 2012 9:50)

Díky

setkání pejskaře s pejskařem

(Soňa, 13. 2. 2012 15:18)

nejraději mám, když se potkáme každý víkend se stejnými pejsky a už se známe a dokážeme si o nich hodiny vyprávět, zatím co si oni hrajou. Jak maminky na dětským hřišti,ale trošku jinak ):o)

Re: setkání pejskaře s pejskařem

(Eva, 13. 2. 2012 17:21)

Já myslím, že my pejskaři si dokážeme pokecat ještě líp, než maminky s dětmi:-))))). Zažila jsem oboje, ale pejskaři vítězí na celé čáře. Děkuju za hezký komentář a přeju hodně spřátelených duší.

je to tak

(Jarda, 10. 2. 2012 9:45)

Tak dlouho jsem se nazasmál.Normálně mi tečou slzy...

Re: je to tak

(Eva, 10. 2. 2012 12:05)

Den je hned hezčí, když se člověk pořádně zachechtá:-))))). Díky.

Pravdivé

(Kubice, 6. 2. 2012 20:34)

Ten to článek nemá chybu .... U nás sou chlupy všude a opravdu se pozná kdo má doma psa a věnu je se mu a kdo ne někteří lide si unás třeba sedají na psíka křeslo a strašně se diví že moje Mamina řve že sedí špatně on tam má své místo a nikdo tam nesmí :))) Jinak poklona tomuto článku :)

Re: Pravdivé

(Eva, 7. 2. 2012 17:39)

Děkuju za chválu. Je to všude stejné, co?:-))))))

Re: Re: Pravdivé

(Kubice, 7. 2. 2012 18:09)

To opravdu je :))) Ale už bych to nevyměnila bez psíka už ani ránu :)

Re: Re: Re: Pravdivé

(Eva, 8. 2. 2012 9:52)

Ani já:-))))), doufám, že můj stařík mi ještě dlouho vydrží.

Souhlasím :) :)

(Markéta , 8. 2. 2012 8:23)

Přesně tak, jak je napsáno :) S Tescem jste mě pobavila, protože u nás je to stejné, vždy od pesanů nákup do Tesca :D už si na nás zvykli a nekoukají na nás jak na bezdomovce, když jsem od uší až po paty od bahna :D:D

Re: Souhlasím :) :)

(Eva, 8. 2. 2012 9:51)

Tak zdaleka nejsem sama:-))))))))

krásné a pravdivé

(Alena, 1. 2. 2012 21:53)

parádní článek :-) Vidím se v něm. A nejlepší je, když jsem zašpiněná od psů a voním od koní :-) Hezčí život si nedokážu představit ;-)

Re: krásné a pravdivé

(Eva, 2. 2. 2012 10:24)

Podle mne je to taky nádhera. A komu se to nelíbí......:-))))) Díky za komentář.

Super

(Martina O., 2. 2. 2012 7:32)

Ihned jsem se poznala.....mám německou dogu a francouzského buldočka a kdysi dávno jsem si i říkala, že s buldočkem člověk přece může chodit "slušně" oděn....šlo to....chvíli. U dogy jsem se o to ani nepokoušela :-))

Re: Super

(Eva, 2. 2. 2012 10:15)

Díky. Buldočky jsme měli dva, tak vím, o čem je řeč:-))). Zrovna včera mi hačmoranda Madla líčila, jak jí v obchodě sledoval sekuriťák, když byla ve psím. Evidentně ho psí oblečení dostalo:-))))

Perfektní

(Katka, 28. 1. 2012 15:03)

Dobrý den, moc jsem se zasála, máte to moc dobře sepsané, a je to naprostá pravda!! Mám přibližně 20 NO a BOM, zabývám se služebním výcvikem, takže jakékoliv převlékání z psího oblečení do "civilního" je ztráta času, a už si na to zvykli i ve školní družině, kde vyzvedávám svojí ratolest :-)
zdravím Vás i Vaše pesany. Katka

Re: Perfektní

(Eva, 28. 1. 2012 16:00)

Děkuju. Okolí si zvykne:-))))). Mám to vyzkoušené:-.)))))) Přeju Vám i Vaší velké psí rodině hodně úspěchů a dobré psí oblečení.:-))

Skvělý článek,naprosto pravdivý.

(Z.Š, 25. 1. 2012 20:04)

Opravdu mě Váš článek pobavil,úplně sem se v něm s mým manželem viděla.Nikdo k nám do auta nenastoupí, na zahradu raději nechodí a už se nám několikrát stalo,že při nakupování se na nás divně koukali a asi jim pejskařké oblečení moc nevoní :-)

Re: Skvělý článek,naprosto pravdivý.

(Eva, 26. 1. 2012 11:50)

Děkuji, i já se pobavila Vaší odpovědí:-)))), zahrady máme asi hodně podobné:-)))))). Teda ten prostor tak nazývaný:-))). Po vyválení ve zdechlině a pečlivém navonění mého psího oděvu, mne málem v krámě vyhodili:-)))). Ale měla jsem to při cestě, přece nepůjdu znovu:-)))

krásný,trefný,pravdivý!!

(marcela janečková, 16. 1. 2012 13:56)

mám kočičí depozitum,cca 12 kočiček ,ale taky německou ovčandu,malýho šitzu a dneska mi přivezou křížence yorka až ze slovenska....všechno jsou to útulkáči,s článkem jsem se úplně ztotožnila.nedávno když manžel remcal,že mu to vadí,nabídla jsem mu že ne on,ale zvířátka tady zůstanou:)))))