Jdi na obsah Jdi na menu
 


EET A JÁ

4. 4. 2017

EET v praxi, v mé obchůdku a salonu pro pejsky.p4041888.jpg

Nějak si nemohu pomoci, i když na našem webu nic podobného není a nebude, prostě musím.
Jako drobný živnostník - maloobchod, prodej krmiv a salon pro pejsky, jsem v druhé vlně musela pořídit EET. Na stříhání bych mohla ještě rok počkat, ale dávám vše už rovnou. Třeba to vyrovná státní schodek hned. Jestli budu platit daně, toť otázka, protože EET vám zákazníky automaticky nezajistí. Díky e shopům, které válcují kamenné obchůdky, daně platit opět asi nebudu. Sice tak položím ekonomiku našeho státu, nebudou dětská hřiště, nemocnice a já nevím, co ještě všechno. Mohu za to já, živnostník - zloděj, který se živí poctivě už 28 let.
Tak startujeme EET  blíží se 10.00. Používám tablet s PROFI ÚČTENKOU a tiskárničku. Výdaje za vše okolo 10 000,-.
Mám štěstí, přichází zákazník. Účtenka nereaguje. Odeslat hlášení? Má to cenu? Nemá, nic se neurychlí. Zákazník si koupil zboží, učtenka mezitím naskočila. Ťuknu na sklad, účtenka nereaguje, čekáme a dozvím se, jak tenhle nesmysl vůbec pustil AB do světa. Zákazník začíná být netrpělivý. Sklad naskočil, hurá, tak už jen vyhledat slepnoucím zrakem položku za položkou. Bezva, první už mám, a účtenka přestala reagovat, počkat? Jasně. Mezitím se zákazník poznamená, kam by si tenhle nesmysl měl AB strčit:-). Účtenka reaguje, nyní už jen zbytek položek a platba, hotově,a čekáme pár vteřin, než se vzpamatuje tiskárna. A dílo dokonáno zdárně do konce. Platba odeslána do systému. Zase jsem si nic neukradla:-), ale nějak mi nedochází, co bych si měla ukrást, když je vše na fakturu. No nic. Zákazník odchází, účtenku mi hodil do popelnice, tak se ptám, k čemu to vlastně je? Vytisknout povinně něco, co druhý vyhodí. Ale zákon je zákon a pro nás pokuta 500000 nám visí nad hlavou.

Večer se tiskne závěrka daného dne. Takže kliknout na tři tečky,kliknout na účtenky, objeví se závěrka, kliknout, dostanete několik možností, kliknete na tisk, a když vše dobře dopadne vyjede vám kus papíru se všemi závěrečnými ciframi, které jste za den odeslali. Po chvilce, pár vteřin, než se vzbudí tiskárna.Taky to nemusí být tak idylické, protože se dozvíte, že není den, co je a uzávěrku to dělat nebude. Nejlepší je restart tabletu, pak možná uzávěrku vytisknete. Zlatá tužka a papír.

Zatím EET ocenili ti, co to vidí poprvé a diví se, odkud ta účtenka vyjede:-). Něco, jako atrakce:-).

Každý den si říkám, proč sázíme stromy, když z těch vzrostlých se stávají účtenky? Jestli na zloděje moc nepřemýšlím.-). Pohoda ve zdejších obchodech se lehce vytrácí, obchodníci jsou na nervy, kdy kasa bude mít problém a oni, jako zloději budou určitě vini. Ta venkovská drbačka o ničem taky z obchodů zmizela, škoda, byla fajn.

A zatímco maličký živnostníček, který stát nic nestál, má hlavu v pýru, státní dojiči dojí a dojí, jak to jde. Dotace, několik výplat, plno požitků pro sebe i celé rodiny. A SORRY, vám běžným občanům je do toho houby, radši hlídejte, jestli zrovna váš obchodník nekrade. Myslím, že když EET, tak pak úplně pro celý národ, politiky nevyjímaje.

Mám svou práci moc ráda, snad i s dalšími nápady našeho slovenského vůdce, ji dál budu schopna vykonávat. Tak držte palce a nenechte se zblbnout a nenechte se štvát proti nám. A věřte, že kdybychom dlužili státu třeba jen korunu, ten by s námi zatočil. Ale to se týká jen nás. Už od milionu můžete přelévat a jinak ukládat bez jakéhokoliv postihu. Až budete mít miliardy, lidi vám budou tleskat a už vůbec se nemáte čeho bát. A dámy, co píšete Andrejovi, jak je krásný, tak určitě vám za to nic nedá, ani si vás nevezme:-). Spíš podpořte svého obchodníka, třeba je víc sexy a bude se vám u něho líbit.

Hele, zákazník, tak bude zase legrace:-))))), radši už kliknu na sklad.............

 

Hezký den Eva

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

EET

(vladimir, 4. 4. 2017 16:09)

ASI JSEM BLB , MĚ TO HLAVA NEBERE, TAK SE OBRN TRPĚLIVOSTÍ A DRŽIM TI PALCE. VL.

Re: EET

(EVA, 4. 4. 2017 16:14)

Díky. Já už těch hlav z toho mám víc:-)