Jdi na obsah Jdi na menu
 


PENÍZE VE VZDUCHU

3. 1. 2013

PENÍZE VE VZDUCHUbankovky.jpg

Všichni to známe a mnohým z nás je to nepříjemné. Hned na počátku uvedu, že moje fenka Holly nemá problém se střelbou, tudíž podobné aktivity jsou jí naprosto fuk. To jen, aby mi někdo nepsal, že jsem zaujatá. Nejsem. Jen mne neberou kolektivní aktivity, pokládám je, za nevyzrálost jedince. A zde bych uvedla sebestředného jedince, on přece na to má, tak se předvede okolí. Kdo toho odpálí nejvíc, je přece king. Nekouká na možné důsledky a nějak mi není líto, když se sám přitom zraní. Druhý den si spoušť, kterou po sobě zanechal zásadně neuklidí, ať všichni vidí, že na to měl. Překročení decibelů, kdy si sám poškozuje sluch a nedobrovolně celému okolí, si také neuvědomuje. Moc se mi líbil zákaz města Paříže, kdy radní zakázali tyto aktivity. Palec jednoznačně nahoru.

Zde určitě navíc vydělali. Nekonal se žádný úklid za miliony, turisté vyznávající klid Paříž vyhledali a trvale bydlící se svými čtyřnohými miláčky, to ocenili určitě.

 

bojim.jpg

 

A nyní trochu čísel. Ve vzduchu se ocitají tisíce a desetitisíce v každé vesnici. Sebestřední jedinci žijí všude. Celkově to jsou miliony korun jen v naší republice. Za tyto peníze by mohlo být mnoho invalidních vozíků, mnoho útulků by mělo celý rok vystaráno, mnoho těch, co nemají peníze na například asistenčního psa, by se dočkalo. Mnoho nákladných léčení by se z tého částky dalo pořídit. Sebestředňáci, nestojí to za úvahu? Nebyla by větší bomba třeba cedulka na dveřích: Místo nesmyslným odpalováním peněz do vzduchu oslavuji příchod nového roku přispěním na............ ? Určitě byste byli oceněni víc svými spoluobčany.

Tím apeluji i na starosty, zakažte tohle nesmyslné počínání. Ušetříte mnoho peněz za úklid a Vaši voliči to rozhodně ocení, pár jedinců Vás přece nerozhodí, když ti budou brblat.

Letos zde lítalo poměrně hodně čínských lampiónů, jeden takový dohořel ve výběhu naší Holly. Naštěstí se nic nestalo. Zhruba o 10 m dál je pole. V létě, když bylo zralé obilí, také si sebestředňáci pouštěli tento otevřený oheň, i tehdy jeden dohořel ve výběhu naší Holly. Kdyby spadl dál, třetina Chocerad by měla problém.

Proto si myslím, že zákaz by měl platit celoročně a všude.

Ptala jsem se jednoho sebestředňáka, jaké mu odpálení peněz do vzduchu přinese požitky. Chvíli na mne koukal, pak pravil, že to dělají přece všichni. Na mou otázku, kdyby si tedy všichni nechali přišít ucho na zadek, jestli by i on?, koukal, jak vyoraná myš.

Ještě bych ráda oslovila puboše, kteří se baví tím, že například dělobuchy hází po zvířatech. I zde jde o nevyzrálost a dokonce i o absenci výchovy v rodině. Asi si neuvědomujete, jakou křivdu na němých tvorech pácháte a co všechno můžete způsobit. I vy se zamyslete a jděte se podívat do nejbližšího útulku, kde třeba bude vaše obět čekat, jestli jí majitel najde. A to je ta lepší varianta.

Pokud se Vám, co se mnou souhlasíte, článek líbil, šiřte ho prosím dál.

Autor Eva

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

peníze ve vzduchu

(Jarka a Roky, 3. 1. 2013 12:34)

Souhlasím s každým slovem

Re: peníze ve vzduchu

(Eva Hačmor, 3. 1. 2013 13:28)

Díky, jsem ráda, že je nás víc.

Re: Re: peníze ve vzduchu

(Eva, 5. 1. 2013 18:39)

Krásný článek a také se vším souhlasím. Já jsem pro zákaz petard a pokutu 50 000,- každému kdo by to porušil. Také jsem měla případ, že dva pánové a asi 5 dětí stříleli petardy 27.12 v 15 hod. Pro mě nepochopitelné a když jsem jim řekla, jaký to má smysl střílet petardy v tuto hodinu, tak se pánové na mě dívali jak na ... Problém je pokud nemají rozum dospělí, tak jaká generace nás čeká !!! Bohužel někteří lidi nedostanou rozum a bohužel mají děti a ty jsou pak ještě horší, stačí jen pozorovat děti na autobusové zastávce .. hrůza. Ale to by byl jiný článek. Petardy zakázat .. dnes je 5.1.2013 a zase petardy lítali o sto šest. A to budeme muset vydržet ještě jeden týden. Na naší ulici to funguje tak, že polovina je proti a druhá pro, takže silvestr vypadá tak, že my máme prskavky a ta druhá pálí jednu za druhou. Naší půlce dětí spí doma a mají chůvičky u sebe a druhá půlka co pálí petardy má děcka venku.

Re: Re: Re: peníze ve vzduchu

(Eva Hačmor, 6. 1. 2013 8:23)

Děkuji, ano ta pokuta je dobrý nápad, ono by to bez ní nešlo. Navíc by přinesla užitek pro obce. A dál k vašemu komentáři jen podotknu, je to stejné, jako tady.......

SOUHLAS !!!! ANO ANO

(ANAVI, 4. 1. 2013 20:29)

JA MAM TAK VELKY VZTEK VZDY PRI VYHAZOVANI PENEZ DO VZDUCHU ZE LETOS AZ BUDEME SEDET NA VECERI S NASIM STAROSTOU ( JE TO PRACOVNI DEKOVNA VECERE!JELIKOZ PRACUJEME PRO RADNICI!! STARAME SE O STARE LIDICKY)TAK CHCI VEREJNE POZADAT O ZRUSENI TECH JEJICH OHNOSTROJU A PODOBNE!!JELIKOZ JSEM TAKY PEJSKARKA TAK CHRANIM SVE MILACKY KTERI SE TEDA BOJI SILENE ALE CO ME DOSTALO BYLO KDYZ JSEM SLA JESTE ULOZIT JEDNU STARENKU 92LETOU NAVECER SILVESTRA A ONA MELA ZACHVAT KDYZ SLYSELA DELOBUCH ZE MYSLELA ZE VYPUKLA VALKA!! NEKOMU TO MUZE PRIPADAT HUMORNE ALE VER TE ZE JA MELA PO NALADE A I KDYZ ME MOC NEVNIMALA TAKJSEM I SLZU UKAPLA JAK ME JI BYLO LITO!!!!!A PROTO.......BUDU SE SNAZIT NECO PROTI TOMU UDELAT!!!!

Re: SOUHLAS !!!! ANO ANO

(Eva Hačmor, 5. 1. 2013 10:28)

A já ti děkuju, doufám, že starosta bude mít rozum a tohle šílení zastaví. Moc ti držím palce, abys uspěla. A příklad babičky je typický, většinou tihle lidé, jejížch krátkodobá pamět je v nenávratnu, žijí v minulosti. Pak se jim vybaví právě třeba kruté období války. Smutné, že právě sebestřední jedinci vůbec nepřemýšlejí.

Jsou to cvoci :-(

(Zlatka, 4. 1. 2013 17:49)

Máš pravdu ,Sanymu sice tyhle buchance taky nevadí,ale tohle nesmyslné práskání začíná už před Vánocemi,letos bouchali u nás kdesi poblíž i na Štědrý večer-což mi hlava nebrala vůbec!! Tolik zbytečně vyhozených peněz, že to trhá srdce :-(((

Re: Jsou to cvoci :-(

(Eva Hačmor, 4. 1. 2013 18:01)

Máš pravdu, kdyby článek ovlivnil i jen pár jedinců, tak sláva. Dnešní zprávy o mrtvých ptácích v Praze snad taky lidi povedou k zamyšlení.

do války

(drahuš, 3. 1. 2013 13:48)

každého kdo odpálí tento nesmysl by měl být okamžitě poslán někam do války nemusím vysvětlovat proč každej myslící člověk ví

Re: do války

(Eva Hačmor, 3. 1. 2013 15:21)

Dobrý nápad:-))))))))))))))

Tak to mi mluví z duše

(Lucka, 3. 1. 2013 12:48)

Super článek.

Re: Tak to mi mluví z duše

(Eva Hačmor, 3. 1. 2013 13:29)

Díky, snad padne na úrodnou půdu:-))))))))))))))))))))))))))))))))