Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ztracené ručičky

30. 8. 2011

img_0001--w-.jpg

Ještě než jsem vyzvedla rekomando na poště, při míjení kostelní věže, jsem zaslechla podivné harašení  ozývající se z výšky. Je dopoledne, o kus dál se pilně pracovalo na stavbě krovu sokolovny.

O požáru tohoto objektu jsme vás informovali v článku 14. května tohoto roku. Ten lomoz odtud nebyl. Prohlédla jsem si věž kostela Nanebevzetí Panny Marie pozorně. Něco je divně! Až potom jsem si uvědomila tu změnu. Věžní hodiny ukazovaly, co pamatuji, čtvrt na pět. Později vlivem zemské gravitace, za pět minut půl šesté. A teď to podivné harašení a na věži jsou ručičky fuč. Snad se konečně našly peníze a také šikovný hodinář, který dá vše do pořádku a rozhýbe v Choceradech chronometr. Choceradská náves, která prošla v minulém roce další částí oprav a rekonstrukcí rybníka a chodníků to určitě potřebuje.

 

V novém Choceradském zpravodaji, máme jej ve schránce teprve od pátku, jsem se dočetla v článku pana Kořínka i o kousku zapomenuté historie obce. Při odklízení ohořelé střechy byl nalezen na jednom z posledních trámů, které byly ušetřeny ohně, namalovaný rudý kříž a vedle text: „ Zde zahynul František Hýna, pokrývač z Kocerad LP 1887“. Tento zmařený lidský život by nebyl nikdy vzpomenut, nebýt požáru a veliké náhody, která vedla k jeho odhalení. Od této události uplynulo již 124 let.  Přeji spolku Sokola, aby nová střecha sloužila všem k užitku déle než ta původní.

Takových novinek. Šla jsem rychle pro dopis, pak domů vařit oběd a honem napsat tenhle článek.

 img_0002--w-.jpg

   Chocerady 30. srpna 2011  Alena  

Ručičky jsou zpět a dokonce chronometr měří čas! 13.9.2011 - 9:40

img_0002--2-.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ali, ještě že tě mám

(Eva, 30. 8. 2011 17:45)

Jinak bych sokolovnu ani neviděla, zrovna jsem si uvědomila, jak dlouho jsem nešla tím směrem:-))))))). To je ostuda:-))))). Z okna nevidím detaily:-)))))))

Re: Ali, ještě že tě mám

(Alena, 30. 8. 2011 18:46)

A já děkuji za připomenutí nebohého Franiška.Chtělo by tam ještě vylézt a zkusit kříž nafotit, než to pokrývači zakryjí.

Re: Re: Ali, ještě že tě mám

(Eva, 30. 8. 2011 20:15)

Já nelezu doma ani na židli:-)))))))), natož na střechu. Ale fotku by to chtěla, nebo oskenovat tu ze Zpravodaje.

Re: Re: Re: Ali, ještě že tě mám

(Alena, 31. 8. 2011 17:56)

Zkusím kontaktovat autora, jestli dá souhlas k zveřejnění. Staré trámy už jsou pryč, dnes jsem jela kolem, střecha bude celá sakum prásk nová.