Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje zkušenost s homeopatiky

22. 2. 2011

088hacmor20110222.jpg

Tak jak jsem slíbila, chtěla bych se podělit o dobré zkušenostmi s homeopatiky u zvířat. Konkrétně u kocoura a dvou psů. Bohužel si nepamatuji názvy léků, ale pokud bude zájem mohla bych je u našeho pana veterináře zjistit, je to zapálený homeopat a používá k léčení zvířat i další netradiční způsoby - třeba masáže a cvičení.
Nejprve ke kočičákovi Ďabinkovi, původně polomrtvému nalezenci cca ve 3 týdnech. Přežil vše a ke stáru, jako my všichni, začínal být spavý, unavený, no člověk by si ho představil, jak si vykračuje s hůlčičkou. Přišli jsem  (správně byli jsme přijiti) k dalšímu kočičímu mrňouskovi, který dával našemu stařečkovi pěkně zabrat. Pan doktor poradil léky s aloe vera. Děda se probral, získal plno energie a dokonce bláznil s tím malým prďolkou a jistě získal pár měsíců navíc. Bohužel jak dál stárnul, začínal trpět demencí a poslední den si asi spletl granulky s kočkolitem, nedovedu si to jinak vysvětlit, ostré kamínky mu poranily žaludek a nebylo mu pomoci. Přesto se dožil víc jak 17 let.
Další dobré zkušenosti s homeopatiky mám u současných hafanů. Ten menší, mladší je z útulku, brali jsme si ho jako malé štěňátko. Zřejmě se na něm podepsala špatná péče a prostředí, kde žila jeho maminka. Bylo to vystrašené, úzkostné stvoření, které se bálo prakticky všeho - mimo svého velkého bratra ovšem. Protože jsem s ním chtěla začít chodit do psí školky, pan doktor nám poradil další homeopatika - na úzkostnost na podobné problémy. Damiánek zvládl školku naprosto v pohodě a léky dost pomohly k tomu, že dnes je víceméně v pořádku, sice se občas něčeho vyleká, ale kdo ne?

Druhý náš hafan, veliký Aron, je pro změnu alergik. On dostal předepsaná homeopatika s česnekem. Nejen že mu, pažravcovi nedovřenému, moc chutnala, ale měl kůži jako miminko. Má alergii na obiloviny a navíc k tomu na hovězí maso, projevuje se úpornými svědivými vyrážkami. Po dobu braní léků nic, žádné reakce, i když se mu povedlo třeba ukrást kousek neuhlídaného rohlíku. Takže toto jsou naše zkušenosti s homeopatiky, na která nedám dopustit. Těžko mohu zvířeti vsugerovat, aby mu bylo lépe právě po téhle tabletce.

 

089hacmor20110222.jpg

Romana F. Daňová a kluci psí
 
 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

autopatie

(Dáša, 27. 2. 2011 8:28)

Dobrý den, já mám velmi dobrou zkušenost s homeopatiky u celé naší rodiny- lidí. Nyní používáme autopatii - vytváříme si homeopatický lék sami ze své sliny. Když náš pejsek dostal hrozný průjem, udělala jsem mu autopatii také a do dvou dnů byl v pořádku. Druhý den byl již veselý a měl chuť k jídlu!

Re: autopatie

(Eva, 27. 2. 2011 17:22)

Dobrý den, nechtěla byste nám o tom napsat víc? Rádi váš článek, který by určitě zajímal další čtenáře, uveřejníme. Vše můžete doplnit fotečkama. Přiznám se, že sama tuto možnost vůbec neznám. Vše stačí poslat na náš kontaktní mail: hacmor@seznam.cz